Ana içeriğin başı

Vadeli Mevduat

İhtiyacınıza en uygun vadeyi seçin ve birikimlerinizi büyütmeye başlayın.

HSBC Vadeli Mevduat

Birikimlerinize risksiz bir getiri sağlamak için, sunduğumuz mevduat ürünlerinden size en uygun olanını seçebilir ve sizin belirleyeceğiniz vadeye özel faiz oranıyla sabit bir getiri elde edebilirsiniz.

Vadeli Mevduat faiz oranlarımızı görmek için Vadeli Mevduat faiz oranlarımızı görmek içintıklayın.

Vadeli Mevduat: TL, döviz ve altın birikimlerinize 1 aydan 1 yıla kadar dilediğiniz vadelerde vadeli mevduat hesabı açabilir, vade içindeki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmeden vade sonunda risksiz getiri elde edebilirsiniz.

Özellikleri ve Kolaylıkları

  • Vadeli Mevduat hesaplarında vade boyunca sabitlenen faiz, tüm vergiler düşüldükten sonra, vade tarihinde net olarak ödenir. Vadeden önce hesabınızı kapatmanız durumunda ise, yalnızca anapara ödenir. Rahatlığınız açısından, aksine bir talep belirtmediğiniz sürece hesaplarınız vade bitiminde, ilk hesap açılışındaki vade süresine eşit olacak şekilde, otomatik olarak güncel faiz oranıyla yenilenir.
  • Hesap hareketlerinizi HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı, HSBC Mobil Bankacılık uygulaması veya HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111 üzerinden 365 gün 24 saat takip edebilir, finansal işlem yapabilir, şubelerimizden temin edeceğiniz hesap cüzdanına belirli aralıklarla işlettirebilirsiniz.
  • Vadesi geldiğinde HSBC Bank A.Ş. Şube ve ATM’lerini kullanarak hesabınızdan nakit çekebilirsiniz.

Başvuruda Neler Gerekiyor?

HSBC Bank A.Ş. Şubeleri’nde daha önce açılmış vadesiz bir hesabınız yoksa, size en yakın HSBC Bank A.Ş. Şubesine ekli belgelerle uğrayıp hesap açtırabilirsiniz. Başvuru sırasında ihtiyaç duyacağınız belgeler için lütfen Başvuruda Neler Gerekiyor?tıklayın.

Başvuru Sırasında Gerekli Belgeler

Aşağıdaki belgeler ile tüm HSBC Bank A.Ş. Şubelerinden'nden vadesiz hesap açtırarak, HSBC İnternet Bankacılığı veya HSBC Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden e-Mevduat, HSBC Telefon Bankacılığı üzerinden t-Mevduat, tüm kanallardan Modern Hesap açabilirsiniz.

  • Kimlik Belgesi
  • Yerlesim yeri (İkametgah) Belgesi veya
  • 3 aydan eski olmamak kaydi ile abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin fatura veya
  • Herhangi bir kamu kurumu tarafından düzenlenmiş belge
  • İkamet Tezkeresi (Türkiye'de yerleşik yabancı uyruklu müşteriler için)

HSBC Bank A.Ş. Şubeleri’nde daha önce açılmış bir Vadesiz TL Mevduat Hesabınız varsa yukarıdaki evrakları getirmeden de, tek bir talimatınız ile yeni bir vadeli hesap açtırabilirsiniz. Vadeli Mevduat hesaplarına ilişkin vergi uygulamaları ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen ayrıntılı bilgi için lütfentıklayın.

Daha Fazlası

Ayrıntılı bilgi için, HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i arayabilirsiniz.