Ana içeriğin başı

Fonlu Mevduat Hesabı

Yatırım fonuna ve mevduata aynı anda yatırım yapma fırsatını yakalayın.

Fonlu Mevduat Hesabı

Fonlu Mevduat Hesabı ile birikimlerinizin bir kısmını HSBC Yatırım Fonları’nda* değerlendirin, vadeli mevduatınız için avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Fonlu Mevduat Hesabı, bakiyenin belirli bir kısmını HSBC Yatırım Fonlarında vade boyunca değerlendirmek şartıyla, bakiyenin geri kalan kısmına avantajlı mevduat faiz oranı sunan bir vadeli mevduat hesabıdır.

Özellikleri ve Kolaylıkları

  • Standart vadeli mevduata göre daha avantajlı faiz oranı sunar.
  • Yatırım fonlarının alternatif getirilerinden faydalanma olanağı sağlar.
  • Portföy çeşitlendirmesine imkan tanır.

Farklı içeriklere sahip “Fonlu Mevduat Hesapları” sunulmaktadır. Bu hesapların içeriği; vade, hesap açılış tutarı, fon tipi, yatırım fonu ve mevduatın hesap içindeki oransal dağılımı ile mevduat faiz oranı göz önünde bulundurularak farklılaştırılmıştır.

Farklı içeriğe sahip Fonlu Mevduat Hesapları ve avantajlı faiz oranları hakkında ayrıntılı bilgiye HSBC Bank A.Ş Şubelerinden ulaşabilir; şubelerimiz, HSBC İnternet Bankacılığı ve HSBC Telefon Bankacılığı aracılığıyla hesap açtırabilirsiniz.

Daha Fazlası

Ayrıntılı bilgi için, En Yakın Şubemize başvurulabilir veya HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i arayabilirsiniz.

*Tüm HSBC Yatırım Fonları, HSBC Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilmektedir. Yatırım fonları mevduat değildir. Yatırım fonları, anaparanın yitirilmesi dahil çeşitli yatırım riskleri içerebilir. Yatırım fonları tarafından alınan menkul kıymetlerin değeri artabileceği gibi, piyasa koşullarına bağlı olarak değeri düşebilir ve anaparanın bir kısmı kaybedilebilir. Yatırım fonlarının geçmişteki performansları, gelecekteki performanslarının göstergesi değildir, fiyatlar düşebilir ya da yükselebilir. Yabancı para cinsinden varlıklara yatırım yapan yatırım fonları, dövizdeki muhtemel dalgalanmalar nedeniyle anapara kaybı da dahil kur risklerine maruz kalabiliir. Yatırımcılar, risk getiri anlayışlarına göre, kendilerine en uygun fonu seçmelidir. Fonların izahname, içtüzük ve yatırımcı bilgi formlarına www.hsbcportfoy.com.tr internet sitesinden, HSBC Bank A.Ş. Şubelerinden ve www.kap.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. HSBC Bank A.Ş. olarak yatırım danışmanlığı ve portföy yönetim hizmeti verilmemektedir.