Ana içeriğin başı

Yıllık e-mevduat Faiz Oranları (%)

e-mevduat hesap açılış alt limiti 500 TL, 1000 USD / EUR/GBP veya 300 gr. XAU; üst limit ise 500.000 TL,
150.000 USD / EUR / GBP veya 3.500 gr. XAU'dur. HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı şifrenizle hemen e-mevduat hesabı açabilirsiniz.

Şifre alma yöntemleri için lütfen Şifre alma yöntemleri için lütfentıklayın.

 

*Tabloda belirtilen faiz oranları e-mevduat hesapları için Türkiye'de geçerli yıllık basit faiz oranlarını göstermekte olup HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır.

 

Yıllık t-mevduat Faiz Oranları (%)

t-mevduat hesap açılış alt limiti 500 TL, 1000 USD / EUR / GBP veya 300 gr. XAU; üst limit ise 300.000 TL, 150.000 USD / EUR / GBP veya 3.500 gr. XAU'dur. HSBC Telefon Bankacılığı şifrenizle hemen t-mevduat hesabı açabilirsiniz.

Şifre alma yöntemleri için lütfen Şifre alma yöntemleri için lütfentıklayın.

 

*Tabloda belirtilen faiz oranları t-mevduat hesapları için Türkiye'de geçerli yıllık basit faiz oranlarını göstermekte olup HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır.

 

Yıllık Vadeli Mevduat Faiz Oranları (%)

 

Tabloda belirtilen faiz oranları vadeli mevduat hesapları için Türkiye'de geçerli yıllık basit faiz oranlarını göstermekte olup HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır.

 

Modern Hesap Faiz Oranları

 

*Yukarıda belirtilen oranlar, Modern Hesap'a günlük olarak uygulanan yıllık brüt faiz oranlarını göstermektedir. Hoş geldin faiz oranı, yalnızca Premier müşteriler için geçerlidir ve ilk Modern Hesap açılışının yapıldığı günden itibaren 45 gün boyunca sabit kalacak şekilde geçerli olup, yapılan değişikliklerden etkilenmez. Bu süre sonunda, Modern Hesaba standart faiz oranı uygulanır. HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme ve müşterilerine farklı faiz uygulama hakkı saklıdır.

**Modern Hesap ile TL hesaplarda bakiyenizin 20.000 ile 5.000.000, USD, EUR ve GBP hesaplarda ise 2.000 ile 150.000 arasında kalan tutarı için faiz kazanırsınız. Bakiyenizin 20.000 TL ve 2.000 USD, EUR, GBP’ye kadar olan kısmı vadesiz hesabınızda kalır ve belirtilen limitler haricinde hesapta kalan bakiyeye faiz uygulanmaz.

 

Bireysel Kredi Kampanyaları Aylık Faiz Oranları

 

1Yasal mevzuat gereği tüketici kredilerinde 50.000 TL üstü tutarlarda maksimum vade 24 ay, 100.000 TL üstü tutarlarda maksimum vade 12 aydır.

*Kredili Hayat Sigortası yaptırmak ihtiyaridir. Kredili Hayat Sigortasının tarafınızca tercih edilip edilmemesine göre faiz oranlarımız değişmektedir ve yukarıdaki tablolarda örnek olarak yer almaktadır.

**HSBC Premier müşterisi olmak ve ayrıcalıklardan yararlanmak için, bankamızda 1.000.000 TL (veya bankamızca konvertibl olan muadili para cinsinden) ve üzeri bakiyenizin bulunması yeterlidir. Kredi tahsis ücreti tüm vadelerde ve tutarlarda sabit %0,5 + BSMV’dir.

Kampanyalar tüm HSBC Bank A.Ş. şubelerinde geçerlidir. Bankamız bireysel kredi değerlendirme ek belge ve teminat isteme, faiz oranlarında ve kampanya koşullarının tamamında değişiklik yapma ve/veya kampanyayı durdurma hakkı saklıdır.

 

Bireysel Kredi / KMH Limitleri ve Teminatları

 

Yasal mevzuat gereği tüketici kredilerinde 50.000 TL üstü tutarlarda maksimum vade 24 ay, 100.000 TL üstü tutarlarda maksimum vade 12 aydır.

  • Bankamızın ek teminat isteme, teminatı değiştirme hakkı saklıdır.
  • (1) Belirtilen teminatlar zorunlu olmamakla birlikle, müşteri talebine istinaden yapılmaktadır.