Ana içeriğin başı

Yıllık e-mevduat Faiz Oranları (%)

e-mevduat hesap açılış alt limiti 500 TL, 1000 USD / EUR/GBP veya 300 gr. XAU; üst limit ise 500.000 TL,
150.000 USD / EUR / GBP veya 3.500 gr. XAU'dur.HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı şifrenizle hemen e-mevduat hesabı açabilirsiniz.

Şifre alma yöntemleri için lütfen Şifre alma yöntemleri için lütfentıklayın.

 

* Tabloda belirtilen faiz oranları e-mevduat hesapları için Türkiye'de geçerli yıllık basit faiz oranlarını göstermekte olup HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır.

 

Yıllık t-mevduat Faiz Oranları (%)

t-mevduat hesap açılış alt limiti 500 TL, 1000 USD / EUR / GBP veya 300 gr. XAU; üst limit ise 300.000 TL, 150.000 USD / EUR / GBP veya 3.500 gr. XAU'dur. HSBC Bank Telefon Bankacılığı şifrenizle hemen t-mevduat hesabı açabilirsiniz.

Şifre alma yöntemleri için lütfen Şifre alma yöntemleri için lütfentıklayın.

 

* Tabloda belirtilen faiz oranları t-mevduat hesapları için Türkiye'de geçerli yıllık basit faiz oranlarını göstermekte olup HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır.

 

Yıllık Vadeli Mevduat Faiz Oranları (%)

 

Tabloda belirtilen faiz oranları vadeli mevduat hesapları için Türkiye'de geçerli yıllık basit faiz oranlarını göstermekte olup HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır.

 

Modern Hesap Faiz Oranları

 

*Yukarıda belirtilen oranlar, Modern Hesap'a günlük olarak uygulanan yıllık brüt faiz oranlarını göstermektedir. Hoş geldin faiz oranı, ilk Modern Hesap açılışının yapıldığı günden itibaren 45 gün boyunca sabit kalacak şekilde geçerli olup, yapılan değişikliklerden etkilenmez. Bu süre sonunda, Modern Hesaba standart faiz oranı uygulanır. HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme ve müşterilerine farklı faiz uygulama hakkı saklıdır.

** Modern Hesap ile TL hesaplarda bakiyenizin 2.000 ile 1.000.000, USD, EUR ve GBP hesaplarda ise 2.000 ile 150.000 arasında kalan tutarı için faiz kazanırsınız. 2.000 TL, USD, EUR ve GBP’ye kadar olan kısmı vadesiz hesabınızda kalır ve bu limitler haricinde hesapta kalan bakiyeye faiz uygulanmaz 

 

Bireysel Kredi Kampanyaları Aylık Faiz Oranları

 

* Kredili Hayat Sigortası yaptırmak ihtiyaridir. Kredili Hayat Sigortasının tarafınızca tercih edilip edilmemesine göre faiz oranlarımız değişmektedir ve yukarıdaki tablolarda örnek olarak yer almaktadır.
** Kampanyadan Premier ve Advance müşteriler yararlanabilir. Advance müşterilerimizin vadesiz hesaplarından, biri otomatik fatura talimatı olmak üzere en az 3 düzenli ödeme talimatı vermiş olmaları ve kredi kullandırımından önceki ay bu talimatlardan ayrı ayrı olmak koşuluyla en az 500 TL ödeme yapılmış olması gerekmektedir.
Kampanyalar tüm HSBC şubelerinde geçerlidir. Bankamız bireysel kredi değerlendirme ek belge ve teminat isteme, faiz oranlarında ve kampanya koşullarının tamamında değişiklik yapma ve/veya kampanyayı durdurma hakkı saklıdır.

 

Konut Kredisi Kampanyaları Aylık Faiz Oranları

Tabloda belirtilen faiz oranları, 750.000 TL'ye kadar olan yeni kredi taleplerinde geçerlidir. Bu tutarların üzerindeki faiz oranı ile ilgili bilgi almak için şubelerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

*Konut Sigortası ve Kredili Hayat Sigortası yaptırmak ihtiyaridir. Konut Sigortası ve Kredili Hayat Sigortasının tarafınızca tercih edilip edilmemesine göre faiz oranlarımız değişmektedir ve yukarıdaki tablolarda örnek olarak yer almaktadır.

 

Bireysel Kredi / KMH Limitleri ve Teminatları

 
  • Bankamızın ek teminat isteme, teminatı değiştirme hakkı saklıdır.
  • 2. el taşıt alımlarında kullanılacak Taşıt Kredilerinde, taşıtın yaşı ve kredi vade yıl sayısının toplamı, bankamızın uyguladığı maksimum vade seçenekleri geçerli olmak kaydıyla, 8 yılı aşamaz.
  • *Belirtilen teminatlar zorunlu olmamakla birlikle, müşteri talebine istinaden yapılmaktadır.
  • **6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereği zorunlu olan deprem sigortasının (DASK) yapılması ve yıllık olarak yenilenmesi yazılı veya kayıtlı veri saklayıcısıyla Banka’ya ilettiğiniz açık talebinizin alınması ile yapılır. Zorunlu deprem sigortasını dilediğiniz başka bir sigorta şirketinden de yaptırarak Bankamıza sunabilirsiniz.
  • ***2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereği zorunlu olan KTK Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortasının (Trafik Sigortası) yapılması ve yıllık olarak yenilenmesi yazılı veya kayıtlı veri saklayıcısıyla Banka’ya ilettiğiniz açık talebinizin alınması durumunda yapılır. İsterseniz, KTK Zorunlu Mesuliyet sigortasını dilediğiniz başka bir sigorta şirketinden de yaptırarak Bankamıza sunabilirsiniz.