Ana içeriğin başı

Kredili Hayat Sigortası

Kredili Hayat Sigortası ile hayat daha kolay!

HSBC Bank A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. işbirliği ile kredi müşterilerimize sunduğumuz Kredili Hayat Sigortası* ile kredi borcunuzu teminat altına alabilirsiniz.

Kredili Hayat Sigortası yaptırarak, yaşam kaybınızın olması veya tam ve daimi maluliyetten dolayı kazancınızın kesilmesi durumunda, riskin gerçekleştiği andaki kredi borcunuzu güvence altına almış olursunuz.

Dilerseniz Kredi Koruma Sigortası seçeneği ile bu risklere ek olarak, aylık azami 3000 TL ve 6 ay süre ile İstem Dışı İşsizlik / Geçici İş Göremezlik / Gündelik Hastane Tazminatı Teminatlarından (riskin gerçekleştiği tarih itibarıyla geçerli çalışma statüsüne bağlı olarak) faydalanabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, sağlık tetkikleri içeren Asistans Hizmetinden de faydalanabilir, ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı elde edebilirsiniz.

Özellikleri

  • Kredili Hayat Sigortası'na 18-70 yaş arasındaki (70 yaş dahil) müşterilerimiz başvurabilir. Sigortalı yaşı ve poliçe süresi toplamı 70’i geçemez.
  • Sigortalı Kredi Kullanan kişidir.
  • Lehtar HSBC Bank A.Ş.’dir.
  • 500.000 TL üzerindeki teminatlar için “Gelir Belgesi” talep edilir. Finansal inceleme sonucunda poliçe kararı verilir.
  • Poliçede teminat tutarının ve ödeme yönteminin para birimi Türk Lirası’dır.
  • İstem Dışı İşsizlik / Geçici İş Göremezlik / Gündelik Hastane Tazminatı yalnızca Kredi Koruma Sigortası ürününden faydalananlar için geçerlidir.
  • Kredi Koruma Sigortası'na dahil olmak isteyen müşterilerimizin, kredi vadelerinin en az 12 ay olması gerekmektedir.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

* Kredili Hayat Sigortası, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. HSBC Bank A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesidir.