Ana içeriğin başı

Yıllık e-mevduat Faiz Oranları (%)

e-mevduat hesap açılış alt limiti 500 TL, 1000 USD / EUR/GBP veya 300 gr. XAU; üst limit ise 500.000 TL,
150.000 USD / EUR / GBP veya 3.500 gr. XAU'dur. HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı şifrenizle hemen e-mevduat hesabı açabilirsiniz.

Şifre alma yöntemleri için lütfen Şifre alma yöntemleri için lütfentıklayın.

 

*Tabloda belirtilen faiz oranları e-mevduat hesapları için Türkiye'de geçerli yıllık basit faiz oranlarını göstermekte olup HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır.

 

Yıllık t-mevduat Faiz Oranları (%)

t-mevduat hesap açılış alt limiti 500 TL, 1000 USD / EUR / GBP veya 300 gr. XAU; üst limit ise 300.000 TL, 150.000 USD / EUR / GBP veya 3.500 gr. XAU'dur. HSBC Telefon Bankacılığı şifrenizle hemen t-mevduat hesabı açabilirsiniz.

Şifre alma yöntemleri için lütfen Şifre alma yöntemleri için lütfentıklayın.

 

*Tabloda belirtilen faiz oranları t-mevduat hesapları için Türkiye'de geçerli yıllık basit faiz oranlarını göstermekte olup HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır.

 

Yıllık Vadeli Mevduat Faiz Oranları (%)

 

Tabloda belirtilen faiz oranları vadeli mevduat hesapları için Türkiye'de geçerli yıllık basit faiz oranlarını göstermekte olup HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır.

 

Modern Hesap Faiz Oranları

 

*Yukarıda belirtilen oranlar, Modern Hesap'a günlük olarak uygulanan yıllık brüt faiz oranlarını göstermektedir. Hoş geldin faiz oranı, ilk Modern Hesap açılışının yapıldığı günden itibaren 45 gün boyunca sabit kalacak şekilde geçerli olup, yapılan değişikliklerden etkilenmez. Bu süre sonunda, Modern Hesaba standart faiz oranı uygulanır. HSBC Bank A.Ş.'nin faiz oranlarını değiştirme ve müşterilerine farklı faiz uygulama hakkı saklıdır.

**Modern Hesap ile TL hesaplarda bakiyenizin 3.000 ile 1.000.000, USD, EUR ve GBP hesaplarda ise 2.000 ile 150.000 arasında kalan tutarı için faiz kazanırsınız. Bakiyenizin 3.000 TL ve 2.000 USD, EUR, GBP’ye kadar olan kısmı vadesiz hesabınızda kalır ve belirtilen limitler haricinde hesapta kalan bakiyeye faiz uygulanmaz.

 

Bireysel Kredi Kampanyaları Aylık Faiz Oranları

 

1Yasal mevzuat gereği tüketici kredilerinde 50.000 TL üstü tutarlarda maksimum vade 24 ay, 100.000 TL üstü tutarlarda maksimum vade 12 aydır.

*Kredili Hayat Sigortası yaptırmak ihtiyaridir. Kredili Hayat Sigortasının tarafınızca tercih edilip edilmemesine göre faiz oranlarımız değişmektedir ve yukarıdaki tablolarda örnek olarak yer almaktadır.

**HSBC Premier müşterisi olmak ve ayrıcalıklardan yararlanmak için, bankamızda 500.000 TL (veya bankamızca konvertibl olan muadili para cinsinden) ve üzeri bakiyenizin bulunması yeterlidir. Kredi tahsis ücreti tüm vadelerde ve tutarlarda sabit %0,5 + BSMV’dir.

Kampanyalar tüm HSBC Bank A.Ş. şubelerinde geçerlidir. Bankamız bireysel kredi değerlendirme ek belge ve teminat isteme, faiz oranlarında ve kampanya koşullarının tamamında değişiklik yapma ve/veya kampanyayı durdurma hakkı saklıdır.

 

Elektrikli Taşıt Kredisi Kampanyası

 

*Kampanya 31.01.2024 tarihine kadar geçerlidir. HSBC Bank A.Ş kredi değerlendirme, kampanya koşullarında değişiklik yapma ve/veya kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar. Kampanya bağlı kredi kapsamında değildir. Kasko ihtiyari bir sigorta olup bankamızdan veya herhangi bir sigorta şirketinden/acentesinden temin edilerek bankamıza sunulabilmektedir. Kasko sigortasının tarafınızca tercih edilip edilmemesine göre kredi faiz oranı değişmektedir. Kampanya kapsamında kredi talep edilecek olan; 0 km araçların satışının ilgili markanın Türkiye’de bulunan yetkili distribütörlerden/bayilerinden yapılmış veya faturalanmış olması gerekmektedir. 2. el araçlarda ise aracın ilk tescili sırasındaki faturasının ilgili markanın Türkiye’de bulunan yetkili distribütörler/bayiler tarafından düzenlenmiş olması gerekmektedir. Başvuruların Bankamız tarafından değerlendirmeye alınması için ilgili faturaların başvuru aşamasında belge olarak sunulması gerekmektedir.

