Ana içeriğin başı

HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı

Dünyaya açık ve sık seyahat eden biriyseniz, hayat tarzınızla aynı esnekliğe sahip HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı ile tanışın. Dünyaya açık olanlara, dünyamız açık.

HSBC Premier Kredi Kartı

HSBC Premier müşterileri için özel olarak tasarlanan HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartları, size sunduğu özelliklerle hayat tarzınıza ayak uydurur, ücretsiz ödül ve indirim programları ile seyahatlerinizi kolaylaştırır.

HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı başvurusunu İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık üzerinden ve size en yakın HSBC Şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC Premier Kredi Kartı Özellikleri ve Kolaylıkları

HSBC Premier Miles Kredi Kartı Özellikleri ve Kolaylıkları

HSBC Premier Kredi Kartı Özelliklerine ek olarak;

HSBC Premier Kredi Kartı’nızı hemen Premier Miles’a dönüştürmek için "MILES" yazıp boşluk bırakarak kart numaranızın son 6 hanesiyle birlikte yazıp 4477’ye SMS göndermeniz (Örnek: MILES 123456) veya 0850 211 0 112’yi aramanız yeterli.

HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı Broşürü’nü görüntülemek için tıklayın.

1Premier / Premier Miles Kredi Kartı avantajları HSBC Premier müşterilerine özeldir. Premier müşteri statüsünde yer aldığınız sürece, tercihiniz doğrultusunda HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Premier Miles avantajları asıl kartlar için 555 TL, ek kartlar için 270 TL program ücreti karşılığında geçerlidir. HSBC Türkiye’deki varlık bakiyeniz 500,000 TL ve üzeri değerde olduğu sürece, varlık bakiyenize göre ilgili limitler kapsamında kampanyalardan faydalanabilir, varlık bakiyenizin bu tutarların altına inmesi halinde, bakiyenizi tekrar tamamladıktan sonra kampanyalardan faydalanmaya devam edebilirsiniz. Premier müşteri statünüzün sona ermesi halinde ise Premier Miles programından çıkartılacağınızı, Premier Miles Puanlarınızın NakitPuan olarak karşılığının hesabınıza aktarılacağını ve bu puanları dilerseniz TatilPuan olarak seyahatlerinizde kullanabileceğinizi, avans mil kullanımı varsa negatif mil bakiyesinin hesaba borç olarak kaydedileceğini, HSBC Premier Kredi Kartı’nızın yıllık 480 TL, Premier ek kredi kartlarının ise yıllık 230 TL ücretlendirileceğini, kartınız yenilenirken HSBC Platinum Kredi Kartı olarak yenileneceğini hatırlatmak isteriz.

2Kampanya, HSBC Premier müşteriler için ekstre tarihine kadar HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile yurt içinde Advantage anlaşmalı üye işyerleri dışındaki işyerlerinden yapılan 750 TL ile 15.000 TL arasındaki yurt içi tek çekim alışverişlerde geçerlidir. Belirtilen işlemlerde ücretsiz taksit fırsatından faydalanmak için, kriterlere uyan işlemler banka kayıtlarına yansıdıktan sonra, HSBC İnternet Bankacılığı ya da HSBC Telefon Bankacılığı aracılığıyla ücretsiz 2, 3, 4, 5 veya 6 taksite bölünmesi gereklidir. Yemek, gıda, benzin, telekom, sigorta, kozmetik, doğrudan pazarlama, yurt dışına yönelik havayolları, seyahat acentaları ve konaklama alışverişleri, vergi ödemeleri, ofis malzemeleri ve kuyum harcamaları kapsam dışındadır. HSBC Bank A.Ş., uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.

3HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartları ile AVIS ofislerinden yapılacak yurt içi araç kiralamalarda, kiralanacak araç ve modele göre %30 indirim geçerlidir. Premier/Premier Miles Kredi Kartı ile yapılacak rezervasyonlarda indirimlerden yararlanmak için “B882000” indirim kodunun iletilmesi gereklidir. HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartları ile Progo web sitesi aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda %20, Progo aplikasyonu aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda ise %25 indirim geçerlidir. İndirimden faydalanmak için üye kayıt aşamasında davet kodu alanına “HSBC001” kodu ile giriş yapılması gerekmektedir. HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile İstanbul Modern giriş biletlerinde, Atölye Modern seminerlerinde, Keşif Alanı hafta sonu atölyelerinde, İstanbul Modern Mağaza'da seçili ürünlerde ve İstanbul Modern bireysel üyeliklerinde %10 indirim geçerlidir. İndirimler ödeme anında İstanbul Modern tarafından sunulmakta olup, İstanbul Modern tarafından sunulan diğer kampanya ve indirimlerle birleştirilemez. Mağaza indirimleri, İstanbul Modern Mağaza'da sadece seçili ürünlerde geçerlidir, koleksiyon ürünlerinde geçerli değildir. İndirimler Restoran Modern'de ve online işlemlerde geçerli değildir. 

4HSBC Premier müşterileri, HSBC Premier Banka Kartlarını kullanarak tüm yurt içi ATM’lerden vadesiz hesaptan TL para birimiyle para çekme, para yatırma ve bakiye sorgulaması ile, HSBC Premier Kredi Kartları ile kredi kartı borç, limit sorgulama ve kredi kartı borç ödeme işlemlerini günlük işlem limitleri dahilinde ücretsiz olarak gerçekleştirebilmektedir. Diğer banka ATM’lerinden yapacağınız işlemlere ilişkin limitleri www.hsbc.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Kredi Kartı nakit avans işlem ücretleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye HSBC Premier Telefon Bankacılığı 0850 211 0 112, HSBC İnternet Bankacılığı, www.hsbc.com.tr veya şubelerimizden ulaşabilirsiniz. Kredi kartınız ile vadesiz hesap işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için açık/geçerli bir banka kartınızın bulunması gerekmektedir.

5Hafta sonu e-ticaret indirimleri, HSBC Premier müşteri statüsündeki müşteriler için HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile cumartesi ve pazar günleri yapılan 500 TL ve üzeri e-ticaret alışverişlerinde geçerlidir. İndirimler, işlem banka kayıtlarına yansıdıktan sonra karta yansıtılır. Vergi, sigorta, fatura ödemeleri ve restoran işlemlerinde geçerli değildir. Başka kampanyalarla birleştirilemez. Müşteri başına (asıl ve ek kartlar toplam) kazanılabilecek aylık indirim tutarı en fazla 200 TL'dir.

6Hafta sonu restoran indirimleri, HSBC Premier müşteri statüsündeki müşteriler için HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile cumartesi ve pazar günleri yapılan 300 TL ve üzeri yurt içi restoran harcamalarında geçerlidir. İndirim tutarı, ödeme işlemi banka kayıtlarına yansıdıktan sonra karta yansıtılır. İndirimler, iş yeri sektör kodu kafe ve restoran olan harcamalarda geçerlidir. Müşteri başına (asıl ve ek kartlar toplam) kazanılabilecek aylık indirim tutarı, bankadaki varlık bakiyesi iki milyon TL’ye kadar olan müşteriler için en fazla 200 TL, iki milyon TL ve üzeri olan müşteriler için ise 400 TL'dir.

7Otopark indirimi, HSBC Premier müşteriler için, HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile İstanbul (Sabiha Gökçen, İstanbul), Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum ve Dalaman Havalimanlarının otoparklarında yapılan ödemelerde ödenen tutar üzerinden geçerlidir. İndirim tutarı, ödeme işlemi banka kayıtlarına yansıdıktan sonra kart hesabına yansıtılır. Müşteri başına kazanılabilecek aylık indirim tutarı (asıl ve ek kartlar için toplam) en fazla 300 TL'dir.

8Yurt dışı restoran ve otel indirimi fırsatı, HSBC Premier müşteriler için, HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile 1.000 TL ve üzeri eş değer yabancı para birimlerinde yapılan restoran ve otel harcamalarında geçerlidir. Restoran ve otel indirimi kapsamında müşteri başına toplam kazanılabilecek aylık indirim tutarı (asıl ve ek kartlar toplam) bankadaki varlık bakiyesi iki milyon TL’ye kadar olan müşteriler için en fazla 200 TL, iki milyon TL ve üzeri olan müşteriler için ise 400 TL'dir. KKTC’de yapılan alışverişler ve ekstresi gecikmede olan müşteriler indirim fırsatından yararlanamaz.

9Premier Miles programa dahil olmayan Premier Kredi Kartı müşterileri Advantage NakitPuan’larının TatilPuan karşılığını seyahat işlemlerinde kullanabilir. Premier Miles Puan’lar HSBC Premier Miles Kredi Kartı sahipleri için geçerlidir. Premier Miles ve TatilPuan kapsamında sunulacak hizmetler, seyahat edilebilecek güzergâhlar ve indirimler Setur'un sunduğu hizmet kapsamıyla sınırlıdır. Seyahat hizmetleri Setur tarafından verilmektedir. Kuzey-Güney Amerika biletlerinde geçerli olan %33 oranındaki indirim, Premier Miles Puanlarla ödenen kısım için geçerlidir. HSBC Premier Miles Kredi Kartı müşterileri en fazla 3,000 TL değerinde olan 3,000 Avans Premier Miles Puan kullanabilir. Avans Premier Miles Puan kullanımı sadece asıl kart sahibi tarafından yapılabilir. Kullanılan Avans Premier Miles Puan tutarının, kullanım tarihinden itibaren 12 ay içerisinde kapatılması gereklidir. Bir yılın sonunda kapatılamayan avans bakiyesi, kredi kartı hesabına birebir borç olarak yansıtılır. Avans kullanımı yapıldıktan sonra, bir yıl içerisinde kredi kartının kullanıma kapatılması, yenilenmemesi veya Premier Miles programından çıkılması halinde de Avans Premier Miles Puan bakiyesi, kart hesabına borç olarak yansıtılır. Kullanılacak Avans Premier Miles Puan tutarı belirlenirken, kart sahiplerinin aylık gelirlerini düşünerek, HSBC Premier Kredi Kartları ile Avans Puan kullanımını izleyen 12 ay içerisinde ne kadar harcama yapabileceklerine dair kendi değerlendirmelerini yapmaları beklenmektedir. Havayolu firmalarının internet sitelerinde yer alan bilet fiyatları ile HSBC Seyahat Hattı’nin rezervasyon/biletleme sistemleri üzerinden sağladığı bilet fiyatları farklılık gösterebilir. HSBC Seyahat Hattı’nda havayolu firmalarının acentelerinden veya çağrı merkezlerinden satılan bilet fiyatları uygulanmaktadır. Yapılan rezervasyonlar için Setur tarafından ayrıca hizmet ücreti alınabilir. HSBC  Seyahat Hattı’nın havayolu firmalarının internet sitelerinden veya farklı internet siteleri üzerinden sağlanan bilet fiyatlarını uygulama yükümlülüğü bulunmamaktadır.
HSBC Bank A.Ş. uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.