Ana içeriğin başı

HSBC Banka Kartı

HSBC Banka Kartı

HSBC ATM’lerinden, yurt içi ve yurt dışında diğer banka ATM’lerinden 7 gün 24 saat işlem yapmayı, Visa Electron ya da Maestro amblemi bulunan işyerlerinden POS makinalarıyla vadesiz hesaptaki kullanılabilir bakiyeye ulaşarak alışveriş yapmayı sağlayan banka kartıdır.

Özellikleri ve Kolaylıkları

 • HSBC Banka Kartınızla 7 gün 24 saat hem HSBC ATM’lerinden, hem de yurt içi ve yurt dışındaki Visa Electron, Vpay, Maestro/Cirrus amblemli diğer banka ATM’lerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve mağazalardaki POS makinelerinden vadesiz hesabınızın kullanılabilir bakiyesi ve günlük işlem limitleri dahilinde alışveriş yapabilirsiniz.
 • HSBC Banka Kartının temassız ödeme özelliği sayesinde 1.500 TL’ye kadar hızlı alışveriş imkanına sahip olabilirsiniz.1
 • Banka kartınızın temassız özelliğini tercihinize uygun olarak açıp kapatabilirsiniz.1
 • HSBC Banka Kartınız ile Verified by VISA veya MasterCard SecureCode logolarını gördüğünüz tüm sanal işyerlerinden, internet alışverişlerinizi güvenle yapabilirsiniz.
 • Eğer ana hesabınızı TL olarak belirlediyseniz, dünyanın neresinde olursanız olun, o ülkenin para birimi cinsinden çekmiş olduğunuz döviz tutarları, ana hesabınızdan TL olarak düşer.
 • Açık ve geçerli tüm hesaplarınızı HSBC ATM’lerinden görüntüleyebilirsiniz. Yurt içi diğer banka ATM’lerinde sadece ana hesabınız olan TL hesabınızla işlem gerçekleştirebilirsiniz.  Yurt dışı ATM’ lerinde ise HSBC Banka Kartı ana hesabınızı USD, EUR, GBP, AUD veya CAD olarak belirleyerek, yurt dışındaki ATM'lerden komisyon ödemeden USD, EUR, GBP, AUD ve CAD çekebilirsiniz.
 • USD, EURO, GBP, CAD veya AUD hesabınızdan yurt dışında komisyon ödemeden para çekebilmek için, kullanmak istediğiniz döviz hesabınızı Mobil, Internet veya Telefon Bankacılığı aracılığı ile tanımlayabilirsiniz. Yurt dışı ATM’lerden yapacağınız para çekme işlemleri esnasında ATM bankası tarafından DCC seçeneği sunulabilir. DCC seçeneğinin kabul edilmesi durumunda EURO-USD, GBP-USD, CAD-USD, AUD-USD pariteleri nedeniyle ATM’den çekmiş olduğunuz tutar ile hesabınıza yansıyan tutar arasında fark oluşabilir.
 • HSBC Banka Kartı’nın yıllık kart ücreti yoktur.
 • HSBC Banka Kartınızın şifresini HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111, HSBC Mobil Bankacılık veya HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı'ndan oluşturabilirsiniz.
 • HSBC Banka Kartınızla HSBC ATM’lerinde yapabileceğiniz işlemler için HSBC Banka Kartınızla HSBC ATM’lerinde yapabileceğiniz işlemler içintıklayın.
 • Diğer banka ATM’lerinde yapabileceğiniz işlemler için Diğer banka ATM’lerinde yapabileceğiniz işlemler içintıklayın.
 • HSBC Premier Banka Kartı ile diğer banka ATM’lerinden ücretsiz işlem ayrıcalığı için tıklayın.

1HSBC Banka Kartları temassız özelliği açık olarak teslim edilecektir. ATM veya POS'tan yapılacak ilk şifreli işlem sonrasında temassız işlemlerde kullanılabilecektir. Temassız ödeme özelliği, Visa / MasterCard® PayPassTM okuyucusu olan tüm noktalarda 1.500 TL ve altındaki işlemleri şifreye ve imzaya gerek kalmadan gerçekleştirmeye olanak sağlar. HSBC Banka Kartının temassız özelliği İnternet, Mobil, Telefon Bankacılığı veya şubelerimiz aracılığı ile açıp kapatılabilecektir.