Ana içeriğin başı

Kredili Mevduat Hesabı

HSBC, vadesiz hesabınızda yeterli para olmasa bile "Kredili Mevduat Hesabı" ile, günlük nakit ihtiyaçlarınızda ve ödemelerinizde size destek oluyor.

HSBC Kredili Mevduat Hesabı

Özellikler

 • TL Vadesiz Mevduat Hesabınıza tanımlı Kredili Mevduat Hesabı limitinizden, HSBC Banka Kartınızı kullanarak, belirlenmiş limite kadar nakit çekebilir ya da harcama yapabilirsiniz.
 • Kredili Mevduat Hesabınız sayesinde, otomatik fatura, kredi kartı, ve düzenli ödemeleriniz, son ödeme tarihlerinde hesabınızda para olmasa bile, Kredili Mevduat Hesabı limitiniz kullanılarak zamanında yapılır.
 • Kredili Mevduat Hesabınızdan nakit ihtiyaçlarınız ve otomatik ödemeleriniz için kullandığınız kredi tutarı, vadesiz hesabınıza para yatırdığınızda, gün sonundaki bakiyenizden otomatik olarak ödenir.
 • Nakit ihtiyaçlarınız ve ödemeleriniz için kullandığınız kredinin faizi, kredi kullanım tutarı ve krediyi kullandığınız süre üzerinden günlük olarak hesaplanır. Her ay, bir önceki ay içinde KMH'ınızdan kullandığınız anaparaya işlemiş olan vergi, fon dahil toplam faiz tutarı ve posta ile gönderilen ekstreler için ekstre ücreti "minimum ödeme tutarı" olarak belirlenir ve yapmış olduğunuz ödeme sonrası hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir.
 • Hesap hareketlerinizi her ay posta, e-posta, sms ya da dijital ekstre seçenekleri ile kolayca takip edebilirsiniz.
 • Kredili Mevduat Hesabı limitiniz dahilinde, hesabınızda para olmasa bile; HSBC Banka Kartınız ile, yurt içinde tüm banka ATM’lerinden, yurt dışında, kartınızın üzerinde yer alan amblemi taşıyan yüzbinlerce ATM’den para çekebilir, mağazalardaki POS makinelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca HSBC Kredi Kartınıza bağlı bir vadesiz hesabınız varsa, yurt içinde HSBC Bank ATM'lerinden vadesiz hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeye ulaşarak para çekebilirsiniz.

Faiz / Ücret / Limit ve Teminatlar

Kredili Mevduat Hesabı ile ilgili faiz oranlarına, ücretlere, limit ve teminat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı ürün bilgilendirme formuna ulaşmak için Kredili Mevduat Hesabı ürün bilgilendirme formuna ulaşmak için tıklayın.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

 

Başvuruda Neler Gerekiyor?

Başvuru sırasında ihtiyaç duyacağınız belgeler için lütfen Başvuru sırasında ihtiyaç duyacağınız belgeler için lütfen tıklayın.

Başvuru Sırasında Gerekli Belgeler

 • Kredili Mevduat HesabıBaşvuru formu
 • Kimlik belgesi (Türk uyruklu kişiler gerçek için, T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Sürücü Belgesi veya Pasaport, yabancı uyruklu gerçek kişiler için Pasaport ve Oturma İzni Belgesi)
 • Gelir belgesi (Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu, maaş bordrosu firma antetli kağıdına düzenlenmiş ise firmanın imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası)
 • Serbest meslek/işletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi
 • Başvuru formunda belirtilen ev adresine ait, son dönem elektrik, su, doğalgaz veya telefon/cep telefon faturasının aslı (Faturalar, kişinin kendi adına düzenlenmiş olmalıdır.)
pdf
PDF formatındaki dosyaları görüntüleyebilmek için Adobe Acrobat® Reader programı gerekmektedir. Eğer bu program sisteminizde kurulu değilse aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.
Ücretsiz Adobe Acrobat® Reader için tıklayın.

Daha Fazlası

Ayrıntılı bilgi için, HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i arayabilirsiniz.