Ana içeriğin başı

HSBC Premier Kredi Kartı

Eğer sık seyahat eden biriyseniz ve hayat tarzınızla aynı esnekliğe sahip bir kredi kartına ihtiyaç duyuyorsanız HSBC Premier Kredi Kartı tam size göre.

HSBC Premier Kredi Kartı

HSBC Premier müşterileri için özel olarak tasarlanan HSBC Premier Kredi Kartı, size sunduğu özelliklerle hayat tarzınıza ayak uydurur, ücretsiz ödül ve indirim programları ile seyahatlerinizi kolaylaştırır.

HSBC Premier Kredi Kartı başvurusunu İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık üzerinden ve size en yakın HSBC Şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC Premier Kredi Kartı Özellikleri ve Kolaylıkları

  • Premier logolu, yüksek limitli, prestijli bir kredi kartı
  • Ücretsiz asıl ve ek kart avantajı
  • Türkiye'nin her yerinde HSBC Advantage üye kuruluşlarından taksitli alışveriş olanağı
  • Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar yüksek nakit avans limitli kredi kartı
  • Ödüllerle dolu bir mil programı keşfedin: Premier Miles1
  • Yurt içinde kredi kartınız ile tek çekim alışverişlerinizde ücretsiz 3, 4, 5 veya 6 taksit fırsatı2
  • AVIS'ten araç kiralamalarda %30 indirim4
  • PROGO aracılığıyla transferlerinde %25'e varan indirim4
  • HSBC Premier kredi kartının temassız ödeme özelliği sayesinde daha hızlı alışveriş imkanı

Advantage NakitPuan

HSBC Premier Kredi Kartı’nız ile Türkiye’deki binlerce HSBC Advantage üye işyerinden yapacağınız tek ödemeli veya taksitli alışverişlerden NakitPuan kazanabilir, kazandığınız Advantage NakitPuanları üye iş yerlerinde para yerine kullanabilirsiniz.

Advantage TatilPuan6

HSBC Premier Kredi Kartı'nız ile Kazandığınız Advantage NakitPuanları, Advantage TatilPuan’a çevirerek ücretsiz seyahat ve konaklama hizmetinden yararlanabilirsiniz. İç ve dış hatlarda dilediğiniz hava yolu şirketiyle, dilediğiniz yere, dilediğiniz koşullarda rezervasyon yaptırabilir ve bedava uçak bileti alabilirsiniz. Ekonomi sınıfı uçak biletinizi, aradaki fiyat farkını ödemeniz koşuluyla business veya first class’a çevirebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışındaki yüzlerce otel, konaklama ve tur hizmetindenTatilPuanlarınız ile yararlanabilirsiniz. Puanınızın yeterli olmadığı durumlarda, aradaki farkı HSBC Premier Kredi Kartı’nız ile ödeyebilirsiniz.

HSBC Premier Miles Kredi Kartı

HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile yaptığınız tüm yurt içi alışverişlerde %0,5 oranında, tüm yurt dışı alışverişlerde ise 2 kat Premier Miles Puan

Hafta sonu 100 TL ve üzeri tüm yurt içi restoran işlemlerinde %20 İndirim5

İstanbul (Sabiha Gökçen, İstanbul), Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum ve Dalaman Havalimanı otoparklarında %50 indirim4

Yurt dışı 100 TL ve üzeri otel ve restoran harcamalarında, SMS ile kayıt gerekmeksizin %10 indirim3

Premier Miles Puanlarla alınan Kuzey/Güney Amerika uçak biletlerinde %33 indirim fırsat6

Biriken miller yeterli olmadığında 3,000 TL’ye kadar AvansMil kullanma ve eksik kalan kısmı HSBC Premier Kredi Kartı ile ödeme imkanı6

Priority Pass Kart’a ücretsiz sahip olma ve programa üye salonlara ekstreye yansıtılacak 32 USD ücret karşılığı giriş ayrıcalığı

HSBC Premier Kredi Kartı’nızı hemen Premier Miles’a dönüştürmek için "MILES" yazıp boşluk bırakarak kart numaranızın son 6 hanesiyle birlikte yazıp 4477’ye SMS göndermeniz (Örnek: MILES 123456) veya 0850 211 0 112’yi aramanız yeterli.

1Premier / Premier Miles Kredi Kartı avantajları HSBC Premier müşterilerine özeldir. Premier müşteri statüsünde yer aldığınız sürece, tercihiniz doğrultusunda HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Premier Miles avantajları asıl kartlar için 250 TL, ek kartlar için 123 TL program ücreti karşılığında geçerlidir. Premier müşteri statünüzün sona ermesi halinde ise Premier Miles programından çıkartılacağınızı, Premier Miles Puanlarınızın NakitPuan olarak karşılığının hesabınıza aktarılacağını ve bu puanları dilerseniz TatilPuan olarak seyahatlerinizde kullanabileceğinizi, avans mil kullanımı varsa negatif mil bakiyesinin hesaba borç olarak kaydedileceğini, HSBC Premier Kredi Kartı’nızın yıllık 216 TL, Premier ek kredi kartlarının ise yıllık 105 TL ücretlendirileceğini, kartınız yenilenirken HSBC Platinum Kredi Kartı olarak yenileneceğini hatırlatmak isteriz.

