Ana içeriğin başı

Geleceğe Yön Ver Projesi

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle yürütülen “Geleceğe Yön Ver” projesi kapsamında; İstanbul, İzmir ve Ankara illerinden gönüllü 90 HSBC Türkiye çalışanı, TOG’da gönüllü olarak görev yapan üniversite öğrencisi gençlere 1 yıl boyunca mentorluk yapacak. Bu proje ile gençlerin mentorluk programı aracılığıyla desteklenmesi, maddi ve sosyal sorunlar nedeniyle yaşadıkları dezavantajların ortadan kaldırılması, kişisel gelişim imkânlarına erişimi zor olan gençler için HSBC Türkiye gönüllüleri rehberliğinde bu imkanlara olanak sağlanması ve iki kuşak arasında karşılıklı bilgi ve deneyim aktarımının sağlanması amaçlanıyor.

Bilim Kahramanları Buluşuyor

Bilim Kahramanları Derneği ile birlikte yürütülen “Bilim Kahramanları Buluşuyor” projesi çocukların ve gençlerin kendilerini geleceğin bilim insanı, mühendisi, girişimcisi ve duyarlı dünya vatandaşı olarak hayal etmelerine teşvik etmesi amaçlanıyor. 9-16 yaş arası gençler için tematik, bilimsel, süreç ve takım çalışması odaklı projelerin gerçekleştirildiği turnuvalara takımlar halinde katılan 300’ü aşkın okuldan 2.400 çocuk ve genç, projeye destek olan 800 gönüllü ile önce yerel, ardından başarılarına göre ulusal ve uluslararası turnuvalara katılma fırsatı elde etti.

AÇEV Kınık Poyracık Eğitim Merkezi

Kınık belediyesi tarafından sağlanan binada yerel birimler ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğinde kurulan merkezde; AÇEV uzmanlığı ve desteği ile öncelikle okul öncesi dönemdeki çocuklara yönelik eğitim programlarının aile katılımıyla birlikte uygulanması ve ailelere, kadınlara ve çocuklara yönelik eğitim faaliyetlerinin yürütülmesi ve bu faaliyetlerin sürdürülmesine yönelik destekler hayata geçirildi. Proje, kadınların ve çocukların rahatlıkla ulaşacağı merkezin eğitimle desteklendiği toplum temelli bir model uygulanması ve ihtiyaca göre belirlenecek eğitim desteğiyle bireylerin hayatlarında bir fark yaratılması hedefliyor.

Anadolu Bursiyerleri Programı

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına Koç Üniversitesi tarafından yürütülen program kapsamında, ihtiyaç sahibi başarılı öğrenciler için HSBC Türkiye tarafından eğitim bursu sağlanıyor.