Ana içeriğin başı

Eğitimin uzun vadede toplumda her alanda dönüşüm yaratabilme gücüne inanıyoruz. Bu nedenle, fırsat eşitliğin destekleyen, ihtiyaç sahibi çocuk ve gençlerin eğitimlerine katkı sağlayan ve geleceğin iş dünyasında gençlerin istihdam edilmesine yönelik yetkinliklerini geliştiren eğitim projelerini destekliyoruz.

Geleceğe Yön Ver Projesi

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle yürüttüğümüz “Geleceğe Yön Ver” projesi kapsamında; HSBC Gönüllülerimiz, TOG’da gönüllü olarak aktif rol alan üniversite öğrencilerine mentorluk yapıyor, karşılıklı olarak bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor. Bu proje ile gençlerin mentorluk programı aracılığıyla desteklenmesi, maddi ve sosyal sorunlar nedeniyle yaşadıkları dezavantajların ortadan kaldırılması, kişisel gelişim imkânlarına erişimi zor olan gençler için HSBC Türkiye gönüllüleri rehberliğinde bu imkanlara olanak sağlanması ve iki kuşak arasında karşılıklı bilgi ve deneyim aktarımının sağlanması amaçlanıyor.

Proje kapsamında 2018 yılında HSBC Gönüllülerimiz TOG’da gönüllü olarak aktif rol alan 66 üniversite öğrencisine mentorluk yaptı. 2019 yılında ise 75 gönüllümüz ve 75 öğrencimizle projemiz devam ediyor.

Anadolu Bursiyerleri Programı

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına Koç Üniversitesi tarafından yürütülen program kapsamında, ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere için eğitim bursu sağlıyoruz. Koç Üniversitesi Anadolu Bursiyerleri programı kapsamında başarılı ve ihtiyaç sahibi üniversite adayları Koç Üniversitesi çatısı altında hak ettiği eğitim imkânlarıyla buluşuyor.

Güzel Sanatlar Burs Fonu

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) çatısı altında kurulan Güzel Sanatlar Burs Fonu ile eğitimini desteklediğimiz 15 kadın öğrenci bulunuyor. Bu destek ile birlikte geleceğin kadın sanatçılarının ürettikleri eserlerle görünür olmalarını, ülkemizi kültür ve sanat alanında geleceğe taşımalarına destek olmayı amaçlıyoruz.  Ayrıca bu burstan yararlanan gençler TOG’un yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak kendileri de başkaları için fayda üretiyor.

Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı Projeleri

Eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek amacıyla Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı ile 2019 yılında 2 devlet okulumuz için kütüphane ve ana sınıfı yapımını tamamladık. Ayrıca çeşitli dönemlerde Bankamıza ulaşan okul ihtiyaç taleplerini de bu proje kapsamında değerlendiriyoruz. TOÇEV çocuklarının yıl içerisindeki kitap, kırtasiye malzemesi, oyuncak ve giyim gibi ihtiyaçlarını HSBC Gönüllülerinin desteğiyle karşılıyoruz.

Bir Gün CEO

Odgers Berndston'ın 13 ülkede hayata geçirdiği ve geleceğin liderlerinin özellikle iletişim, iş birliği, kritik düşünme ve çözüm üretme gibi becerilerini geliştirecek ve genç yeteneklere kritik deneyimler kazandıracak 'Bir Gün CEO' programını destekliyoruz. Program kapsamında seçilen 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencileri, Türkiye'deki CEO'larla eşleşiyor. Geleceğin liderlerinin iş yaşamı konusundaki beklentilerini anlamak açısından kurumlara da değerli iç görüler sağlayan program, üniversite öğrencilerini iş yaşamına hazırlıyor.