Ana içeriğin başı

Borçlanma Araçları Fonları

Sabit getirili faiz enstrümanlarına yatırım yaparak getiri elde etmek isteyen yatırımcılar için farklı vadelerde kıymetlere yatırım yapan fonlarımızla birikimlerinizi güvenle değerlendirin.

HSBC Portföy Borçlanma Araçları Fonu

HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu

Özellikleri

  • Fonun yatırım amacı, portföyünün aylık ağırlıklı ortalama vadesi en az 25 en fazla 90 gün olacak şekilde, kamu ve özel sektör borçlanma araçları yanında ters repo, borsa para piyasası ve mevduata yatırım yaparak getiri elde etmektir.
  • Fon, portföyünün en az % 80'ini devamlı olarak kamu ve / veya özel sektör borçlanma araçlarına, geri kalanı ile ters repo, mevduat, BPP ve nakite yatırım yapar.
  • Fonun likiditesinin sağlanması amacıyla portföye ters repo işlemi yapılmasına dikkat edilir. Aynı amaçla portföye alınacak kamu ve özel kesim borçlanma araçlarının seçiminde likiditesi yüksek olanlar tercih edilir.

Detaylı bilgi için HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu detaylı bilgi içintıklayın.

HSBC Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu

Özellikleri

  • Fonun yatırım amacı, portföyünün aylık ağırlıklı ortalama vadesi en az 91 en fazla 730 gün olacak şekilde, kamu ve özel sektör borçlanma araçları yanında ters repo, BPP ve mevduata yatırım yaparak getiri elde etmektir.
  • Fon portföyünün en az % 80'ini devamlı olarak kamu ve / veya özel sektör borçlanma araçlarına, geri kalanı ile ters repo, mevduat, BPP ve nakite yatırım yapar.
  • Portföy çeşitlemesi sayesinde birebir orta vadeli tahvile yapılan yatırımda alınan riskten daha düşük risk alarak benzer ölçüde getiri potansiyelinden faydalanma fırsatı sunar.

Detaylı bilgi için HSBC Portföy Orta Vadeli Borçlanma Araçları Fonu detaylı bilgi içintıklayın.

SPK

Bilgilendirme

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 04.06.2020 tarihli basın açıklaması için tıklayınız.

 

HSBC Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu

Özellikleri

  • Fonun yatırım amacı, portföyünün aylık ağırlıklı ortalama vadesi 730 günden fazla olacak şekilde, kamu ve özel sektör borçlanma araçları yanında ters repo, BPP ve mevduata yatırım yaparak getiri elde etmektir.
  • Fon; portföyünün en az %80’ini devamlı olarak kamu ve / veya özel sektör borçlanma araçlarına, geri kalanıyla ise ters repo, mevduat, BPP ve nakite yatırım yapar.
  • Fonun getiri hedefi uzun vadelidir. Bu nedenle kısa sürede fondan ayrılmayı düşünen yatırımcılar için uygun bir yatırım aracı olmayabilir.

Detaylı bilgi için HSBC Portföy Uzun Vadeli Borçlanma Araçları Fonu detaylı bilgi içintıklayın.