HSBC Türkiye
English
  Menü yükleniyor...

HSBC Türkiye

HSBC Türkiye'de yatırım yaptığınızda dünyanın en büyük bankacılık ve finansal hizmet gruplarından biriyle çalışmanın güven ve rahatlığını yaşayacaksınız.

Merkezi Londra'da bulunan HSBC Grubu, bireysel, ticari, kurumsal, HSBC Private Bank ve yatırım bankacılığı ile sigortacılık alanlarında Asya-Pasifik Bölgesi, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika kıtalarında faaliyet göstermektedir.

HSBC Türkiye'de...

Ticari Ünvan: HSBC Bank A.Ş.

Organizasyon Yapısı: HSBC Bank A.Ş., %100 HSBC Bank plc. iştirakıdır.

İştirakleri: HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş., HSBC Portföy Yönetimi A.Ş., HSBC Ödeme Sistemleri Bilgisayar Teknolojileri Basın Yayın ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., HSBC İnternet ve Telekominikasyon Hizmetleri A.Ş.

Express Bankacılık Kanalları: İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111, HSBC Şirket Telefon Bankacılığı 0850 211 0 424 ve HSBC ATM Bankacılığı.

Ürün Yelpazesi: HSBC Bank A.Ş., Bireysel bankacılık, Kurumsal bankacılık, Yatırım bankacılığı, Hazine&Sermaye Piyasaları ve Özel Bankacılık alanlarında hizmet vermektedir.

Bireysel Bankacılık Hizmetleri: Banka Kartı, Kredi Kartları, Mevduat Ürünleri, Bireysel Krediler, Ödeme&Tahsilatlar, HSBC Premier, HSBC Advance, Finansal Planlama, Sigorta Ürünleri ve Birikim Yönetimi Ürünleri.

Kurumsal Bankacılık Hizmetleri: Krediler, Dış Ticaret Finansmanı, Yapılandırılmış Finansman, Proje ve İhracat Finansmanı, Sendikasyonlar, Bono, Kurumsal Finansman Hizmetleri, Saklama Hizmetleri, Nakit Yönetimi, Sigorta Ürünleri Mevduat ve Yatırım Ürünleri, Risk Yönetimi, Üye İşyeri Hizmetleri ve Ticari Kartlar.

Yatırım Bankacılığı Hizmetleri: Krediler, Dış Ticaret Finansmanı, Yapılandırılmış Finansman, Proje ve İhracat Finansmanı, Sendikasyonlar, Bono, Küresel Finansman Hizmetleri, Saklama Hizmetleri, Nakit Yönetimi, Mevduat ve Yatırım Ürünleri, Risk Yönetimi, Üye İşyeri Hizmetleri.

Hazine ve Sermaye Piyasaları Hizmetleri: Hazine Bonosu ve Tahviller, Eurobond, Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası, Türev Ürünler, Spot ve Vadeli Döviz İşlemleri, Tüm Sabit Getirili Menkul Değerler, Altın İşlemleri, Futures ve Opsiyon Kontratları, Diğer Türev Ürünleri, Para Piyasaları Ürünleri, Hisse Senedi İşlemleri, HSBC Yatırım Ürünleri.

Özel Bankacılık Hizmetleri: Banka Kartı, Mevduat Ürünleri, Bireysel Krediler, Finansal Planlama, Birikim Yönetimi Ürünleri ve HSBC Private Bank.

HSBC Grubunun Rüşvetle Mücadeleye ilişkin Yaklaşımı : HSBC, uygun politika ve prosedürler ile rüşvet ve yolsuzlukla mücadele etmeyi ve buna bağlı olarak iş ahlakı standartlarını daha da iyileştirmeyi taahhüt etmektedir. HSBC, çalışanlarının rüşvet ve yolsuzluk iddiaları da dahil olmak üzere şüphelendikleri durumları raporlamaları için kurulu bir bildirim mekanizması bulunmaktadır. Rüşvet ve yolsuzluk riskini izlemek ve yönetmek üzere Grup düzeyinde bir komite kurulmuş ve ortaya çıkabilecek kaygıların bildirimi için prosedürler oluşturulmuştur.

Genel Müdürlük Adresi:
HSBC Bank A.Ş.
Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No:128 34394 Şişli /İSTANBUL
Telefon: (0212) 376 40 00
Faks: (0212) 267 47 94

HSBC Bank A.Ş.'nin denetiminden sorumlu olan BDDK'nin iletişim bilgilerini için tıklayın.