Ana içeriğin başı

HSBC Premier Kredi Kartı

Eğer sık seyahat eden biriyseniz ve hayat tarzınızla aynı esnekliğe sahip bir kredi kartına ihtiyaç duyuyorsanız HSBC Premier Kredi Kartı tam size göre.

HSBC Premier müşterileri için özel olarak tasarlanan HSBC Premier Kredi Kartı, size sunduğu özelliklerle hayat tarzınıza ayak uydurur, ücretsiz ödül ve indirim programları ile seyahatlerinizi kolaylaştırır.

 • Premier logolu, yüksek limitli, prestijli bir kredi kartı
 • Ücretsiz asıl ve ek kart avantajı
 • Türkiye'nin her yerinde HSBC Advantage üye kuruluşlarından taksitli alışveriş olanağı
 • Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar yüksek nakit avans limiti
 • Ödüllerle dolu bir mil programı keşfedin: Premier Miles1
 • Yurt içi tek çekim alışverişlerinizde ücretsiz 3, 4, 5 veya 6 taksit fırsatı2
 • Yurt dışı restoran ve otel harcamalarınızda her zaman %10 indirim fırsatı3
 • İstanbul Atatürk Havalimanı otoparklarında ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı otoparkında %50 indirim4
 • AVIS'ten araç kiralamalarda %30 indirim4
 • PROGO aracılığıyla transferlerinde %25'e varan indirim4
 • Yurt dışı seyahatlerinizde, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde bulunan HSBC Premier Lounge'dan yararlanma imkanı5
 • Seçkin yurtiçi restoranlarda %20, otellerde %10 indirim ve ücretsiz upgrade ile geç çıkış imkanı6
 • Yurtiçi ve yurtdışı concierge hizmetleri
 • İstanbul'da %15 indirimli özel şoför, araç muayene ve lastik değişim hizmetleri
 • Temassız ödeme özelliği sayesinde daha hızlı alışveriş imkanı

Advantage NakitPuan

HSBC Premier Kredi Kartı’nız ile Türkiye’deki binlerce HSBC Advantage üye işyerinden yapacağınız tek ödemeli veya taksitli alışverişlerden NakitPuan kazanabilir, kazandığınız Advantage NakitPuanları üye iş yerlerinde para yerine kullanabilirsiniz.

Advantage TatilPuan6

Kazandığınız Advantage NakitPuanları, Advantage TatilPuan’a çevirerek ücretsiz seyahat ve konaklama hizmetinden yararlanabilirsiniz. İç ve dış hatlarda dilediğiniz hava yolu şirketiyle, dilediğiniz yere, dilediğiniz koşullarda rezervasyon yaptırabilir ve bedava uçak bileti alabilirsiniz. Ekonomi sınıfı uçak biletinizi, aradaki fiyat farkını ödemeniz koşuluyla business veya first class’a çevirebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışındaki yüzlerce otel, konaklama, tur hizmetinden ve yurtiçi otobüs seyahatlerinden TatilPuanlarınız ile yararlanabilirsiniz. Puanınızın yeterli olmadığı durumlarda, aradaki farkı HSBC Premier Kredi Kartı’nız ile ödeyebilirsiniz.

HSBC Premier Miles Kredi Kartı

HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile yaptığınız tüm yurt içi alışverişlerde %0,5 oranında, tüm yurt dışı alışverişlerde ise 2 kat Premier Miles Puan kazanırsınız.

İç ve dış hatlarda, hava yolu ve kontenjandan bağımsız bedava uçak bileti alabilir, ekonomi sınıfı uçak biletinizi ise business veya first class’a çevirebilirsiniz, Kuzey-Güney Amerika uçak biletlerini %33 indirimle alabilir1 yurt dışı otellerinde ve yurt içi tur paketlerinde %10, gemi paketlerinde %5 indirim fırsatından faydalanabilirsiniz.

Ayrıca kartınızda yeterli Premier Miles Puan’ınızın birikmemesi durumunda dahi fark tutarını HSBC Premier Miles Kredi Kartı’nızla ödeyerek biletinizi hemen alır, istediğiniz zaman uçarsınız.

HSBC Premier Kredi Kartı’nızı hemen Premier Miles’a dönüştürmek için "MILES" yazıp boşluk bırakarak kart numaranızın son 6 hanesiyle birlikte yazıp 4477’ye SMS göndermeniz (Örnek: MILES 123456) veya 0850 211 0 112’yi aramanız yeterli.

1 Premier / Premier Miles Kredi Kartı avantajları HSBC Premier müşterilerine özeldir. Premier müşteri statüsünde yer aldığınız sürece, tercihiniz doğrultusunda HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Premier Miles avantajları asıl kartlar için 158 TL, ek kartlar için 78 TL program ücreti karşılığında geçerlidir. Premier müşteri statünüzün sona ermesi halinde ise Premier Miles programından çıkartılacağınızı, Premier Miles Puanlarınızın NakitPuan olarak karşılığının hesabınıza aktarılacağını ve bu puanları dilerseniz TatilPuan olarak seyahatlerinizde kullanabileceğinizi, avans mil kullanımı varsa negatif mil bakiyesinin hesaba borç olarak kaydedileceğini, HSBC Premier Kredi Kartı’nızın yıllık 136 TL, Premier ek kredi kartlarının ise yıllık 67 TL ücretlendirileceğini, kartınız yenilenirken HSBC Platinum Kredi Kartı olarak yenileneceğini hatırlatmak isteriz.