**Yasal düzenlemeler kapsamında Zorunlu Trafik Sigortası'nın varlığı kontrol edilmektedir. Kredili Hayat ve Kasko ihtiyari sigortalardır. HSBC Bank A.Ş.; Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş., Allianz Sigorta A.Ş. ve Gulf Sigorta A.Ş.’nin acentesidir.

 

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

 

*HSBC Premier müşterisi olmak ve ayrıcalıklardan yararlanmak için, bankamızda 500.000 TL (veya bankamızca konvertibl olan muadili para cinsinden) ve üzeri bakiyenizin bulunması yeterlidir. Kredi tahsis ücreti tüm vadelerde ve tutarlarda sabit %0,5 + BSMV’dir.

**Kasko ihtiyari bir sigorta olup bankamızdan veya herhangi bir sigorta şirketinden/acentesinden temin edilerek bankamıza sunulabilmektedir. Kasko sigortasının tarafınızca tercih edilip edilmemesine göre kredi faiz oranı değişmektedir.

Yasal düzenlemeler kapsamında Zorunlu Trafik Sigortası'nın varlığı kontrol edilmektedir. Kredili Hayat ve Kasko ihtiyari sigortalardır. HSBC Bank A.Ş.; Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş., Allianz Sigorta A.Ş. ve Gulf Sigorta A.Ş.’nin acentesidir.

 

Bireysel Kredi / KMH Limitleri ve Teminatları

 

Yasal mevzuat gereği tüketici kredilerinde 50.000 TL üstü tutarlarda maksimum vade 24 ay, 100.000 TL üstü tutarlarda maksimum vade 12 aydır.

  • Bankamızın ek teminat isteme, teminatı değiştirme hakkı saklıdır.
  • 2. el taşıt alımlarında kullanılacak taşıt kredilerinde, taşıtın yaşı en fazla 7 yıl olmalıdır. Taşıtın yaşı ve kredi vade yıl sayısının toplamı, bankamızın uyguladığı maksimum vade seçenekleri geçerli olmak kaydıyla, 9 yılı aşamaz.
  • (1) Belirtilen teminatlar zorunlu olmamakla birlikle, müşteri talebine istinaden yapılmaktadır.
  • (2) 6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu gereği zorunlu olan deprem sigortasının (DASK) yapılması ve yıllık olarak yenilenmesi yazılı veya kayıtlı veri saklayıcısıyla Banka’ya ilettiğiniz açık talebinizin alınması ile yapılır. Zorunlu deprem sigortasını dilediğiniz başka bir sigorta şirketinden de yaptırarak Bankamıza sunabilirsiniz.
  • (3) 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereği zorunlu olan KTK Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortasının (Trafik Sigortası) yapılması ve yıllık olarak yenilenmesi yazılı veya kayıtlı veri saklayıcısıyla Banka’ya ilettiğiniz açık talebinizin alınması durumunda yapılır. İsterseniz, KTK Zorunlu Mesuliyet sigortasını dilediğiniz başka bir sigorta şirketinden de yaptırarak Bankamıza sunabilirsiniz.
  • (4) 0 km. taşıt alımlarında araç değeri, 2. el araçlarda kasko değeri 400.000 TL'ye eşit ve altında olan araçlarda %70, 400.001 TL ve 800.000 TL arasında olan araçlarda %50, 800.001 TL - 1.200.000 TL arasında olan araçlarda %30, 1.200.001 - 2.000.000 TL arasında olan araçlarda %20 oranında kredi kullanılabilir. Araç değeri iki milyon Türk Lirasının üzerinde taşıt kredisi kullandırımı yapılmamaktadır.
  • (5) Detaylı bilgi için şubenizle iletişime geçebilirsiniz. 
 

Tam Hibrit Araçlar İçin Taşıt Kredisi Kampanyası Aylık Faiz Oranları

 

*Kasko ihtiyari bir sigorta olup bankamızdan veya herhangi bir sigorta şirketinden/acentesinden temin edilerek bankamıza sunulabilmektedir. Kasko sigortasının tarafınızca tercih edilip edilmemesine göre kredi faiz oranı değişmektedir.

Yasal düzenlemeler kapsamında Zorunlu Trafik Sigortası'nın varlığı kontrol edilmektedir. Kredili Hayat ve Kasko ihtiyari sigortalardır. HSBC Bank A.Ş.; Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş., Allianz Sigorta A.Ş. ve Gulf Sigorta A.Ş.’nin acentesidir.