Ana içeriğin başı

Bireysel Emeklilik Sistemi

Artık emekliliğinizi planlamak ve hayallerinize ulaşmak çok kolay. Hepimizin emeklilik hayalleri vardır ve bunlara ulaşmak için önümüzde uzun yıllar olduğunu düşünürüz.

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi

Özellikleri ve Kolaylıkları

  • Bireysel Emeklilik Sistemi’ne herkes katılabilir.*
  • Katılımcılar, en az 10 yıl süreyle sistemde bulunduktan ve 56 yaşını doldurduktan sonra emeklilik hakkı kazanır.
  • Emeklilik hakkı kazanan katılımcılar, birikimlerini isterlerse emekli maaşı olarak, isterlerse toplu para olarak alabilir.
  • Katılımcıların yapacakları katkı payı ödemeleri, bireysel emeklilik hesaplarında izlenir ve emeklilik yatırım fonlarında değerlendirilir.
  • Bireysel emeklilik hesabına ödenen katkı paylarının %30’una karşılık gelen tutar, Devlet Katkısı olarak katılımcı adına yatırılmaktadır. 2024 yılı için Devlet Katkısının üst sınırı yıllık asgari brüt ücret olan 240.030** TL'nin %30'u kadardır.
  • *25 Mayıs 2021 tarihinde yürürlüğe giren düzenleme ile birlikte artık fiil ehliyeti bulunmayan kişiler de yasal temsilcileri aracılığıyla bireysel emeklilik sisteminin avantajlarından faydalanabilir.
  • **1 Ocak 2024 tarihi itibari ile Aylık Asgari Brüt Ücret Tutarı 20.002,50 TL olarak belirlenmiştir. 

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Bireysel emeklilik sistemine katılmak istediğinizde, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesi olan HSBC Bank şubelerindeki bireysel emeklilik aracı lisansı sahibi olan bireysel müşteri temsilcilerimiz, mevcut gelir düzeyiniz, hayat standartınız ve emekliliğe yönelik beklentileriniz doğrultusunda size en uygun teklifi sunar. Teklifi kabul etmeniz durumunda, bireysel emeklilik hesabınız açılır.

Daha Fazlası

Ayrıntılı bilgi için size en yakın HSBC Bank şubemizi ziyaret edebilirsiniz

HSBC Bank A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesidir.