Ana içeriğin başı

Yabancı Varlıklara Yatırım Yapan Fonlar

Global BYF Fon Sepeti Fonu, ağırlıklı Amerikan Doları cinsinden varlıklar olmak üzere çeşitli sermaye piyasası araçlarına yatırım yaparak uzun vadede sermaye büyümesi hedefliyor!

Yabancı Varlıklara Yatırım Yapan Fonlar

Global BYF Fon Sepeti Fonu

Özellikleri

  • Fon, ağırlıklı Amerikan Doları cinsinden varlıklar olmak üzere çeşitli sermaye piyasası araçlarına yatırım yaparak uzun vadede sermaye büyümesi amaçlar.
  • Fon portföyünün en az %80’i yabancı para cinsinden borsa yatırım fonlarına devamlı olarak yatırılır. %20 lik kısmı ile ise yerli yatırım fonları ile diğer para ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilir. Fon getiriyi arttırma ve riski dağıtma amacıyla, Amerikan Doları cinsinden olmayan sermaye piyasası araçlarına da yatırım yapabilir.
  • Fon, getiriyi arttırma ve riski dağıtma amacıyla, Amerikan Doları cinsinden olmayan sermaye piyasası araçlarına da yatırım yapabilir.
  • Fon, orta risk profiline sahiptir. Bu nedenle ağırlıklı olarak sabit getirili ürünlere yatırım yapmaktadır. Fon; hisse senetleri, şirket tahvilleri ve emtialara da belirli miktarlarda yatırım yapabilir.
  • Fonun getiri hedefleri uzun vadelidir. Bu nedenle, bir yıldan kısa sürede fondan ayrılmayı düşünen yatırımcılar için uygun bir yatırım aracı olmayabilir.
  • Global BYF Fon Sepeti Fonu çeşitli varlık sınıflarına belirli risk kriterlerine göre yatırım yapmaktadır.

Detaylı bilgi için Global BYF Fon Sepeti Fonu deraylı bilgi içintıklayın.

SPK

Bilgilendirme

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 04.06.2020 tarihli basın açıklaması için tıklayınız.