HSBC Türkiye
English
Bireysel İnternet Bankacılığı Bireysel İnternet Bankacılığı hizmetimizi şifre almadan denemek için tıklayın! Giriş Anında Şifre Kart İşlemlerim'e tıklayın, tüm kredi kartı bilgilerinize hızlıca ulaşın!
  Menü yükleniyor...

Kredi Kartım Güvende Sigortası

Kötü Günde İyi Hizmet...

Kredi Kartım Güvende Sigortası ile vefat, daimi maluliyet, kayıp/çalıntı gibi beklenmedik risklere ek olarak; işsizlik/geçici iş göremezlik/ hastanede yatış gibi durumlar için de kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

Hemen Başvur

Özellikleri ve kolaylıkları

 • 18-65 yaşları arasında, Türkiye'de yerleşik ve HSBC Kredi Kartı müşterisi iseniz, siz de Kredi Kartım Güvende Sigortası’na sahip olabilirsiniz.
 • Kredi Kartım Güvende Sigortası ile dilerseniz ilgili aya ait HSBC Kredi Kartı borcunuzu, dilerseniz toplam kredi kartı limitinizi teminat altına alarak; vefat, daimi maluliyet, kayıp/çalıntı, istek dışı işsizlik, geçici iş göremezlik, hastanede yatış gibi durumlara karşı güvence sağlayabilirsiniz.
 • İster sadece vefat/daimi maluliyet ana teminatlarını tercih ederek Paket 1’i satın alabilir veya Paket 1’e ek olarak istek dışı işsizlik/ geçici işgöremezlik/ hastanede yatış güvencesi teminatlarını içeren Paket 2’yi satın alabilirsiniz.
 • Prim ödemeleriniz, seçmiş olduğunuz teminat kapsamına bağlı ve aylık olarak kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Teminatlar

 • Vefat/ Daimi Maluliyet
  Ecelen, kaza, deprem veya terör sonucu yaşam kaybı veya sürekli maluliyet durumlarında (maluliyetin derecesine göre belirlenecek oranda) poliçe başlangıcında belirlenen teminat kapsamı dahilinde güvence sağlanır.
 • Kayıp/Çalıntı
  Sigortalının yurt içi ve/veya yurt dışında bulunması esnasında, kendisine ait asıl HSBC Kredi Kartı/Kartları ve/veya başkasının kullanımına tahsis ettiği ek HSBC Kredi Kartı/Kartlarının kaybolması veya üçüncü kişiler tarafından gerçekleşecek hırsızlık, aşırma, gasp, kapkaç ve yankesicilik eylemleri sonucunda meydana gelecek zararlar teminat limitleri dahilinde karşılanır.

  Aynı zamanda HSBC Kredi Kartı ile birlikte kaybolma/çalınma kaydı ile sigortalıya ait kimlik kartlarının yeniden çıkartılma masrafları, anahtar masrafları, cep telefonu yenileme masrafları da teminat limitleri dahilinde güvence altındadır.
 • İstek Dışı İşsizlik/ Geçici İşgöremezlik/ Hastanede Yatış Güvencesi
  Sigortalının istek dışı işsiz kalması durumunda HSBC Kredi Kartı borçları teminat altına alınır. İstek dışı işsizlik teminatından sadece ücretli çalışanlar(bordrolu çalışanlar) faydalanabilirler.

  Sigortalının, serbest meslek sahibi olması durumunda ise poliçe kapsamına giren şartlar dahilinde kaza veya hastalık nedeniyle geçici iş göremezlik hallerinden birinin gerçekleşmesi sonucu HSBC Kredi Kartı borç ödemelerinin yapılamaması riskinin oluşması durumunda, geçici iş göremezlik teminatı güvence sağlayacaktır.

  Sigortalının ücretli veya serbest meslek sahibi bir çalışan olmaması (öğrenci,emekli vb olması) nedeniyle işsizlik veya geçici iş göremezlik teminatlarından faydalanamayacak koşullarda olması durumunda, hastane yatış güvencesi teminatı devreye girecektir.

Nasıl başvurabilirsiniz?

* "Kredi Kartım Güvende Sigortası’nın teminatları, Allianz Sigorta A.Ş ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından verilmektedir. HSBC Bank A.Ş., Allianz Sigorta A.Ş ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesidir. Kredi Kartım Güvende Sigortası sadece Türkiye'de yerleşik müşterilere sunulmaktadır.