Ana içeriğin başı

Yaşamaya Değer Hayat Sigortası

Yaşamaya Değer Hayat Sigortası ile Hayatı Sigortala, Geleceği Kazan!

Yaşamaya Değer Hayat Sigortası

Ödediğiniz prim tutarının yanı sıra primlerin değerlenmesinden kazanılan yatırım gelirini belirli kurallar çerçevesinde ikramiye olarak iade alabileceğiniz bir yaşam sigortası olduğunu biliyor muydunuz?

Yaşamaya Değer Sigortası Nedir?

Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.(1) tarafından sağlanan Yaşamaya Değer Sigortası, sizi ve sevdiklerinizi koruma altına almanıza yardımcı olabilecek bir sigorta türüdür. Bu sigorta, süre sonunda bir yaşam kaybı olmaması durumunda, yaşam teminatınızı ve yatırdığınız primlerin yatırım getirisini belirli koşullar altında ikramiye olarak geri almanıza olanak tanır. Sigorta süresi boyunca ödediğiniz primlerle sevdiklerinizi koruma altına alabilir ve sigorta süresi sonunda elde edebileceğiniz ikramiye ile geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca, ödeme seçeneklerini kendinize göre ayarlayarak, sigorta teminatınızı özelleştirebilir ve geleceğe daha emin adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Neden Yaşamaya Değer Sigortası Almalıyım?

  • Yaşam kaybı durumunda biriktirdiğiniz primlerle sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.
  • Sigorta süresi sonunda yaşam kaybı olmaması durumunda ödediğiniz primlerinizi yaşam teminatıyla; primlerinizin yatırım getirisini ikramiye tutarınızla belirlenen koşullarla geri alabilirsiniz.
  • Ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı elde edebilirsiniz.
  • Primlerinizi dolar üzerinden aylık olarak ödeyebilirsiniz.(2)

Yaşamaya Değer Sigortası Teminatları(3)

Yaşam kaybı teminatı (Ana Teminat): Sigorta süresi içinde yaşam kaybı olması durumunda, ödenen primler lehtar / lehtarlara ödenir.

Yaşam teminatı (Ek Teminat): Sigorta süresi sonunda yaşam kaybı olmaması ve tüm primlerin ödenmiş olması durumunda, yaşam teminatı ödenir.

İkramiye Avantajı

Allianz yatırım gelirlerinin bir kısmını poliçe süresi sonunda veya vefat durumunda ikramiye adı altında gönüllü olarak belirli kurallar çerçevesinde sigorta ettirenle yada varisleri ile paylaşabilir.

Vergi Avantajı

Ücretli çalışıyor iseniz; kendi adınıza ya da eşiniz ve 18 yaşın altındaki çocuğunuz adına ödediğiniz primleri, aylık brüt gelirinizin %15‘ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahınızdan düşerek vergi avantajından faydalanabilirsiniz.

Yıllık beyana tabi vergi mükellefi iseniz; kendi adınıza ya da eşiniz ve 18 yaşın altındaki çocuğunuz adına ödediğiniz primleri, beyan ettiğiniz yıllık gelirin %15'ini ve brüt asgari ücretin yıllık tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahınızdan düşerek vergi avantajından faydalanabilirsiniz.

Örneğin prim ödeme ayında %27 vergi diliminde olmanız durumunda, 100 USD prim ödemenizin, vergi indirimi ile size gerçek maliyeti 73 USD olur. Bu sırada teminatınız 100 USD üzerinden belirlenmeye devam eder.(4)

Vergi avantajından faydalanmak için, poliçe tahsilat makbuzunuz ya da ödeme belgenizin bir kopyasını, çalıştığınız işyerinin muhasebe birimine ya da insan kaynakları birimine ilgili ayda vermeniz yeterlidir.

Sigorta Süresi

Sigorta süresi en az 10 yıl, en fazla 12 yıl olabilir.

Kimler Sigorta Kapsamına Girebilir?

18-65 yaş arasındaki herkes, sigorta süresi sonunda 75 yaşı aşmamak kaydıyla, bu sigortaya sahip olabilir. Poliçeniz düzenlenirken sağlık değerlendirmesine gerek olmadan sağlık beyanınız ile hızlıca bu sigortaya sahip olabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Primlerinizi dolar cinsinden aylık olarak kredi kartınız ile kolayca ödeyebilirsiniz. Dönem sonunda alacağınız prim iadesi de dolar kuru üzerinden hesaplanarak size ödenir.

Ayrıntılı bilgi için size en yakın HSBC Bank şubemizi ziyaret edebilirsiniz

(1)Yaşamaya Değer Hayat Sigortası, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmaktadır. HSBC Bank A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nin acentesidir.

(2)Minimum prim tutarı 50 ABD Doları olup, tahsilatlar sırasında T.C. Merkez Bankası ABD Doları efektif satış kuru esas alınır.

(3)Sigorta’nın teminatları ABD Doları’na endeksli olup, ödemeler sırasında T.C. Merkez Bankası ABD Doları efektif satış kuru esas alınır.

(4)Söz konusu hesaplama örnek teşkil etmesi amacıyla paylaşılmış olup, bir taahhüt içermemektedir.