2Kampanya, HSBC Premier müşteriler için ekstre tarihine kadar HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı ile yurt içinde Advantage anlaşmalı üye işyerleri dışındaki işyerlerinden yapılan 300 TL ile 10.000 TL arasındaki yurt içi tek çekim alışverişlerde geçerlidir. Belirtilen işlemlerde ücretsiz taksit fırsatından faydalanmak için, kriterlere uyan işlemler banka kayıtlarına yansıdıktan sonra, HSBC İnternet Bankacılığı ya da HSBC Telefon Bankacılığı aracılığıyla ücretsiz 3, 4, 5 veya 6 taksite bölünmesi gereklidir. Yemek, gıda, benzin, telekom, sigorta, kuyumculuk, kozmetik, doğrudan pazarlama ve ofis malzemeleri harcamaları kapsam dışındadır. Havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama alışverişleri 3 aya kadar taksitlendirilebilir.

3Yurt dışı restoran ve otel indirimi fırsatı, HSBC Premier müşteriler için, HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile 100 TL ve üzeri eş değer yabancı para birimlerinde yapılan restoran ve otel harcamalarında geçerlidir. Restoran ve otel indirimi kapsamında müşteri başına toplam kazanılabilecek aylık indirim tutarı (asıl ve ek kartlar toplam) en fazla 100 TL’dir. KKTC’de yapılan alışverişler ve ekstresi gecikmede olan müşteriler indirim fırsatından yararlanamaz.

4Otopark indirimi, HSBC Premier müşteriler için, HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile İstanbul (Sabiha Gökçen, İstanbul), Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum ve Dalaman Havalimanlarının otoparklarında yapılan ödemelerde ödenen tutar üzerinden geçerlidir. İndirim tutarı, ödeme işlemi banka kayıtlarına yansıdıktan sonra kart hesabına yansıtılır. Müşteri başına kazanılabilecek aylık indirim tutarı (asıl ve ek kartlar için toplam) en fazla 300 TL'dir. HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartları ile Progo web sitesi aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda %20, Progo aplikasyonu aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda ise %25 indirim geçerlidir. İndirimden faydalanmak için üye kayıt aşamasında davet kodu alanına “HSBC001” kodu ile giriş yapılması gerekmektedir. HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartları ile AVIS ofislerinden yapılacak yurt içi araç kiralamalarda, kiralanacak araç ve modele göre %30 indirim geçerlidir. İndirimli fiyat listesi için lütfen tıklayın.

5Hafta sonu restoran indirimleri, HSBC Premier müşteri statüsündeki müşteriler için HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile cumartesi ve pazar günleri yapılan 100 TL ve üzeri yurt içi restoran harcamalarında geçerlidir. İndirim tutarı, ödeme işlemi banka kayıtlarına yansıdıktan sonra karta yansıtılır. İndirimler, iş yeri sektör kodu kafe ve restoran olan harcamalarda geçerlidir. Müşteri başına (asıl ve ek kartlar toplam) kazanılabilecek aylık indirim tutarı en fazla 100 TL'dir.

6Premier Miles ve TatilPuan kapsamında sunulacak hizmetler, seyahat edilebilecek güzergâhlar ve indirimler Setur'un sunduğu hizmet kapsamıyla sınırlıdır. Seyahat hizmetleri Setur tarafından verilmektedir. Kuzey-Güney Amerika biletlerinde geçerli olan %33 oranındaki indirim, Premier Miles Puanlarla ödenen kısım için geçerlidir. HSBC Premier Miles Kredi Kartı müşterileri en fazla 3,000 TL değerinde olan 3,000 Avans Premier Miles Puan kullanabilir. Avans Premier Miles Puan kullanımı sadece asıl kart sahibi tarafından yapılabilir. Kullanılan Avans Premier Miles Puan tutarının, kullanım tarihinden itibaren 12 ay içerisinde kapatılması gereklidir. Bir yılın sonunda kapatılamayan avans bakiyesi, kredi kartı hesabına birebir borç olarak yansıtılır. Avans kullanımı yapıldıktan sonra, bir yıl içerisinde kredi kartının kullanıma kapatılması, yenilenmemesi veya Premier Miles programından çıkılması halinde de Avans Premier Miles Puan bakiyesi, kart hesabına borç olarak yansıtılır. Kullanılacak Avans Premier Miles Puan tutarı belirlenirken, kart sahiplerinin aylık gelirlerini düşünerek, HSBC Premier Kredi Kartları ile Avans Puan kullanımını izleyen 12 ay içerisinde ne kadar harcama yapabileceklerine dair kendi değerlendirmelerini yapmaları beklenmektedir. Havayolu firmalarının internet sitelerinde yer alan bilet fiyatları ile HSBC Seyahat Hattı’nin rezervasyon/biletleme sistemleri üzerinden sağladığı bilet fiyatları farklılık gösterebilir. HSBC Seyahat Hattı’nda havayolu firmalarının acentelerinden veya çağrı merkezlerinden satılan bilet fiyatları uygulanmaktadır. HSBC  Seyahat Hattı’nın havayolu firmalarının internet sitelerinden veya farklı internet siteleri üzerinden sağlanan bilet fiyatlarını uygulama yükümlülüğü bulunmamaktadır.

HSBC Bank A.Ş. uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.