Ana içeriğin başı

HSBC Advance Kredi Kartı

Siz de HSBC Advance dünyasına giriş yapın, Advance Kredi Kartı'na özel, internetten yaptığınız alışverişlerde de %10 indirim fırsatından yararlanın!

HSBC Advance Hizmetinin Sonlandırılması
HSBC Advance hizmetlerimizi 2 Ocak 2024 itibarıyla sonlandıracağımızı ve bu tarihten sonra işlem ücret/limit istisnaları, avantajlı faiz oranları, kredi kartı indirimleri gibi HSBC Advance müşterilerimize sunduğumuz tüm ayrıcalıkların sona ereceğini paylaşmak isteriz.
Bu kapsamda, 9 Kasım 2023 itibarıyla yeni Advance müşteri başvurusu alamayacağımızı bilgilerinize sunarız.
Ayrıcalıklı bankacılık hizmetlerimizden faydalanmaya devam etmek için sizleri çok daha fazlasını sunan HSBC Premier dünyasına bekliyoruz. Premier Müşteri Temsilcilerimiz aracılığıyla tüm dünyada siz değerli müşterilerimize ve ailelerinize sunduğumuz, kişiye özel ve ayrıcalıklarla dolu uluslararası HSBC Premier hizmetlerimizi keşfetmek ve faydalanmak için tıklayınız.
Detaylı bilgi için Şubeniz ile görüşebilirsiniz.
HSBC Bank A.Ş.
HSBC Advance Kredi Kartı

HSBC Advance müşterisi olarak hayatınızın her anından avantajlara sahip olduğunuzu hissedeceksiniz. HSBC Advance Kredi Kartı ile;

Hafta Sonu Restoran Harcamalarında %10 İndirim1

Hafta sonu 200 TL ve üzeri yurt içi tüm restoran harcamalarında %10 indirim.

İnternetten Yapacağınız Alışverişlerde %10 İndirim2

İnternetten yaptığınız 300 TL ve üzeri yurtiçi alışverişlerinizde %10 indirim HSBC Advance'den size hediye.

  • NakitPuanlarınızı 2 ile çarparak TatilPuan olarak seyahatlerinizde kullanma fırsatı3
  • HSBC Advance Kredi Kartının temassız ödeme özelliği sayesinde 750 TL’ye kadar hızlı alışveriş imkanı
  • PROGO ile %25'e varan indirimle adresten adrese transfer hizmeti4
  • Yurt içi AVIS ofislerinden %25 indirim ile araç kiralama4
  • İstanbul Modern'de %10 indirim4
  • Ücretsiz sahip olunan Priority Pass Kart ile üye salonlardan ekstrenize yansıtılacak kişi başı 35 USD karşılığında programa üye havaalanı özel salonlarına giriş ayrıcalığı4
  • Kayıp / Çalıntı ve Alışveriş Teminatı - Kayıp / Çalıntı ve Alışveriş TeminatıDetaylı Bilgi5
  • Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde Ferdi Kaza Sigortası - Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde Ferdi Kaza SigortasıDetaylı Bilgi5
  • Bagaj Kaybı / Gecikmesi Sigortası - Bagaj Kaybı / Gecikmesi SigortasıDetaylı Bilgi5
  • HSBC Advance Kredi Kartları ile yurt içi banka ATM’lerinden vadesiz hesaptan para çekme (TL), para yatırma (TL), bakiye sorgulama, kredi kartı borç ödeme (TL), kredi kartı borç ve limit sorgulamada ücretsiz işlem ayrıcalığı6

Açıklamalar

HSBC Advance müşterisi olmak ve avantajlardan yararlanmak için bankamızda en az 150.000 TL veya muadili para cinsinden bakiyenizin bulunması yeterlidir. (Bakiyeniz TL/YP vadeli - vadesiz mevduat, bireysel emeklilik, yatırım fonu, TL/YP hazine bonosu/devlet tahvili/Eurobond, varlık yönetimi ve/veya hisse senedinden oluşabilir.) HSBC Advance avantajları hakkında daha fazla bilgiyi şubenizden ve www.advance.hsbc.com.tr adresinden alabilirsiniz.

Bakiyenizin 6 ay boyunca belirlenen kriteri sağlayamaması durumunda bankamızdaki Advance müşteri statünüz ve Advance ürün/hizmet avantajlarından yararlanma durumunuz sona erer. Advance’e özel bankacılık ürünlerindeki güncel oran, limit ve ücretlerimiz için Müşteri Temsilciniz tarafından iletilecek Oran ve Limit Tablosu’na bakınız.

HSBC Advance Kredi Kartı avantajları, Advance müşteriler için Advance Kredi Kartı ile yapılan alışverişlerde geçerlidir. HSBC Türkiye’deki varlık bakiyeniz 150,000 TL ve üzeri değerde olduğu sürece ilgili kampanya limitleri kapsamında kredi kartı indirim kampanyalarımızdan faydalanabilir, varlık bakiyenizin bu tutarın altına inmesi halinde, bakiyenizi tekrar tamamladıktan sonra kampanyalardan faydalanmaya devam edebilirsiniz.

