Ana içeriğin başı

Sabit Getirili Menkul Kıymetler Fonları

Sabit getirili faiz enstrümanlarına yatırım yaparak getiri elde etmek isteyen yatırımcılar için farklı vadelerde kıymetlere yatırım yapan fonlarımızla birikimlerinizi güvenle değerlendirin.

HSBC Portföy Borçlanma Araçları Fonu

HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları (TL) Fonu (HPT)

Özellikleri

  • Fonun yatırım amacı, portföyünün aylık ağırlıklı ortalama vadesi en az 25 en fazla 90 gün olacak şekilde, kamu ve özel sektör borçlanma araçları yanında ters repo, borsa para piyasası ve mevduata yatırım yaparak getiri elde etmektir.
  • Fon, portföyünün en az % 80'ini devamlı olarak kamu ve / veya özel sektör borçlanma araçlarına, geri kalanı ile ters repo, mevduat, BPP ve nakite yatırım yapar.
  • Fonun likiditesinin sağlanması amacıyla portföye ters repo işlemi yapılmasına dikkat edilir. Aynı amaçla portföye alınacak kamu ve özel kesim borçlanma araçlarının seçiminde likiditesi yüksek olanlar tercih edilir.

Detaylı bilgi için HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu detaylı bilgi içintıklayın.

HSBC Portföy Borçlanma Araçları (TL) Fonu (HST)

Özellikleri

  • Fonun yatırım amacı, portföyünün aylık ağırlıklı ortalama vadesi en az 91 en fazla 730 gün olacak şekilde, kamu ve özel sektör borçlanma araçları yanında ters repo, BPP ve mevduata yatırım yaparak getiri elde etmektir.
  • Fon portföyünün en az % 80'ini devamlı olarak kamu ve / veya özel sektör borçlanma araçlarına, geri kalanı ile ters repo, mevduat, BPP ve nakite yatırım yapar.
  • Portföy çeşitlemesi sayesinde birebir orta vadeli tahvile yapılan yatırımda alınan riskten daha düşük risk alarak benzer ölçüde getiri potansiyelinden faydalanma fırsatı sunar.

Detaylı bilgi için HSBC Portföy Borçlanma Araçları Fonu detaylı bilgi içintıklayın.