HSBC Türkiye
English
Bireysel İnternet Bankacılığı Bireysel İnternet Bankacılığı hizmetimizi şifre almadan denemek için tıklayın! Giriş Anında Şifre Kart İşlemlerim'e tıklayın, tüm kredi kartı bilgilerinize hızlıca ulaşın!
  Menü yükleniyor...

Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik kamu sosyal güvenlik sistemini tamamlayan, katılımcılarına ilerleyen yaşlarda düzenli emeklilik geliri sağlayan bir tasarruf sistemidir.

Özellikleri ve kolaylıkları

  • Bireysel Emeklilik Sistemi’ne 18 yaşını doldurmuş medeni haklarını kullanabilen herkes katılabilir
  • Katılımcılar, en az 10 yıl süreyle sistemde bulunduktan ve 56 yaşını doldurduktan sonra emeklilik hakkı kazanırlar.
  • Emeklilik hakkı kazanan katılımcılar, birikimlerini isterlerse emekli maaşı olarak, isterlerse toplu para olarak alabilirler.
  • Katılımcıların yapacakları katkı payı ödemeleri, bireysel emeklilik hesaplarında izlenir ve emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilir.
  • Devlet, bireysel emeklilik hesabına ödenen katkı paylarının %25’ine karşılık gelen tutarı Devlet Katkısı olarak katılımcı adına yatırmaktadır.
Nasıl başvurabilirsiniz?

Bireysel emeklilik sistemine katılmak istediğinizde, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesi olan HSBC Bank şubelerindeki bireysel emeklilik aracı lisansı sahibi olan bireysel müşteri temsilcilerimiz, mevcut gelir düzeyiniz, hayat standartınız ve emekliliğe yönelik beklentileriniz doğrultusunda size en uygun teklifi sunar. Teklifi kabul etmeniz durumunda, bireysel emeklilik hesabınız açılır.

Daha fazlası

Ayrıntılı bilgi için HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i arayabilirsiniz.

HSBC Bank A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesidir.