Ana içeriğin başı

Aktif Hesap

Ödemeleriniz otomatik yapılsın, kalan paranız değerlensin!

HSBC Aktif Hesap ile, vadesiz hesaba yatırılan paranız HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu ile değerlenirken tüm fatura, borç ve düzenli ödemeleriniz takip gereği kalmadan kolayca ödenir.

Özellikleri ve Kolaylıkları

  • HSBC Aktif Hesap alt limitinizin* üzerindeki tutarlar, otomatik olarak HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu ile değerlendirilir. Bu limiti gereksinimler doğrultusunda arttırabilirsiniz.
  • Tüm kredi kartı, HSBC Advantage Kredi Kartı, bireysel kredi (KMH ödemeleri hariç) ve ileri vadeli EFT/havale, düzenli ve otomatik fatura ödeme talimatları, gerektiğinde mevcut fonlar bozularak hesaptan son ödeme tarihinde tahsil edilir.
  • Hesabınızda nakit bulunmadığı durumlarda, faturaların aksamadan ödenmesini sağlamak için ayrıca Kredili Mevduat Hesabı başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • Tüm fon alım satım işlemleri HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 117, HSBC Bank İnternet Bankacılığı, HSBC Mobil Bankacılık ya da HSBC Bank ATM'lerinden 7 gün / 24 saat gerçekleştirilebilir.

* HSBC Aktif Hesap alt limiti 10.000 TL'dir.

Nasıl Çalışır?

HSBC Aktif Hesap işleyişi için lütfen HSBC Aktif Hesap işleyişi içintıklayın.

HSBC Aktif Hesap işleyiş sistemi şu şekildedir:

HSBC Aktif Hesap, talep tarihinizi takip eden ilk iş günü işlemeye başlar. Hesaba gelen nakit bakiye ile, bakiyenin hesaba giriş yaptığı günden bir sonraki iş günü otomatik olarak fon alınır. Hesabınızda gün sonu itibarıyla alt limitin üzerinde yer alan tutar kadar sizin adınıza ve hesabınıza ertesi gün HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu alışı yapılır. Hesabınızdaki tutarın ödemelerden az olması halinde aradaki fark tutarı kadar portföyünüzden HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu bozumu yapılır. Bireysel hesaplarınızdan yalnızca bir tanesi, ortak hesaplarınız içerisinden yine ortaklarının farklı olduğu hesaplarınızdan da en fazla bir tanesi Aktif Hesap olarak belirlenebilir.

Daha Fazlası

Ayrıntılı bilgi için, HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 117'i arayabilirsiniz.