Ana içeriğin başı

Fonlu Mevduat Hesabı

Yatırım fonuna ve mevduata aynı anda yatırım yapma fırsatını yakalayın.

Fonlu Mevduat Hesabı

Fonlu Mevduat Hesabı ile birikimlerinizin bir kısmını HSBC Yatırım Fonları’nda* değerlendirirken, vadeli mevduat hesabınız için avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Fonlu Mevduat Hesabı, bakiyenin belirli bir kısmını HSBC Yatırım Fonlarında
vade boyunca değerlendirmek şartıyla, bakiyenin geri kalan kısmına avantajlı
mevduat faiz oranı sunan bir vadeli mevduat hesabıdır.

Özellikleri ve Kolaylıkları

  • Standart vadeli mevduata göre daha avantajlı faiz oranı sunar.
  • Yatırım fonlarının alternatif getirilerinden faydalanma olanağı sağlar.
  • Portföy çeşitlendirmesine imkan tanır.

Farklı içeriklere sahip “Fonlu Mevduat Hesapları” sunulmaktadır. Bu hesapların içeriği; vade, hesap açılış tutarı, fon tipi, yatırım fonu ve mevduatın hesap içindeki oransal dağılımı ile mevduat faiz oranı göz önünde bulundurularak farklılaştırılmıştır.

Farklı içeriğe sahip Fonlu Mevduat Hesapları ve avantajlı faiz oranları hakkında ayrıntılı bilgiye HSBC Bank A.Ş Şubelerinden ulaşabilir; şubelerimiz, HSBC İnternet ve Telefon Bankacılığı aracılığıyla hesap açabilirsiniz.

Faiz Oranları

Yatırım Fonu Oranı Vade
(Gün)
Tutar Aralığı Faiz Oranı

      %25
32-40 10.000-1.000.000 TL %13,00
  92-119 10.000-1.000.000 TL %13,00

      %50
32-40 10.000-1.000.000 TL %14,00
  92-119 10.000-1.000.000 TL %14,00

Yukarıdaki tabloda yer alan faiz oranları, yıllık brüt faiz oranlarıdır.

Nasıl Başvurabilirsiniz?


Daha Fazlası

Ayrıntılı bilgi için, En Yakın Şubemize başvurulabilir veya HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i arayabilirsiniz.

*HSBC Portföy Yönetimi A.Ş., tüm HSBC Yatırım Fonları'nın kurucusu ve yöneticisidir. Yatırım fonları mevduat değildir. Yatırım fonları, anaparanın yitirilmesi dahil çeşitli yatırım riskleri içerebilir. Yatırım fonları tarafından alınan menkul kıymetlerin değeri artabileceği gibi, piyasa koşullarına bağlı olarak değeri düşebilir ve anaparanın bir kısmı kaybedilebilir. Yatırım fonlarının geçmişteki performansları, gelecekteki performanslarının göstergesi değildir, fiyatlar düşebilir ya da yükselebilir. Yabancı para cinsinden varlıklara yatırım yapan yatırım fonları, dövizdeki muhtemel dalgalanmalar nedeniyle anapara kaybı da dahil kur risklerine maruz kalabiliir. Yatırımcılar, risk getiri anlayışlarına göre, kendilerine en uygun fonu seçmelidir. Fonların izahname, içtüzük ve yatırımcı bilgi formlarına www.hsbcportfoy.com.tr internet sitesinden, HSBC Bank A.Ş. Şubelerinden ve www.kap.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. HSBC Bank A.Ş. olarak yatırım danışmanlığı ve portföy yönetim hizmeti verilmemektedir.