Ana içeriğin başı

Sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda eğitim ve çevre alanlarında yürüttüğümüz projelerimizin yanı sıra girişimciliği destekleyen projeler de önceliklerimiz arasında yer alıyor. Toplumun geleceğine katkı sağlayan sosyal girişimcileri destekliyor, sürdürülebilir kalkınma ve büyümeye katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Sürdürülebilir Büyüme Programı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu ve Hackquarters iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz ‘Sürdürülebilir Büyüme Programı’ kapsamında Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na yönelik çalışmalar yapan start-up’ları destekliyoruz. Bu kapsamda program ile; BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na yönelik çalışmalar gerçekleştiren start-up şirketlerini desteklemeyi, Türkiye’de start-up şirketler, girişimciler, mentorlar ve yatırımcılardan oluşan güçlü bir ekosistem inşa edilmesine katkı sağlamayı, sektörel bazda yeni ticari fırsatlar yaratılmasına ve start-up şirketlerin ürün veya hizmetlerini pazara sürüm hızlarını ve etkilerini artırmalarına destek olmayı hedefliyoruz.

Ocak 2020’de başlayan programımız ile, farklı alanlarda uzman 20 kişiden oluşan bir mentor ekibi, işletme modeli, ürün geliştirme, pazarlama, yatırımcı ilişkileri, iş geliştirme, iletişim stratejileri, markalaşma, tasarım, patent, hukuk ve grafik tasarım gibi alanlarda programa katılmaya hak kazanan 5 start-up’ı 6 ay boyunca sürekli destekleyecek. Bu mentor ekibe ek olarak, programa gönüllü olarak destek veren HSBC çalışanları da uzmanlıklarına göre program boyunca start-up’lara mentorluk ve rehberlik sağlayacak.

Start-up’lar programdan mezun olduklarında prototiplendirme ve ürün lansmanı, networking, büyüme ve satış alanlarında çok kapsamlı bir eğitimden geçmiş olacaklar.

Sürdürülebilir Büyüme Programı web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.