HSBC Türkiye
English
Bireysel İnternet Bankacılığı Bireysel İnternet Bankacılığı hizmetimizi şifre almadan denemek için tıklayın! Giriş Anında Şifre Kart İşlemlerim'e tıklayın, tüm kredi kartı bilgilerinize hızlıca ulaşın!
  Menü yükleniyor...

Modern Hesap

Sevdiklerinizin Hayallerine Zaman Ayırın.


Şimdi HSBC Modern Hesap’a geçin, size özel hoş geldin faiziyle birlikte Modern Hesap özellikleriyle tanışın! Modern Hesap paranıza günlük faiz kazandırırken, tüm nakit işlemlerinizi yapsın; faturalarınızı, ödeme talimatlarınızı sizin için takip etsin, ödemelerinizin öncesinde ve sonrasında sizi bilgilendirsin.

Üstelik, dilerseniz “Plus” özelliği ile her ay sizin için birikim yapsın. Zamanınız size ve sevdiklerinize kalsın. Modern Hesap ile paranızı avantajlı faiz oranlarıyla değerlendirirken, tüm günlük bankacılık işlemlerinizi size özel avantajlarla yapabilirsiniz.


Hesabıma Modern Hesap tanımlamak istiyorum. İnternet Bankacılığı
Modern Hesapla Mevduatınıza Sürekli Hoş Geldin Faizi Avantajı! HSBC Advance'e Başvurun


Avantajları:

 • Vade bozdurma derdi olmadan, para çekme ve yatırma
 • İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık üzerinden ücretsiz EFT/Havale
 • Fatura ve düzenli ödeme talimatı verebilme
 • Fatura ve düzenli ödemeleriniz öncesi ve sonrasında SMS ile bilgilendirme
 • “Plus” özelliği ile düzenli birikim yapma

Modern Hesabınızda bulunan 2.000 TL ile 100.000 TL arasındaki bakiyeniz avantajlı faiz oranlarıyla gecelik olarak değerlendirilirken , istediğiniz zaman hesabınızdan para çekebilirsiniz. Hesabınıza para girişi olması durumunda da herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan avantajlı faiz oranından faydalanmaya devam edersiniz.

Modern Hesabınıza; Plus özelliği tanımlayarak da birkim süresi en az 1 yıl olmak kaydı ile orta veya uzun vadede TL, USD, EUR ve GBP olarak her ay düzenli birikim yapabilirsiniz.


Özellikleri ve kolaylıkları:

