Ana içeriğin başı

HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı

Dünyaya açık ve sık seyahat eden biriyseniz, hayat tarzınızla aynı esnekliğe sahip HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı ile tanışın. Dünyaya açık olanlara, dünyamız açık.

HSBC Premier Kredi Kartı

HSBC Premier müşterileri için özel olarak tasarlanan HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartları, size sunduğu özelliklerle hayat tarzınıza ayak uydurur, ücretsiz ödül ve indirim programları ile seyahatlerinizi kolaylaştırır.

HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı başvurusunu İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık üzerinden ve size en yakın HSBC Şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC Premier Kredi Kartı Özellikleri ve Kolaylıkları

HSBC Premier Miles Kredi Kartı Özellikleri ve Kolaylıkları

HSBC Premier Kredi Kartı Özelliklerine ek olarak;

HSBC Premier Kredi Kartı’nızı hemen Premier Miles’a dönüştürmek için "MILES" yazıp boşluk bırakarak kart numaranızın son 6 hanesiyle birlikte yazıp 4477’ye SMS göndermeniz (Örnek: MILES 123456) veya 0850 211 0 112’yi aramanız yeterli.

HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı Broşürü’nü görüntülemek için tıklayın.

1Premier / Premier Miles Kredi Kartı avantajları HSBC Premier müşterilerine özeldir. Premier müşteri statüsünde yer aldığınız sürece, tercihiniz doğrultusunda HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartı ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Premier Miles avantajları asıl kartlar için 910 TL, ek kartlar için 444 TL program ücreti karşılığında geçerlidir. HSBC Türkiye’deki varlık bakiyeniz 1.000.000 TL ve üzeri değerde olduğu sürece, varlık bakiyenize göre ilgili limitler kapsamında kampanyalardan faydalanabilir, varlık bakiyenizin bu tutarların altına inmesi halinde, bakiyenizi tekrar tamamladıktan sonra kampanyalardan faydalanmaya devam edebilirsiniz. Premier müşteri statünüzün sona ermesi halinde ise Premier Miles programından çıkartılacağınızı, Premier Miles Puanlarınızın NakitPuan olarak karşılığının hesabınıza aktarılacağını ve bu puanları dilerseniz TatilPuan olarak seyahatlerinizde kullanabileceğinizi, avans mil kullanımı varsa negatif mil bakiyesinin hesaba borç olarak kaydedileceğini, HSBC Premier Kredi Kartı’nızın yıllık 790 TL, Premier ek kredi kartlarının ise yıllık 378 TL ücretlendirileceğini hatırlatmak isteriz.

2Kampanya, HSBC Premier müşteriler için ekstre tarihine kadar HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile yurt içinde Advantage anlaşmalı üye işyerleri dışındaki işyerlerinden yapılan 1.000 TL ile 25.000 TL arasındaki yurt içi tek çekim eğitim, sağlık ve kamu harcamalarında geçerlidir. Belirtilen işlemlerde ücretsiz taksit fırsatından faydalanmak için, kriterlere uyan işlemler banka kayıtlarına yansıdıktan sonra, HSBC İnternet Bankacılığı ya da HSBC Telefon Bankacılığı aracılığıyla ücretsiz 2, 3, 4, 5 veya 6 taksite bölünmesi gereklidir. Eğitim, sağlık ve kamu harcamaları haricindeki diğer sektör harcamaları ile Advantage anlaşmalı işyerlerinde yapılan harcamalar kapsam dışındadır. HSBC Bank A.Ş., uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.

3HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartları ile AVIS ofislerinden yapılacak yurt içi araç kiralamalarda, kiralanacak araç ve modele göre %30 indirim geçerlidir. Premier/Premier Miles Kredi Kartı ile yapılacak rezervasyonlarda indirimlerden yararlanmak için “B882000” indirim kodunun iletilmesi gereklidir. HSBC Premier / Premier Miles Kredi Kartları ile Progo web sitesi aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda %20, Progo aplikasyonu aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda ise %25 indirim geçerlidir. İndirimden faydalanmak için üye kayıt aşamasında davet kodu alanına “HSBC001” kodu ile giriş yapılması gerekmektedir. HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile İstanbul Modern giriş biletlerinde, Atölye Modern seminerlerinde, Keşif Alanı hafta sonu atölyelerinde, İstanbul Modern Mağaza'da seçili ürünlerde ve İstanbul Modern bireysel üyeliklerinde %10 indirim geçerlidir. İndirimler ödeme anında İstanbul Modern tarafından sunulmakta olup, İstanbul Modern tarafından sunulan diğer kampanya ve indirimlerle birleştirilemez. Mağaza indirimleri, İstanbul Modern Mağaza'da sadece seçili ürünlerde geçerlidir, koleksiyon ürünlerinde geçerli değildir. İndirimler Restoran Modern'de ve online işlemlerde geçerli değildir. Mastercard® gümüş logolu kart indirimleri MasterCard tarafından sağlanmakta olup, giyimden restorana, araç kiralamadan konaklamaya 100’den fazla yurt dışı markasında geçerlidir. Gümüş logolu HSBC Premier/Premier Miles Kredi Kartınızla anlaşmalı noktalarda yapacağınız işlemler sonrasında indiriminiz 7 işgünü içerisinde ekstrenize otomatik olarak yansıyacaktır. Priority Pass Kartı ile Priority Pass Programı dahilinde 145'i aşkın ülkedeki, 1500’den fazla havalimanındaki özel bekleme salonunda, beraberinizdeki yakınlarınızla birlikte, ekstrenize yansıtılacak kişi başı 35 USD giriş ücreti karşılığında vakit geçirme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.Priority Pass Kartınız yoksa 0850 211 0 112 aracılığıyla başvuruda bulunabilir, program kapsamındaki havalimanları ve detaylı bilgilere www.prioritypass.com adresinden ulaşabilirsiniz.

4HSBC Premier müşterileri, HSBC Premier Banka Kartlarını kullanarak tüm yurt içi ATM’lerden vadesiz hesaptan TL para birimiyle para çekme, para yatırma ve bakiye sorgulaması ile, HSBC Premier Kredi Kartları ile kredi kartı borç, limit sorgulama ve kredi kartı borç ödeme işlemlerini günlük işlem limitleri dahilinde ücretsiz olarak gerçekleştirebilmektedir. Diğer banka ATM’lerinden yapacağınız işlemlere ilişkin limitleri www.hsbc.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Kredi Kartı nakit avans işlem ücretleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye HSBC Premier Telefon Bankacılığı 0850 211 0 112, HSBC İnternet Bankacılığı www.hsbc.com.tr, HSBC Mobil Bankacılık veya şubelerimizden ulaşabilirsiniz. Kredi kartınız ile vadesiz hesap işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için açık/geçerli bir banka kartınızın bulunması gerekmektedir.

5Yurt içi restoran indirimleri, HSBC Premier müşteri statüsündeki müşteriler için HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile yapılan 1.000 TL ve üzeri yurt içi restoran harcamalarında geçerlidir. İndirim tutarı, ödeme işlemi banka kayıtlarına yansıdıktan sonra karta yansıtılır. İndirimler, iş yeri sektör kodu kafe ve restoran olan harcamalarda geçerlidir. Müşteri başına (asıl ve ek kartlar toplam) kazanılabilecek aylık indirim tutarı, bankadaki varlık bakiyesi 10 milyon TL’ye kadar olan müşteriler için en fazla 500 TL, 10 milyon TL ve üzeri olan müşteriler için ise en fazla 5.000 TL'dir.

6Otopark indirimi, HSBC Premier müşteriler için, HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile İstanbul (Sabiha Gökçen, İstanbul), Ankara, İzmir, Antalya, Bodrum ve Dalaman Havalimanlarının otoparklarında yapılan otopark ve vale hizmet ödemelerinde, ödenen tutar üzerinden geçerlidir. İndirim tutarı, ödeme işlemi banka kayıtlarına yansıdıktan sonra kart hesabına yansıtılır. Müşteri başına kazanılabilecek aylık indirim tutarı (asıl ve ek kartlar için toplam) en fazla 750 TL'dir.

7Yurt dışı restoran ve otel indirimi fırsatı, HSBC Premier müşteriler için, HSBC Premier Miles Kredi Kartı ile 3.000 TL ve üzeri eş değer yabancı para birimlerinde yapılan restoran ve otel harcamalarında geçerlidir. Restoran ve otel indirimi kapsamında müşteri başına toplam kazanılabilecek aylık indirim tutarı (asıl ve ek kartlar toplam) bankadaki varlık bakiyesi 10 milyon TL’ye kadar olan müşteriler için en fazla 500 TL, 10 milyon TL ve üzeri olan müşteriler için ise 3.000 TL'dir. KKTC’de yapılan alışverişler ve ekstresi gecikmede olan müşteriler indirim fırsatından yararlanamaz.

