Ana içeriğin başı

Çocuğunuz için Bireysel Emeklilik

Birikimleri çocuğunuz ile büyüsün…

Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. iş birliği ile sunduğumuz HSBC Bireysel Emeklilik Planları kapsamında, 18 yaşından küçük herbir çocuğunuz için Bireysel Emeklilik Sözleşmesi yaptırabilir ve böylece çocuklarınız %30 Devlet Katkısı avantajından da ayrıca faydalanabilir. Yapacağınız katkı payı ödemelerine ek %30 Devlet Katkısı* ile çocuklarınızın birikimleri büyür, ihtiyacınıza uygun fonlarda uzman kadrolar tarafından yönetilerek yatırıma döner.

Özetle, Bireysel Emeklilik Sistemi'nde çocuklarınız büyürken onlar için yaptığınız birikimler de büyür.

18 yaşından küçük çocuklarınızı da bugünden Bireysel Emeklilik Sistemine dahil ederek gelecekteki hayallerine kavuşmasını sağlayabilir, onlara gelecekleri için en güzel hediyeyi verebilirsiniz. Ayrıca eğitimden sağlığa birçok avantajdan da faydalanabilirsiniz.

Kimler yararlanabilir?

Yasal temsilcisi olarak, 18 yaşından küçük çocuğunuz için Bireysel Emeklilik sözleşmesi yaptırabilirsiniz.

Nasıl başvurabilirsiniz?

18 yaşından küçük çocuğunuzun Bireysel Emeklilik Sistemine katılmasını istediğinizde, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesi olan HSBC Bank A.Ş. şubelerindeki Bireysel Emeklilik aracı lisansı sahibi olan Bireysel Müşteri Temsilcilerimiz, mevcut gelir düzeyiniz, hayat standardınız ve emekliliğe yönelik beklentiler doğrultusunda size en uygun teklifi sunar. Teklifi kabul etmeniz durumunda, Bireysel Emeklilik hesabınız açılır.

Avantajları nelerdir?

Çocuğunuz için HSBC Bireysel Emeklilik sözleşmesi yaptırdığınızda çocuğunuzun geleceği için birikim yapmaya başlar, uzman bir kadro ile yönetilen ve ihtiyaca uygun belirlenmiş fonlar ile yatırım şansı elde eder.

Ayrıca ücretsiz olarak sunulan;

 • Sosyal Güvenlik mevzuatında belirlenen koşullara göre herhangi bir sebeple malul olunması halinde verilen Katkı Payı Güvencesi,
 • Allianz’ın anlaşmalı olduğu sağlık kurumlarında %20’ye varan indirim seçenekleri,
 • Ambulans gönderimi, tıbbi danışma hizmeti ve evde bakım hizmeti gibi Asistans Hizmetleri'nden yararlanabilirsiniz.

18 Yaşından Küçüklere Ek Avantajlar**

Yurtiçi Eğitim Danışmanlığı;

 • Çocuk Sağlığı Danışma

Ebeveynler, çocuk sağlığı ile ilgili merak ettikleri konularda, telefonda doktor danışmanlık hizmetinden yararlanabilirler. Hizmet kapsamında ilaç önerilmemekte, sadece fikir edinilmesi amaçlı bilgilendirme yapılmaktadır. Tüm Türkiye kapsam dâhilindedir. Çocuk Sağlığı Danışma, danışman doktorlar üzerinden verilmektedir.

 • Pedagog / Psikolog Danışma

Anlaşmalı Pedagog ve Psikologlarda tanışma seansı ücretsiz olarak sağlanır. Sigortalının seanslara devam etmek istemesi durumunda, %30'a varan indirim avantajından yararlanabilirler. Öğrenci Koçluğu kapsamında;

 • Sınav Korkusu,
 • Konsantrasyon Eksikliği,
 • Dikkat Dağınıklığı,
 • Özgüven Eksikliği
 • Okulda Başarısızlık... gibi sorunların aşılması konularıyla birlikte, diğer tüm psikoloji alanına giren konular kapsam dahilindedir.
 • Eğitim Koçluğu

Telefonda verilen eğitim danışmanlığı kapsamında, sigortalının bütçesi dâhilinde çocuğunu gönderebileceği özel okul alternatifleri konusunda detaylı bilgilendirme yapılır. Eğitim koçluğu hizmeti, üniversiteye kadar tüm yaş gruplarını kapsamaktadır.

 • Kariyer Koçluğu

7-12. sınıf ve üniversite sınavına hazırlanan mezun öğrenciler için kariyer koçluğu paket programlarında tanışma seansı ücretsiz, diğer seanslar %15 indirimli olarak sunulmaktadır. Bu hizmet 5 seanslık paketler üzerinden verilmekte olup yalnızca İstanbul ilinde sağlanmaktadır. Telefonda ise, tercih danışmanlığı, CV doldurma desteği gibi konularda destek sağlanmaktadır.

 • Hobi, İndirimli Etüt Merkezleri, Dil Kursları, Kırtasiye, Yayınevi, Yaz-Kış kampları

Sanat, spor, yaz-kış okulları vb. atölyelerde %30’a varan indirim sağlanmaktadır. Anlaşmalı kurumlarda %30’a varan indirim sağlanmaktadır.

HSBC Bireysel Emeklilik Planları, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmaktadır. HSBC Bank A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.  acentesidir.

*Bir katılımcının bir takvim yılı içinde alabileceği Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı tutarı, ilgili yıla ilişkin brüt asgari ücret tutarının %30’u ile sınırlıdır. Bireysel Emeklilik Sisteminde %30 Devlet Katkısı avantajından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Mavi Kart sahipleri faydalanabilir. Mavi Kart, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Devleti İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığından ayrılan kişilere ve 3 üncü dereceye kadar olan altsoylarına verilen resmi bir belgedir.

**Cayma süresinden sonra yukarıdaki asistans hizmetlerinden faydalanılabilir. Sözleşmenin yürürlükte olması ve ilk katkı payının ödenmiş olması gerekmektedir. Asistans hizmetlerinin kullanımına ilişkin detaylar Bireysel Emeklilik sözleşmesinde yer almaktadır. Asistans hizmetleri hakkında bilgi almak için 0850 399 99 no’lu telefonu arayabilirsiniz. Planlardaki diğer mevcut asistans hizmetleri de geçerliliğini korumaktadır.

Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. ek avantaj ve hizmetleri geri alma ve genişletme hakkını saklı tutar.