Ana içeriğin başı

Elektrikli Taşıt Kredisi

Doğanın nefesini kendi nefesi kadar önemseyenlere, Elektrikli Taşıt Kredisi HSBC'den!

Siz de HSBC Elektrikli Taşıt Kredisi ile tanışın, hayalinizdeki elektrikli* araca, aylık %4,04'den başlayan kredi faiz oranları** ve 48 aya varan vade*** seçenekleriyle kolayca sahip olun.

Özellikler

  • Elektrikli araçlar için aylık %4,04'den başlayan faiz oranı** ve maksimum 48 ay vade*** ile taşıt kredisi,
  • Elektrikli taşıt kredisi taleplerinizde kefilsiz ve taşıt rehni ile kredi kullandırımı,
  • Elektrikli taşıt alımlarında 0 km. araçlarda proforma fatura tutarı, 2. el araçlarda**** kasko değeri 400.000 TL'ye eşit ve altında olan araçlarda %70, 400.001 TL ve 800.000 TL arasında olan araçlarda %50, 800.001 TL - 1.200.000 TL arasında olan araçlarda %30, 1.200.001 - 2.000.000 TL arasında olan araçlarda %20 oranında kredi kullanabilme,
  • Talebiniz olması durumunda, Kredili Hayat Sigortası***** ile yaşam kaybı ile tam ve daimi maluliyet risklerine karşı güvence altına alınabilir ve riskin gerçekleştiği andaki kredi borcunuzun teminat altına alınmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz poliçenize işsizlik teminatı ekleterek bu teminattan da limitler dahilinde faydalanabilirsiniz. Ayrıca prim ödemenizi HSBC Bank A.Ş kredi kartından yapmanız durumunda 9 taksit fırsatından yararlanabilirsiniz.
  • * Elektrikli ve plug-in hibrit araçlar kampanya kapsamındadır.
  • **  Kampanya 31.01.2024 tarihine kadar geçerlidir ve bireysel kullanım amaçlı 0 km veya 2. el elektrikli ve plug in hibrit araçlar için taşıt rehinli kredileri kapsamaktadır. Kasko ihtiyari bir sigorta olup bankamızdan veya herhangi bir sigorta şirketinden/acentesinden temin edilerek bankamıza sunulabilmektedir. Kasko sigortasının tarafınızca tercih edilip edilmemesine göre kredi faiz oranı değişmektedir. HSBC Bank A.Ş kredi değerlendirme, kampanya koşullarında değişiklik yapma ve/veya kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar. Kampanya bağlı kredi kapsamında değildir. Kampanya kapsamında kredi talep edilecek olan; 0 km araçların satışının ilgili markanın Türkiye’de bulunan yetkili distribütörlerden/bayilerinden yapılmış ve faturalanmış olması gerekmektedir. 2. el araçlarda ise aracın ilk tescili sırasındaki faturasının ilgili markanın Türkiye’de bulunan yetkili distribütörler/bayiler tarafından düzenlenmiş olması gerekmektedir. Başvuruların Bankamız tarafından değerlendirmeye alınması için ilgili faturaların başvuru aşamasında belge olarak sunulması gerekmektedir.

*** Maksimum taşıt kredisi vadesi, aracın fatura veya kasko değerine göre değişmektedir. Bu değer, dört yüz bin Türk Lirası ve altında ise maksimum vade kırk sekiz ay, araç değeri dört yüz bin Türk Lirası üzerinde olup sekiz yüz bin Türk Lirası üzerinde olmayan taşıt kredilerinde maksimum vade otuz altı ay, araç değeri sekiz yüz bin Türk Lirası üzerinde olup bir milyon iki yüz bin Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıt kredilerinde maksimum vade yirmi dört ay, araç değeri bir milyon iki yüz bin Türk Lirasının üzerinde olup iki milyon Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıt kredilerinde maksimum vade on iki ay ile sınırlıdır. Araç değeri iki milyon Türk Lirasının üzerinde taşıt kredisi kullandırımı yapılmamaktadır. 

**** 2. el taşıt alımlarında kullanılacak taşıt kredilerinde, taşıtın yaşı en fazla 7 yıl olmalıdır. Taşıtın yaşı ve kredi vade yıl sayısının toplamı, bankamızın uyguladığı maksimum vade seçenekleri geçerli olmak kaydıyla, 9 yılı aşamaz.

***** Yasal düzenlemeler kapsamında Zorunlu Trafik Sigortası'nın varlığı kontrol edilmektedir. Kredili Hayat ve Kasko ihtiyari sigortalardır. HSBC Bank A.Ş.; Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş., Allianz Sigorta A.Ş. ve Gulf Sigorta A.Ş.’nin acentesidir

Faiz / Ücret / Limit ve Teminatlar

Elektrikli Taşıt Kredisi ile ilgili faiz oranlarına ve ücretlere, limit ve teminat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Hesap Makinesiile kredi taksit tutarlarını hesaplayabilirsiniz. ile kredi taksit tutarlarını hesaplayabilirsiniz.

Örnek kredi tutarına göre yıllık toplam maliyet oranını öğrenmek için Örnek kredi tutarına göre yıllık toplam maliyet oranını öğrenmek içintıklayın.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Başvuruda Neler Gerekiyor?

Başvuru sırasında ihtiyaç duyacağınız belgeler için lütfen .

Daha Fazlası

Ayrıntılı bilgi için, HSBC Bank A.Ş Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i arayabilirsiniz.