HSBC Türkiye
English
Şirket İnternet Bankacılığı Giriş Şirket İnternet Bankacılığı şifrenizi hemen alın! Şirket İnternet Bankacılığı hizmetimizi şifre almadan denemek için tıklayın!

  Menü yükleniyor...

Dış Ticaret ve Faktoring

Ticaret Rüzgarı

Hız, güven ve tecrübenin bankacılık işlemlerinde en önemli hale geldiği günümüz şartlarında, bu özelliklerin tümüne sahip olan Dış Ticaret ortağınız HSBC, tüm dünyada yaygın şube ağı ve tecrübeli personeli ile sizlere katma değeri yüksek dış ticaret hizmetleri ve işe özel çözümler sunmaktadır. Avrupa, Asya, Amerika, Orta Doğu ve Afrika’da 82 ülke ve 10,000 ofisiyle hizmet vermekte olan HSBC’nin deneyimli ve dinamik kadrosu, faaliyet gösterdiği her ülkenin yerel banka olma yaklaşımıyla sizin ihtiyaçlarınıza özel, yeni ürünlerle hizmet kalitesini daha da yükseltmeyi amaçlamaktadır. Bizim işimiz, sizin işinizi en iyi şekilde anlamak ve çözümler sunabilmektir.

HSBC, dünyanın önde gelen çeşitli kuruluşları tarafından dokuz senedir üst üste “Dünyanın En İyi Dış Ticaret Bankası” olarak seçilmesinin gururunu yaşamaktadır. [Global Finance 2002 – 2006; The Asset 2003-2006; Cargonews Asia 2003-2005; Trade Finance 2004-2005; Asiamoney 2004; Trade & Forfaiting Review 200-2005 ve Finance Asia 1997 – 2005] Bu ödüller, HSBC'nin müşteri memnuniyetini ilk sıraya koyma özelliğinin göstergeleri olmuştur.

2006 yılında da Global Finance magazini, bölgesel bazda HSBC Asia, yerel bazda da İngiltere ve Hong Kong’u “Dünyanın En İyi Dış Ticaret Bankası” ödüllerine layık görmüştür.


Faktoring, garanti, tahsilat ve finansman hizmetlerinin bir arada sunulduğu tek finansal üründür. Firmaların mal ve hizmet satışlarından doğan yurtiçi ve yurtdışı kısa vadeli alacaklarının, faktoring hizmeti sunan bir kurum (faktör) tarafından temlik alınmasıyla başlar. Satıcı firma, faktoringin garanti, tahsilat ve finansman hizmetlerinden gerek duyduğu hizmeti veya hizmetleri seçmekte serbesttir.

HSBC Bank A.Ş. olarak faktoring hizmetini bankacılık hizmetleri içinde farklı bir ürün şeklinde sunmaktayız. HSBC Bank A.Ş. bünyesindeki faktoring işlemlerinizi şubelerimizden gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda şirketinize tüm bankacılık işlemlerinizde temasta olduğunuz müşteri temsilciniz yardımcı olacaktır.

Daha fazlası

Ayrıntılı bilgi için, HSBC Bank Şirket Telefon Bankacılığı 0850 211 0 424'ü arayabilirsiniz.