1Hafta sonu %10 restoran indirim kampanyası, Advance statüdeki müşteriler için HSBC Advance Kredi Kartı ile cumartesi ve pazar günleri yapılan 200 TL ve üzeri yurt içi restoran harcamalarında geçerlidir. İndirim tutarı, ödeme işlemi banka kayıtlarına yansıdıktan sonra karta yansıtılır. İndirimler, iş yeri sektör kodu kafe ve restoran olan harcamalarda geçerlidir. Müşteri başına (asıl ve ek kartlar toplam) kazanılabilecek aylık indirim tutarı en fazla 100 TL'dir. Kampanya 31.12.2023'e kadar geçerlidir.

2İnternet alışverişlerinde %10 indirim kampanyası, Advance statüdeki müşteriler için HSBC Advance Kredi Kartı ile yapılacak 300 TL ve üzeri yurt içi internet alışverişlerinde geçerlidir. Sigorta ödemeleri ile nakit niteliğindeki işlemler kapsam dışıdır. Müşteri başına (asıl ve ek kartlar toplam) kazanılabilecek aylık indirim tutarı en fazla 100 TL’dir. Kampanya 31.12.2023'e kadar geçerlidir. 

3Seyahat hizmetleri Setur tarafından verilmektedir. TatilPuan kapsamında sunulacak hizmetler, seyahat edilebilecek güzergahlar ve indirimler Setur'un sunduğu hizmet kapsamıyla sınırlıdır.

4HSBC Kredi Kartınız ile PROGO web sitesi üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda %20, PROGO aplikasyonu aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda ise %25 indirimden faydalanabilirsiniz. İndirimden faydalanmak için üye kayıt aşamasında davet kodu alanına "HSBC001" kodu ile giriş yapılması gerekmektedir. Eğer rezervasyonunuz sırasında bir sorun yaşarsanız, destek için 444 7 329 no'lu PROGO çağrı merkezini arayabilirsiniz. HSBC Advance Kredi Kartı ile AVIS ofislerinden yapılacak yurt içi araç kiralamalarda, kiralanacak araç ve modele göre %25 indirim geçerlidir. HSBC Advance Kredi Kartı ile yapılacak rezervasyonlarda indirimlerden yararlanmak için “H017100” indirim kodunun iletilmesi gereklidir. HSBC Advance Kredi Kartı ile İstanbul Modern giriş biletlerinde, Atölye Modern seminerlerinde, Keşif Alanı hafta sonu atölyelerinde, İstanbul Modern Mağaza'da seçili ürünlerde ve İstanbul Modern bireysel üyeliklerinde %10 indirim geçerlidir. İndirimler ödeme anında İstanbul Modern tarafından sunulmakta olup, İstanbul Modern tarafından sunulan diğer kampanya ve indirimlerle birleştirilemez. Mağaza indirimleri, İstanbul Modern Mağaza'da sadece seçili ürünlerde geçerlidir, koleksiyon ürünlerinde geçerli değildir. İndirimler Restoran Modern'de ve online işlemlerde geçerli değildir. Priority Pass Kartı ile Priority Pass Programı dahilinde 120'yi aşkın ülkedeki, 1000’den fazla havalimanındaki özel bekleme salonunda, beraberinizdeki yakınlarınızla birlikte, ekstrenize yansıtılacak kişi başı 35 USD giriş ücreti karşılığında vakit geçirme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Priority Pass Kartınız yoksa 0850 211 0 115 aracılığıyla başvuruda bulunabilir, program kapsamındaki havalimanları ve detaylı bilgilere www.prioritypass.com adresinden ulaşabilirsiniz.

5HSBC Advance Kredi Kartı müşterileri, HSBC Advance Kredi Kartı ile aldıkları biletle çıkacakları yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde oluşabilecek beklenmedik kaza sonucu ölüm, sürekli sakatlanma veya uzuv kaybı durumlarına karşı 50.000 USD teminatlı Ferdi Kaza Sigortası kapsamındadır. Ayrıca herhangi bir kaza sonucunda sigortalının yaralanması nedeniyle bir sağlık kuruluşunda yatarak tedavi görmesi halinde 10.000 USD tutarına kadar yapılan harcamalarda tedavi masrafları teminat kapsamı altındadır. İlave olarak yurt içi ve yurt dışı hava yolu seyahatlerinde beraberlerinde götürdükleri veya seyahat esnasında satın alınan check-in yapılan bagajlarının kaybolması, hasara uğraması veya gecikmesi nedeniyle asgari 12 saat bagajdan mahrum kalındığında bagaj kaybı için 500 USD, bagaj gecikmesi için 100 USD tutarında teminat bulunmaktadır.

6HSBC Advance müşterileri, HSBC Advance Banka ve Kredi Kartlarını kullanarak tüm yurt içi ATM’lerden vadesiz hesaptan TL para birimiyle para çekme, para yatırma ve bakiye sorgulaması ile, HSBC Advance Kredi Kartları ile kredi kartı borç, limit sorgulama ve kredi kartı borç ödeme işlemlerini günlük işlem limitleri dahilinde ücretsiz olarak gerçekleştirebilmektedir. Diğer banka ATM’lerinden yapacağınız işlemlere ilişkin limitleri www.hsbc.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Kredi Kartı nakit avans işlem ücretleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye HSBC Advance Telefon Bankacılığı 0850 211 0 115, HSBC İnternet Bankacılığı, www.hsbc.com.tr veya şubelerimizden ulaşabilirsiniz. Kredi kartınız ile vadesiz hesap işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için açık/geçerli bir banka kartınız bulunmalıdır.

HSBC Bank A.Ş. uygulama ve kampanya koşullarının tamamında dilediği zaman değişiklik yapma ve/veya durdurma hakkına sahiptir.