Ana içeriğin başı

Yabancı Varlıklara Yatırım Yapan Fonlar

Yatırımlarını yabancı varlıklarla çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar için oluşturulmuş fonlar.

Yabancı Varlıklara Yatırım Yapan Fonlar

HSBC Portföy Global BYF Fon Sepeti Fonu (HOY)

Özellikleri

  • Fon, ağırlıklı Amerikan Doları cinsinden varlıklar olmak üzere çeşitli sermaye piyasası araçlarına yatırım yaparak uzun vadede sermaye büyümesi amaçlar.
  • Fon portföyünün en az %80’i yabancı para cinsinden borsa yatırım fonlarına devamlı olarak yatırılır. %20 lik kısmı ile ise yerli yatırım fonları ile diğer para ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilir. Fon getiriyi arttırma ve riski dağıtma amacıyla, Amerikan Doları cinsinden olmayan sermaye piyasası araçlarına da yatırım yapabilir.
  • Fon, getiriyi arttırma ve riski dağıtma amacıyla, Amerikan Doları cinsinden olmayan sermaye piyasası araçlarına da yatırım yapabilir.
  • Fon, orta risk profiline sahiptir. Bu nedenle ağırlıklı olarak sabit getirili ürünlere yatırım yapmaktadır. Fon; hisse senetleri, şirket tahvilleri ve emtialara da belirli miktarlarda yatırım yapabilir.
  • Fonun getiri hedefleri uzun vadelidir. Bu nedenle, bir yıldan kısa sürede fondan ayrılmayı düşünen yatırımcılar için uygun bir yatırım aracı olmayabilir.
  • Global BYF Fon Sepeti Fonu çeşitli varlık sınıflarına belirli risk kriterlerine göre yatırım yapmaktadır.

Detaylı bilgi için Global BYF Fon Sepeti Fonu detaylı bilgi içintıklayın.

 

HSBC Portföy Teknoloji Değişken Fon (HOA)

Fonun yatırım amacı ABD’de ve dünyada teknoloji temalı çeşitli şirket ve borsa yatırım fonlarına yatırım yaparak getiri elde etmektir.

Fon toplam değerinin asgari %80’i teknoloji alanında faaliyette bulunan şirketlerin ortaklık payları, Amerikan (ADR) ve Global (GDR) depo sertifikaları ve borçlanma araçları ile borsa yatırım fonu katılma paylarına yatırılır. Fon, getiriyi arttırma ve riski dağıtma amacıyla döviz, faiz, finansal endeks ve sermaye piyasası araçlarına dayalı vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerine yatırım yapabilir.

Detaylı bilgi için HSBC Portföy Teknoloji Değişken Fon (HOA) detaylı bilgi içintıklayın.