Ana içeriğin başı

Dünyanın her yerinde ayrıcalıklısınız.

Global PremierHesabı

HSBC Premier olarak, her müşterimizin önceliklerinin, tercihlerinin ve beklentilerinin farklı olduğunu biliyoruz. Birebir ilişki anlayışıyla hizmet veren, kişiye özel Premier Müşteri Temsilcilerimiz aracılığıyla, her bir müşterimizi yakından tanıyarak, öncelik ve ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmak için çalışıyoruz.

HSBC Premier olarak iyi bir eğitime ne kadar önem verdiğinizi biliyor, yurtdışındaki eğitim süreci boyunca tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümleri sizlere Global Premier Hesabı ile birlikte sunuyoruz.

Global Premier Hesabı, bir banka hesabından çok daha fazlasıdır, uluslararası deneyimle sizin ihtiyaçlarınıza yönelik tasarlanmış hizmetler sunar. Global Premier Hesabı’nın sunduğu tüm bu ayrıcalıklardan yararlanmak için, Premier varlık kriterini sağlayan HSBC Premier müşterisi olmak1 yeterlidir.

Global Premier Hesabı’nı Özel Yapan…

Yurt Dışı Tüm ATM’lerden Ücretsiz Para Çekimi2

Global Premier Hesabı’nı USD, EUR, GBP para birimlerinde açabilir, hesabınızı yurtdışında da ana hesabınız olarak kullanabilirsiniz. Global Premier Hesabı’nızdan, HSBC Premier Banka Kartı’nız ile yurtdışında bulunduğunuz bölgeye göre tercih ettiğiniz USD, EUR, GBP para birimlerinde, tüm ATM’lerden günlük limitiniz dahilinde, Global Premier Hesabı’nızı ana hesap olarak kullanarak, hiçbir komisyon ücreti ödemeden yurtdışında ücretsiz para çekebilirsiniz.

Ücretsiz Para Transferleri3

Premier varlık kriterini sağlayan Premier müşterimiz olarak, tüm kanallardan, tüm para transferlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Referans Mektubu

Yurtdışı vize başvurusu, okul kayıt işlemlerinde kullanabileceğiniz bankamızda bulunan varlığınızı gösteren referans mektubunu şubelerimizden temin edebilirsiniz.

Modern Hesap4

Modern Hesap ile günlük bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirirken, TL yanında USD, EUR, GBP para birimlerinde birikim yapabilirsiniz. Modern Hesap’ta değerlendirdiğiniz birikiminize günlük faiz kazanırken, vade bozdurma derdi olmadan para çekebilir ve yatırabilir, fatura ve düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz.

Size Özel Tasarlanmış Eğitim Kredisi5

HSBC Premier demek her an yanınızda olmak, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilmek demektir. Siz ve ailenizin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için size özel hazırlanmış olan Eğitim Kredi’mizden avantajlı faiz oranları ile faydalanabilirsiniz.

Premium Bireysel Emeklilik Planı (BES)

Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. işbirliği ile sunduğumuz Premium Bireysel Emeklilik Planı6 ile size ve ailenize hayat standartlarınızı değiştirmeden, huzurlu, rahat bir emeklilik geçirebilmeniz için avantajlı bir şekilde Bireysel Emeklilik Sistemine dahil olma fırsatını tanıyoruz.

Çocuğunuzun Eğitimini Eğitim Güvencesi Planı ile Koruyun

Eğitim uzun süreli bir serüven, Gulf Sigorta A.Ş. işbirliği ile sunduğumuz Eğitim Güvencesi Sigortası ile çocuğunuzun eğitim giderlerini, kaza, deprem veya terör sonucunda oluşabilecek yaşam kaybı veya sürekli maluliyet durumlarına karşı teminat altına alıp, çocuğunuza güvenli bir gelecek sağlayabilir, dilerseniz tercihinize göre teminat tutarını Türk Lirası, Amerikan Doları veya Euro endeksli olarak seçebilir ve yıllar içerisinde oluşabilecek enflasyona karşı çocuğunuzun eğitim masraflarını güvence altına alabilirsiniz.

HSBC Premier Miles Kredi Kartı’nı Keşfedin

HSBC Premier Miles Kredi Kartı, size sunduğu özelliklerle hayat tarzınıza ayak uydurur, ayrıcalıklı ödül ve indirim programları ile hayatınızı kolaylaştırır.

HSBC Premier Miles Kredi Kart'ının sunduğu tüm ayrıcalıklar için tıklayınız.

