Ana içeriğin başı
Lokal ve Uluslararası Global Kariyer Fırsatları

HSBC’de unvan ve pozisyondan bağımsız olarak kendi işimizin lideri olma ve kariyerimizi şekillendirmemiz beklenir. Bu sayede geleceğin liderleri olma potansiyelimiz desteklenir. Aynı zamanda hem dikey hem yatay olarak farklı iş kollarına geçiş imkânı sunularak dinamik bir çalışma alanı yaratılır.

Uluslararası kariyer fırsatlarını değerlendirmek istediğimizde ise diğer ülkelerde iş deneyimi fırsatları sunulur. Bu sayede kültürel potansiyel gelişimimiz desteklenirken aynı zamanda teknik bilgi ve becerilerin ülkeler arası paylaşımına da katkıda bulunuruz.

Job Tasting

Bu program ile statik kariyer sürecimiz dinamik bir hale getirilerek, HSBC Grubu içindeki farklı iş alanlarını bir görevlendirme olmaksızın deneyimleme fırsatı sunulur. Beklentilerimiz doğrultusunda sonraki kariyer hedeflerimizi belirleyebilir, banka içindeki diğer çalışma arkadaşlarımızla bir araya gelerek ilişkilerimizi güçlendiririz.

Kariyer Yönetimi

HSBC’de Kariyer Yönetimi yaklaşımımız ile kültürümüz ve değerlerimizle uyumlu olarak potansiyelimizi artırarak kariyer gelişimimizin sürekliliğini sağlamayı amaçlarız. Bireysel Gelişim Planlaması ile potansiyelimiz artarken yeni beceri ve deneyimler kazanırız. Kariyerimize yön vermek ve hedeflerimize ulaşmak için etkin değerlendirme merkezi uygulama ve araçları ile gelişimimiz desteklenir.

Yetenek Yönetimi

HSBC’de Yetenek Yönetimi yaklaşımımız ile doğru insan kaynağını, kritik rollerde oluşabilecek olası açık pozisyonlar için değerlendirerek ve hazır hale getirerek organizasyonun etkin bir şekilde devamlılığını sağlamayı amaçlarız. Tüm yıl boyunca devam eden gözlem ve değerlendirmelerin sonucunda bireysel gelişim planlarımız doğrultusunda kariyer yolculuğumuzda ilerleyebilmemiz ve gelişebilmemiz için yöneticilerimiz tarafından rehberlik ve koçluk sağlanır.