 • Modern Hesap TL cinsinden açılır. Hesap açılışı için alt limit yoktur.
 • Modern Hesap ile bütün günlük nakit yönetimi işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Gün içerisinde ihtiyacınıza göre para yatırma/çekme
  • Havale/EFT işlemleri
  • Otomatik Fatura Ödeme / Düzenli Ödeme talimatı verme
  • KMH limiti tanımlatma
 • Modern Hesap’ta faiz oranı günlük olarak işler. Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için, bakiyenizin belirlediğiniz alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Standart alt limit tutarı 2.000 TL’dir. 2.000 TL üzerindeki bakiyeniz için faiz getirisi kazanırsınız.
 • Faiz oranı, standart veya belirlediğiniz alt limit tutarının üzerinde, maksimum 100.000 TL’ye kadar olan bakiye için geçerlidir. Bu limitler haricinde hesapta kalan bakiyeye faiz oranı uygulanmaz. Modern Hesap üzerine herhangi bir şekilde bloke konulmuş ise, blokede olan tutar üzerinden faiz işletilmez.
 • Hoş geldin faiz oranı, günlük işleyen yıllık brüt faiz oranını ifade eder ve Modern Hesap açılışının yapıldığı günden itibaren 30 gün boyunca geçerlidir. Bu süre sona erince Modern Hesaba, standart faiz oranı uygulanır. Modern Hesap açan her bir müşteri hoş geldin faizinden sadece bir defa yararlanabilir. Daha önce Modern Hesap açıp, hoş geldin faizinden yararlanmış bir müşteri, Modern Hesabını kapatıp, tekrar bir Modern Hesap açarsa, hoş geldin faizinden yararlanamaz.
 • Bankadaki mevcut vadesiz hesabınız üzerine Modern Hesabınız tanımlanacaktır. Hesabınızdaki vadesiz bakiye ve bu bakiyenin üzerine ekleyeceğiniz yeni bakiyeler Modern Hesap ürün özelliği kapsamında günlük değerlenmeye başlayacaktır.
 • Her müşteriye sadece bir adet Modern Hesap açılabilir. Ortak hesaptan Modern Hesap açılması durumunda ortak hesap sahipleri ayrıca başka bir hesaptan Modern Hesap açamazlar.
 • Modern Hesabınıza, saat 17.00’dan sonra gelen tutarlar, ertesi gün valörlü olarak faiz kazanmaya başlayacaktır.
 • Modern Hesabınızdan HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı'nı ve Mobil Bankacılık’ı kullanarak yapacağınız para transfer işlemleri ücretsiz olacaktır.
 • Modern Hesabınıza şubelerimizden, HSBC Bank Bireysel Internet Bankacılığı ve ATM üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Dilerseniz; Modern Hesabınıza, Plus özelliği tanmlayarak , birikim süresi en az 1 yıl olmak kaydıyla orta ve uzun vadede minimum 200 TL, USD, EURO, GBP olarak her ay birikim yapabilirsiniz.
 • Modern Plus Hesabınıza aktarmak istediğiniz tutarlar, belirlediğiniz aktarım tarihinde sistem tarafından otomatik olarak Modern Hesabınızdan aktarılacaktır. Belirttiğiniz birikim tutarının belirlediğiniz aktarım gününde Modern Hesapta olmaması halinde takip eden 3 gün boyunca sistem ilgili tutarı tarayacak, bu süre içerisinde birikim tutarının tamamı, Modern Hesabınızda bulunursa, Modern Plus Hesabınıza aktaracaktır. Birikim aktarım tarihinde öncelikle Modern Hesaptan verilmiş otomatik ödeme talimatları karşılanacak, kalan tutar birikim için Modern Plus Hesabınıza aktarılacaktır.
 • Modern Plus Hesabı TL, USD, EUR ve GBP cinsinden açılabilir. USD, EUR ve GBP cinsinden Modern Plus Hesabı açmanız durumunda, Modern Hesabınızın TL olması nedeniyle, aktarım günlerinde geçerli olan banka döviz satış kuru esas alınarak, belirlediğiniz birikim tutarı ilgili para cinsine çevrilerek Modern Plus Hesabınıza aktarılacaktır.
 • Modern Plus Hesap sahibiyseniz, birikim süresi boyunca, Hesap İşletim Ücreti’nden muaf olursunuz.
 • Birikim Süresi sona ermeden, vereceğiniz bir talimat ile birikim tutarını veya birikim aktarım tarihini değiştirebilirsiniz. Yaptığınız değişiklikler bir sonraki ayı takiben geçerli olacaktır. Dilerseniz Modern Plus Hesabınıza, belirleyeceğiniz herhangi bir aktarım tarihinde bankamız tarafından belirlenen limitler dahilinde, toplu ödeme de yapabilirsiniz.
 • Birikim süresi boyunca, Modern Plus Hesabınıza para yatırma/para transfer etme işlemleri ile hesabınızdan para çekme/EFT/Havale işelmleri yapamazsınız. Ancak, aylık olarak aktarılan birikim tutarlarınız Modern Hesap için açıklanan günlük faiz oranı üzerine eklenerek bonus faiz oranı ile birikim süresi sonuna kadar değerlenecektir. Üstelik, Modern Plus Hesabınızda biriken tutara göre bonus faiz oranı da farklılık gösterebilecektir.
 • Birikim Süresi boyunca, Modern Plus Hesabınıza toplamda 2 kere aylık birikim tutarını aktarmama hakkınız bulunmaktadır. Bu süre boyunca 3. kez ödeme gerçekleşmemesi durumunda, Modern Plus Hesabınız bankamız tarafından sonlandırılır.
 • Modern Plus Hesabınızın sonlanması durumunda, TL Modern Plus Hesabınız (varsa) kesintiler sonrasında Modern Hesabınıza aktarılır; USD/EUR ve GBP Modern Plus Hesabınız ise (varsa) kesintiler sonrasında orjinal para biriminde normal vadesiz hesaba dönüştürülür.
Nasıl başvurabilirsiniz?

Başvuruda neler gerekiyor?

HSBC Bank Şubeleri’nde daha önce açılmış bir hesabınız yoksa, size en yakın HSBC Bank Şubesine ekli belgelerle uğrayıp hesap açtırabilirsiniz. Başvuru sırasında ihtiyaç duyacağınız belgeler için lütfen tıklayın.

HSBC Bank Şubeleri’nde daha önce açılmış bir hesabınız varsa yukarıdaki evrakları getirmeden de, tek bir talimatınız ile Modern Hesap açtırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Modern Hesap ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Sıkça Sorulan Sorular sayfasını inceleyebilir ya da HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111’i arayabilirsiniz.