Siz ve Ailenize Özel Hizmetler

Çocuklarınızın da yararlanabileceği HSBC Premier ayrıcalıkları;

  • 2.000 USD’ye kadar Acil Nakit Çekim Hizmeti
  • Kayıp/çalıntı gibi durumlarda Acil Kart Yenileme Hizmeti

1 Premier,  HSBC Bank A.Ş.nin sunduğu bir ürün/hizmet paketidir. HSBC Premier müşterisi olmak ve ayrıcalıklarından yararlanmak için, bankamızda en az 150.000 TL veya muadili döviz cinsinden bakiyenizin bulunması yeterlidir. (Bakiyeniz TL/YP vadeli - vadesiz mevduat, bireysel emeklilik, yatırım fonu, TL/YP hazine bonosu/devlet tahvili/Eurobond, varlık yönetimi ve/veya hisse senedinden oluşabilir.) Mevzuata, hesap açma kriterlerine ve yerel düzenleyici kurallara tabidir. HSBC Premier’in ayrıcalıklı dünyası ve avantajları hakkında daha fazla bilgiyi şubenizden ve www.premier.hsbc.com.tr adresinden alabilirsiniz. Bakiyenizin 6 ay boyunca belirlenen kriteri sağlayamaması durumunda bankamızdaki Premier müşteri statünüz ve Premier ürün/hizmet ayrıcalıklarından yararlanma durumunuz sona erer.

2 Yurtdışı ATM’lerden yapacağınız para çekme işlemleri esnasında ATM bankası tarafından DCC (Dinamik Kur Dönüşümü) seçeneği sunulabilir. Bu seçenekte müşterilere Euro-USD, GBP-USD pariteleri kullanılarak işlemi tamamlama seçenekleri önerilebilir. DCC seçeneğinin kabul edilmesi durumunda Euro-USD, GBP-USD pariteleri nedeniyle ATM’den çekmiş olduğunuz tutar ile hesabınıza yansıyan tutar arasında fark oluşabilir. Yurtdışı ATM’lerinden yapacağınız işlemlerde ATM’de çıkan bu gibi uyarı / bilgilendirme metinlerini okuyarak, tercihiniz doğrultusunda işleme devam ediniz.

3 Güncel oran, limit ve ücretlerimiz için Premier Müşteri Temsilciniz tarafından iletilecek HSBC Premier Oran ve Limit Tablosu’na bakınız. HSBC A.Ş.’nin ücret, faiz ve komisyon oranlarını ve indirimlerini değiştirme hakkı saklıdır. Kanallardan ücretsiz para transferi yalnız Premier varlık kriterini sağlayan müşterilerimiz için geçerli olup, bu kanallar HSBC Şube, ATM, İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık uygulaması ve Telefon Bankacığı üzerinden yapılan işlemleri içermektedir. Geç EFT (hafta içi saat 16:00-17:00) işlemleri, yukarıda belirtilen istisnaların kapsamına girmemektedir. Muhabir bankaların yapmış olduğu uygulama değişikliklerinden dolayı müşterilerimizden muhabir banka masrafları kesilebilmektedir.

4 TL hesaplar için bakiyenizin 2.000 ile 100.000, USD, EUR ve GBP hesaplarda ise 2.000 ile 50.000 arasındaki bakiye için faiz kazanırsınız, 2.000 TL, USD, EUR ve GBP altında kalan bakiye vadesiz hesabınızda kalır ve faiz uygulanmaz. Faiz oranı, günlük işleyen yıllık brüt faiz oranını ifade eder. Yeni açılan hesaplarda ilk 30 gün hoş geldin, daha sonraki dönemde standart faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. HSBC Bank A.Ş.’nin faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır. Sadece TL Modern Hesabınızdan fatura ve düzenli ödeme talimatlarınızı verebilir, ödemelerinizin öncesinde ve sonrasında ücretsiz SMS ile bilgilendirilirsiniz.

5 Eğitim Kredisi başvurusu esnasında ödemenin yapılacağı okula ait öğrenci kabul belgesinin ve ödeme planın ibraz edilmesi zorunludur. Bankamızın bireysel kredi değerlendirme, ek belge ve teminat isteme, faiz oranlarında ve Eğitim Kredisi koşullarının tamamında değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkı saklıdır.

6 Bireysel Emeklilik Planı ve Premium Bireysel Emeklilik Planı, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmaktadır. HSBC Bank A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesidir. Sahip olduğunuz tüm sözleşmeler için toplam yıllık Devlet Katkısı miktarı, yıllık brüt asgari ücretin %25’ini geçemez. Devlet Katkısından sadece T.C. vatandaşları ve mavi kart sahipleri yararlanabilir. Bireysel Emeklilik Sisteminde, emeklilik hakkını kazanmak için sistemde en az 10 yıl bulunmak ve 56 yaşını doldurmak gereklidir.

3. Kişiler aracılığıyla verdiğimiz hizmetlerde değişiklik olabilir. Global Premier Hesabı’ndan faydalanabilmek için belirtilen tüm ürün ve hizmetlerin satın alınma zorunluluğu bulunmamaktadır. İhtiyaçlar doğrultusundaki ürün ve hizmetlere başvurularak Global Premier Hesabı’ndan faydalanılabilir. HSBC Bank A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.  ve Gulf Sigorta A.Ş. acentesidir. HSBC Bank A.Ş. uygulama ve kampanya koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.

HSBC Müşterisi Değilim

HSBC Premier ile Bireysel Ekonominize nasıl destek olabileceğimizi keşfedin.

HSBC Müşterisi DeğilimAyrıntılı Bilgi

HSBC Müşterisiyim

Premier ayrıcalıklarını keşfetmek ve
Bireysel Ekonominize yön vermek için
hemen bilgi alın.

HSBC MüşterisiyimAyrıntılı Bilgi