Ana içeriğin başı

Hisse Senedi Fonları

Borsa İstanbul’da işlem gören hisse senetlerine yatırım yapmak istiyor ancak hangi hisse senedini tercih edeceğinize karar veremiyor musunuz?

Hisse Senedi Fonları

Portföyünün en az %80’i ile devamlı olarak hisse senetlerine yatırım yapan Hisse Senedi Fonlarımıza yatırım yaparak bu kararı işinde uzman portföy yöneticilerimize bırakabilirsiniz!

HSBC Portföy Hisse Senedi (TL) Fonu (HVS)

Fon portföyünün en az %80'i devamlı olarak BIST’te işlem gören hisse senetlerinden oluşurken geri kalanı ile ters repo, nakit ve / veya borsa para piyasasına yatırım yapılır. Yatırımlarını hisse senedinde değerlendirmek isteyen yatırımcılar için uygun bir fondur. Yatırımcıya hisse senetlerinin yüksek riskinin karşılığında yüksek getiri imkanlarından faydalanma fırsatı sunmayı amaçlamaktadır. Fon hisse senedi yoğun fondur.

Detaylı bilgi için HSBC Portföy Hisse Senedi Fonu detaylı bilgi içintıklayın.

HSBC Portföy BIST 30 Hisse Senedi Fonu (HBU)

Fonun yatırım amacı, BİST-30 endeksini %100'e yakın bir korelasyonla takip ederek endeksin getirisini elde etmektir. Fon portföyünün en az %80'i devamlı olarak BIST’te işlem gören hisse senetlerinden oluşurken geri kalanı ile ters repo, nakit ve / veya borsa para piyasasına yatırım yapılır. Bu fon, BIST-30 endeksinin getirisine yakın bir getiri elde etmek isteyen müşterilerimize, ayrı ayrı hisse senetlerini alıp satmak yerine tek enstrümanla BIST-30 endeksinin getirisini azami ölçüde yansıtmayı hedeflemektedir. Fonun yapısı gereği, yüksek risk içermektedir. Fon, hisse senedi yoğun fondur.

Detaylı bilgi için HSBC Portföy BIST 30 Hisse Senedi Fonu detaylı bilgi içintıklayın.

HSBC Portföy Sürdürülebilirlik Hisse Senedi Fonu (HMS)

Fon portföyünün en az % 80’i devamlı olarak BIST Sürdürülebilirlik endeksinde yer alan ortaklık paylarına ve BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ni takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır.

Fon sürdürülebilir yatırım anlayışıyla yapacağı varlık seçimleriyle; yüksek finansal getiri hedeflemenin yanı sıra şirketlerin çevresel, sosyal ve/veya kurumsal yönetim kriterlerini (ESG: Environmental, Social, Governance) yatırım kararlarına entegre etmiş olan şirketlerin yer aldığı yurt içi ve/veya yurt dışı sürdürülebilirlik ve/veya ESG temalı endekslere dayalı borsa yatırım fonlarına, ESG kriterlerine uygun olarak ihraç edilmiş ve BIST sürdürülebilirlik endekslerine dahil şirketlerin ihraç ettiği para ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapılır. Fonun yapısı gereği, yüksek risk içermektedir. Fon, hisse senedi yoğun fondur.

Detaylı bilgi için HSBC Portföy Hisse Senedi Fonu detaylı bilgi içintıklayın.