2 Kampanya, HSBC Premier müşteriler için ekstre tarihine kadar HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı ile yapılan 150 TL ile 10.000 TL arasındaki yurt içi tek çekim alışverişlerde geçerlidir. Belirtilen işlemlerde ücretsiz taksit fırsatından faydalanmak için, kriterlere uyan işlemler banka kayıtlarına yansıdıktan sonra, HSBC İnternet Bankacılığı ya da HSBC Telefon Bankacılığı aracılığıyla ücretsiz 3, 4, 5 veya 6 taksite bölünmesi gereklidir. Yemek, gıda, benzin, telekom, kuyumculuk, kozmetik, doğrudan pazarlama ve ofis malzemeleri harcamaları kapsam dışındadır. Elektronik eşya ve bilgisayar alımları sadece 3 taksite bölünebilir. HSBC Bank A.Ş., uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve / veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.

3 Yurt dışı restoran ve otel indirimi fırsatı, 100 TL ve üzeri eş değer yabancı para birimlerinde yapılan restoran ve otel harcamalarında geçerlidir. Yurt dışı restoran ve otel indiriminden faydalanmak için bankada kayıtlı cep telefonundan “YEMEK” yazıp bir boşluk bırakarak kredi kartının son 6 hanesini 4477’ye bir kez SMS’le göndermesi gereklidir. (Örnek SMS: YEMEK 123456) Sadece 1 kez SMS gönderip kayıt olarak, kampanyadan sürekli olarak faydalanılabilmektedir. İndirim işlemleri, SMS gönderilerek yapılan başvurudan 1 gün sonra ve işlemin kayıt bilgisinin bankaya ulaşmasının ardından, banka döviz satış kuru ile TL’ye çevrilerek yapılır. Restoran ve otel indirimi kapsamında müşteri başına toplam kazanılabilecek aylık indirim tutarı (asıl ve ek kartlar toplam) en fazla 100 TL’dir. KKTC’de yapılan alışverişler ve ekstresi gecikmede olan müşteriler indirim fırsatından yararlanamaz. Kayıt için gönderilen SMS’ler müşterinin tarifesi üzerinden ücretlendirilir, yurtiçinden gönderilmesi tavsiye edilir. HSBC Bank A.Ş. uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.

4 Otopark indirimi, HSBC Premier müşteriler için, HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı ile İstanbul Atatürk Havalimanı otoparklarında ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı otoparkında yapılan ödemelerde ödenen tutar üzerinden geçerlidir. İndirim tutarı, ödeme işlemi banka kayıtlarına yansıdıktan sonra kart hesabına yansıtılır. Müşteri başına kazanılabilecek aylık indirim tutarı (asıl ve ek kartlar için toplam) en fazla 300 TL'dir. HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartları ile Progo web sitesi aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda %20, Progo aplikasyonu aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda ise %25 indirim geçerlidir. İndirimden faydalanmak için üye kayıt aşamasında davet kodu alanına “HSBC001” kodu ile giriş yapılması gerekmektedir. HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartları ile AVIS ofislerinden yapılacak yurt içi araç kiralamalarda, kiralanacak araç ve modele göre %30 indirim geçerlidir. İndirimli fiyat listesi için lütfen tıklayın. HSBC Bank A.Ş., uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve / veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.

5 HSBC Premier statüdeki müşteriler ve beraberlerindeki bir misafirleri, HSBC Premier Kredi Kartlarını ya da HSBC Premier Debit Card'larını göstermek kaydıyla HSBC Premier Lounge hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirler. Premier statüden çıkmış Premier Kredi Kartı / DebitCard sahibi müşteriler ise Platinum kartlar için geçerli koşullar ile kişi başı 95 TL ödeyerek giriş yapabilirler.

6 Premier Miles ve TatilPuan kapsamında sunulacak hizmetler, seyahat edilebilecek güzergâhlar ve indirimler Setur'un sunduğu hizmet kapsamıyla sınırlıdır. Seyahat hizmetleri Setur tarafından verilmektedir. Kuzey-Güney Amerika biletlerinde geçerli olan %33 oranındaki indirim, puanlarla ödenen kısım için geçerlidir.

6 Kampanya kapsamında seçili restoranlarda %20, seçili otellerde %10 indirim ve ücretsiz upgrade ile geç çıkış (late check-out) imkanı sağlanmaktadır. İndirimler Premier statüdeki müşteriler için HSBC Premier/Premier Miles Kredi Kartı ile yapılan harcamalarda geçerlidir. Müşteri başına kazanılabilecek aylık restoran indirim tutarı (asıl ve ek kartlar için toplam) en fazla 200 TL'dir ve indirim tutarı ilgili restoranda yapılan harcama işlemi banka kayıtlarına yansıdıktan sonra kart hesabına yansıtılır. Seçili otellerde sağlanan %10 indirim, ücretsiz upgrade ve geç çıkış  (late check-out) imkanı HSBC Premier Telefon Bankacılığı 0850 211 0 112 aracılığıyla aktarılacak seyahat şirketi tarafından yaptırılacak rezervasyonlar için geçerlidir ve indirim tutarı ödeme sırasında yansıtılır. Anlaşmalı restoran ve otellerde dönemsel olarak değişiklikler olabilir. Ücretsiz upgrade ve late check-out imkanı otellerdeki müsaitlik durumuna bağlıdır. Güncel anlaşmalı restoran ve otel listesi için tıklayınız.

HSBC Bank A.Ş. uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.