HSBC Türkiye
English
Şirket İnternet Bankacılığı Giriş Şirket İnternet Bankacılığı şifrenizi hemen alın! Şirket İnternet Bankacılığı hizmetimizi şifre almadan denemek için tıklayın!

  Menü yükleniyor...

HSBC Ticari Kart

HSBC Ticari Kart

Şirketiniz için en uygun çözümü seçin!

Ticari Kart Sistemi, satıcı firmaların bayi veya perakendecilerinden olan tahsilatlarını HSBC Bank nezdindeki hesaplarından yapılmasına aracılık eden, üzerinde kampanya ve ödül programlarının da tanımlanabileceği, hem Satıcı Firma hem de Alıcı Firmalar için operasyonel verimlilik sağlayacak bir müşteri sadakat sistemidir.

Özellikleri

 • HSBC Ticari Kart satıcı firmalar için etkin tahsilat yöntemleri sunarken bayi/perakendeciler için kolay ödeme altyapısı sağlamakta ve esnek vadeli yapısı ile satın alma gücünü artırmaktadır.
 • HSBC Ticari Kart, her iki tarafa sunduğu kolaylıklar sayesinde satıcı firma ve bayi/perakendeciler arasındaki nakit akışının düzenli bir sistem çerçevesinde devam etmesini sağlar.
 • HSBC Ticari Kart üzerinde bayi/perakendeci ve satıcı firma tercihleri doğrultusunda değişik özelliklerde limitler tanımlanabilir. Bu limitler, bayi/perakendeciye, banka tarafından tesis edilmiş ve sadece belirli bir Satıcı Firmadan yapılan alımlarda kullanılabilen Ticari Kart limiti ve/veya belirli bir Satıcı Firma için ayrılmamış, birden fazla Satıcı Firma tarafından paylaşılabilen Ticari Kart limiti olabilir.
 • Satıcı firma tarafından, bayi/perakendeciye bankanın tesis edeceği limitlerden bağımsız olarak , kullanım sorumluluğu satıcı firmaya ait olan Ticari Kart limiti de tanımlanabilir.
 • HSBC Ticari Kart işlemleri yapılan POS’lar üzerinde, satıcı firmalar bazında kampanyalar, sadakat/ödül programları ve Müşteri İlişkileri Yönetimi programları tanımlanabilmektedir. Satıcı firmalar, ödeme bilgilerini ve gün içerisinde POS üzerinde yapılmış olan işlemleri HSBC Şirket İnternet Bankacılığı aracılığıyla takip edebilirler.
 • HSBC Ticari Kart, müşteri tercihine bağlı olarak aynı zamanda Şirket Kartı ve Ticari Banka Kartı özellikleri de içerir.
 • Kredi kartlarından farklı olarak Ticari Kart için herhangi bir Hesap Kesim Tarihi veya Son Ödeme Tarihi bulunmamaktadır.

Satıcı Firmalar Açısından Kolaylıkları

HSBC Ticari Kart satıcı firmalara etkin bir nakit yönetimi imkanı sunmaktadır.

 • Zamanında ve Garantili Tahsilat
  Vade gününde, sistem bayi/perakendecinin hesap bakiyesini kontrol edip, borç tutarını otomatik olarak tahsil ederek, satıcının hesabına aktarır. Hesapta yeterli bakiye bulunmaması durumunda, tesis edilmiş kredi limitleri dahilinde kredi kullandırılarak, tutar satıcının hesaplarına geçilir.
 • Tahsilat Disiplini
  Satıcı Firma, tahsilat sistemleri içine bankanın katılımıyla bayilerinin ve müşterilerinin alışkanlıklarını daha disiplinli bir hale getirerek, zamanında tahsilat oranını yükseltebilir.
 • Operasyonel İş Yükü Tasaruffu
  HSBC Ticari Kart düşük tutarlı ve sık yapılan tahsilatları kolaylaştırmasının yanısıra, nakit/çek tahsilatı ve alıcı hesabı takibi işlemlerinden doğan operasyonel masrafları azaltır.
 • Etkin Satış ve Pazarlama İmkanı Satıcı firma tahsilat işlemlerini bankaya devrederek satış ve pazarlama işlemlerine odaklanır ve bayi/perakendecilere daha iyi ve özelleştirilmiş servis sağlanır. Ayrıca POS’lar üzerinde kampanya şablonları ve sadakat programları tanımlanabilir.
 • Gerçek Zamanlı İşlem İzleyebilme HSBC Ticari Kart işlemleri HSBC Bank Şirket İnternet Bankacılığı aracılığı ile online olarak da yapılabilir. Sistem içinde satıcı firmalar, HSBC Bank Şirket İnternet Bankacılığı’ndan işlem detaylarına ait raporları online olarak alabilirler.

Bayi / Perakendeci Açısından Kolaylıkları

HSBC Ticari Kart bayi/perakendeciler için nakit sıkışıklığı yaşama derdini ortadan kaldırır.

 • Nakit Sıkışıklığı Yaşamamak
  Ticari Kart Limiti ile bayi/perakendeciler vade tarihinde hesaplarında yeterli tutar olmasa dahi kredi kullanarak ödemelerini gerçekleştirebilir ve kısa süreli nakit ihtiyaçları da karşılayabilirler. Böylelikle mal alımları eldeki nakit ile sınırlanmamış olur.
 • Operasyonel İşlemleri Ortadan Kaldırmak
  Çek ve senet gibi yoğun manuel operasyon gerektiren yöntemler yerine, tahsilatlar otomatik olarak yapılır. Etkin nakit akışı yönetimi ile, operasyonel maliyetlerde azalma sağlanır.
 • Vadeli Esnek Ödeme Koşulları
  HSBC Ticari Kart satış vadelerinde esneklik sağlar, Mal/ hizmet alımları peşin, vadeli veya taksitli olarak yapılabilir. Ayrıca, her alım için farklı vade ve taksit seçenekleri uygulanabilir.
 • Gerçek Zamanlı İşlem İzleyebilme
  HSBC Ticari Kart işlemleri HSBC Bank Şirket İnternet Bankacılığı aracılığı ile online olarak da yapılabilir. Sistem içinde bayi/perakendeciler, HSBC Bank Şirket İnternet Bankacılığı’ndan işlem detaylarına ait raporları online olarak alabilirler.

Nasıl başvurabilirsiniz?

HSBC Ticari Kart programına dahil olmak için satıcı firma ve bayi/perakendecilerin ortak karar vermesi gerekir. Daha sonra bayi/perakendeciler HSBC Bank A.Ş. ile imzaladıkları sözleşme ile üye olabilirler.