8Premier Miles programa dahil olmayan Premier Kredi Kartı müşterileri Advantage NakitPuan’larının TatilPuan karşılığını seyahat işlemlerinde kullanabilir. Premier Miles Puan’lar HSBC Premier Miles Kredi Kartı sahipleri için geçerlidir. Premier Miles ve TatilPuan kapsamında sunulacak hizmetler, seyahat edilebilecek güzergâhlar ve indirimler Setur'un sunduğu hizmet kapsamıyla sınırlıdır. Seyahat hizmetleri hafta içi 09.00-18.00, Cumartesi günleri ise 09.00-14.00 saatleri arasında HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 112'den aktarılacağınız Setur Turizm Seyahat Hizmetleri yetkilisi aracılığı ile sunulmaktadır. Kuzey-Güney Amerika biletlerinde geçerli olan %33 oranındaki indirim, Premier Miles Puanlarla ödenen kısım için geçerlidir. %33 indirim uygulanan biletlerde iptal/iade yapılmamaktadır. HSBC Premier Miles Kredi Kartı müşterileri en fazla 5,000 TL değerinde olan 5,000 Avans Premier Miles Puan kullanabilir. Avans Premier Miles Puan kullanımı sadece asıl kart sahibi tarafından yapılabilir. Kullanılan Avans Premier Miles Puan tutarının, kullanım tarihinden itibaren 12 ay içerisinde kapatılması gereklidir. Bir yılın sonunda kapatılamayan avans bakiyesi, kredi kartı hesabına birebir borç olarak yansıtılır. Avans kullanımı yapıldıktan sonra, bir yıl içerisinde kredi kartının kullanıma kapatılması, yenilenmemesi veya Premier Miles programından çıkılması halinde de Avans Premier Miles Puan bakiyesi, kart hesabına borç olarak yansıtılır. Kullanılacak Avans Premier Miles Puan tutarı belirlenirken, kart sahiplerinin aylık gelirlerini düşünerek, HSBC Premier Kredi Kartları ile Avans Puan kullanımını izleyen 12 ay içerisinde ne kadar harcama yapabileceklerine dair kendi değerlendirmelerini yapmaları beklenmektedir. Havayolu firmalarının internet sitelerinde yer alan bilet fiyatları ile HSBC Seyahat Hattı’nin rezervasyon/biletleme sistemleri üzerinden sağladığı bilet fiyatları farklılık gösterebilir. HSBC Seyahat Hattı’nda havayolu firmalarının acentelerinden veya çağrı merkezlerinden satılan bilet fiyatları uygulanmaktadır. Yapılan rezervasyonlar için Setur tarafından ayrıca hizmet ücreti alınabilir. HSBC  Seyahat Hattı’nın havayolu firmalarının internet sitelerinden veya farklı internet siteleri üzerinden sağlanan bilet fiyatlarını uygulama yükümlülüğü bulunmamaktadır.

9Ferdi Kaza Sigortası: HSBC Premier Kredi Kartı hamilleri, beraber seyahat ettikleri eşleri ve 18 yaşından küçük (öğrenci ise 23 yaşın altındaki) çocukları; HSBC Premier Kredi Kartları ile alınan biletleri ile çıktıkları yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde, seyahatin ilk 90 gününde oluşabilecek kaza sonucu ölüm veya kalıcı sakatlanma durumlarına karşı USD 50.000'lik Ferdi Kaza Sigortası ile güvence altındadır. Ayrıca herhangi bir kaza sonucunda sigortalının yaralanması nedeniyle bir sağlık kuruluşunda yatarak tedavi görmesi halinde USD 10.000 tutarına kadar yapılan harcamalar da tedavi masrafları teminatı kapsamı altındadır. HSBC Premier Kredi Kartı müşterileri, yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde beraberlerinde götürdükleri, önceden gönderilen veya seyahat esnasında satın aldıkları bagajlarının kaybolması veya hasara uğraması, gecikme ya da yanlış teslimat nedeniyle hasara uğraması nedeniyle doğabilecek bagaj zararları ile asgari 12 saat bagajdan mahrum kalındığı hallerde zorunlu giyim ve temizlik malzemesinin acilen satın alınması gibi hallerde bagaj kaybı için 500 USD, bagaj gecikmesi için 100 USD tutarında teminat kapsamındadırlar. Bu tür bir durumla karşılaşıldığı taktirde, ilgili belgelerin 30 gün içerisinde HSBC Bank'a iletilmesi gerekmektedir. Sigorta teminatlarından yararlanabilmek için, seyahat biletleri ödemesinin en az yarısının HSBC Premier Kredi Kartı ile yapılmış olması gerekmektedir. Ferdi Kaza Sigortası ve Bagaj Kaybı/Gecikmesi Sigortası Gulf Sigorta A.Ş tarafından sağlanmaktadır. Teminat koşulları hakkında ayrıntılı bilgi almak için HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 112 (Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır)'i arayabilirsiniz.

HSBC Bank A.Ş. uygulama koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya uygulamayı durdurma hakkına sahiptir.