Ana içeriğin başı

ATM

Yenilikler

Online Kredi Ödemesi

Kredi borç ödeme işlemlerinizi artık şubeye gitmeye gerek kalmadan HSBC ATM’lerinden 'Kredi Ödeme' menüsünü kullanarak online gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik işleminizi kartınız yanınızda olmadan Kartsız İşlem Menüsünden de gerçekleştirebilirsiniz.

EFT

HSBC ATM’lerinden, belirlenen ATM kanalı işlem üst limiti dâhilinde son 20 EFT'nizi, kayıtlı EFT'lerinizi ve IBAN girişi yaparak yeni EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredi kartınız ile de IBAN girişi yaparak yeni EFT'lerinizi kaydedebilirsiniz.

Hızlı Para Çekme

HSBC ATM’lerinden, "Hızlı Para Çekme" limiti tanımlayarak para çekme işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Limit Üstü Para Çekme

HSBC ATM’lerinden, acil nakit ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için belirlenen ATM günlük para çekme limitleri üzerinde bir tutar için para çekme imkânından faydalanabilirsiniz.

Fatura Ödeme

HSBC ATM’lerinden, kredi kartından fatura ödeme işlemlerini banka kartınızı veya kredi kartınızı kullanarak Nakit, Hesaptan ve Kredi Kartından seçenekleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Sim Kart Değişikliği

HSBC ATM’lerinden, sim kart değişikliği ile birlikte sınırlanan Bankacılık işlemlerine erişim için "SIM Bloke Kaldırma" işlemini kredi kartı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

MTV Ödeme

HSBC ATM’lerinden, MTV ödemelerinizi Kredi Kartı, Nakit ve Hesaptan seçenekleri ile gerçekleştirebilirsiniz.

Engelsiz Bankacılık Menüsü

Görme engelli müşterilerimiz HSBC ATM’lerinden kulaklık ile erişebilecekleri kendilerine özel menüden; para çekme, hesaba para yatırma, nakit avans, kredi kartı borç ödeme, kredi kart borç bilgisi dinleme, bakiye dinleme işlemlerini gerçekleştirebilir.

Kredi Kartı Otomatik Ödeme Talimatı Verme / İptal

HSBC ATM’lerinden, kredi kart borcunuz için otomatik ödeme talimatını verebilir, mevcut talimatınızı dilerseniz iptal edebilirsiniz. Üstelik bu işlemleri varsa USD ekstreniz için de gerçekleştirebilirsiniz.

Aktif Hesap

HSBC ATM’lerinden, varsa aktif hesabınızdaki HSBC Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları fon bakiyenizden fon satışı işlemine gerek kalmadan direkt para çekme işlemi yapabilirsiniz

Debit Kart ile Kredi Kartı İşlemleri

HSBC ATM’lerinden banka kartınız ile, kredi kartınızın bilgilerine ulaşarak kart borcu ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. MTV, Fatura ödeme ve, TL yükleme işlemlerinizi banka kartınızı kullanarak kredi kartınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Vadeli Hesap Görüntüleme

HSBC ATM’lerinden, vadeli hesaplarınızın günlük durumunu, vade, faiz bilgilerini, kazancınızı, görüntüleyebilirsiniz.

Hesaba Nakit Avans

HSBC ATM’lerinden çekmiş olduğunuz nakit avansı artık doğrudan hesabınıza aktarabilirsiniz.

E-Posta ile Bilgi Fişi Gönderimi

HSBC ATM’lerinden, tüm finansal ve finansal olmayan işlemlerinize ait bilgi fişi içeriğinizi e-posta adresinize gönderebilirsiniz.

Sanal Klavye

HSBC ATM’lerinden, para transferleri ve başkasının hesabına nakit yatırma işlemlerinde işlem açıklamasını sanal klavye kullanarak yazabilirsiniz.

Başkasının Hesabına Nakit Yatırma

HSBC ATM’lerinden, hesabınızda para olmasa dahi "Başkasının Hesabına Para Yatırma" menüsünden nakit para girişi ile farklı bir HSBC müşterisinin hesabına para yatırabilirsiniz.

Değişiklikler

Nakit Çekim İşlemleri

Nakit para çekim işlemlerinizde artık önce paranız ödenecek sonra kartınız verilecektir. Bu değişiklik ile kartınız geri verilmeden paranızı alıp farklı bir işleme devam edebilirsiniz.

Cep Telefonu Güncelleme

Cep telefonu bilgi güncelleme işlemini HSBC İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık ve Şubelerimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

USD Kredi Kartı Borç Ödeme

USD ekstre borç ödeme işlemini İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, Telefon Bankacılığı ve Şubelerimiz aracılığı ile gerçekleştirilebilirsiniz.

Döviz Hesabından TL Nakit Çekme

Döviz hesaplarından doğrudan TL cinsinden para çekimi yapılamayacaktır. Müşterilerimizin öncelikle döviz satış işlemi yapması gerekmektedir.

Nakit Çekim Limiti

Vadesiz hesaptan günlük para çekme limiti kart bazında değil müşteri bazındadır. Sahip olduğunuz tüm kartlar ile vadesiz hesaplarınıza ulaşarak, ATM günlük para çekme limitiniz dâhilinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer Banka ATM Kullanımları

Diğer banka ATM kullanımlarında sadece vadesiz hesap bakiyesi kullanılacaktır. Yatırım fonu ve KMH bakiyenizden nakit çekim işlemi gerçekleştirilemeyecektir.