Ana içeriğin başı

Doğa Dostu Taşıt Kredisi

Doğanın nefesini kendi nefesi kadar önemseyenlere, Doğa Dostu Taşıt Kredisi HSBC'den!

Siz de HSBC Doğa Dostu Taşıt Kredisi ile tanışın, hayalinizdeki elektrikli veya hibrit (tam hibrit) araca, aylık %0.99'dan başlayan kredi faiz oranı* ve 48 aya varan vade** seçenekleriyle kolayca sahip olun.

Özellikler

  • Aylık %0,99'dan başlayan faiz oranı* ve maksimum 48 ay vade** ile elektrikli veya hibrit (tam hibrit) *** araçlara taşıt kredisi
  • Doğa dostu taşıt kredisi taleplerinizde kefilsiz ve taşıt rehni ile kredi kullandırımı
  • Elektrikli veya hibrit (tam hibrit) taşıt alımlarında 0 km. araçlarda proforma fatura tutarı, 2. el araçlarda**** kasko değeri 120,000 TL'ye eşit ve altında olan araçlarda %70, 120,001 TL ve 300.000 TL arasında olan araçlarda %50, 300.001 TL - 750.000 TL arasında olan araçlarda %30, 750.001 - 1.500.000 TL arasında olan araçlarda %20 oranında kredi kullanabilme
  • Talebiniz olması durumunda, Kredili Hayat Sigortası***** ile yaşam kaybı ile tam ve daimi maluliyet risklerine karşı güvence altına alınabilir ve riskin gerçekleştiği andaki kredi borcunuzun teminat altına alınmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz poliçenize işsizlik teminatı ekleterek bu teminattan da limitler dahilinde faydalanabilirsiniz. Ayrıca prim ödemenizi HSBC Bank A.Ş kredi kartından yapmanız durumunda 9 taksit fırsatından yararlanabilirsiniz.

*  Kampanya 30.09.2021’e kadar geçerlidir ve bireysel kullanım amaçlı 0 km veya 2. el elektrikli veya tam hibrit araçlara taşıt rehinli kredileri kapsamaktadır. Kasko ihtiyari bir sigorta olup bankamızdan veya herhangi bir sigorta şirketinden/acentesinden temin edilerek bankamıza sunulabilmektedir. Kasko sigortasının tarafınızca tercih edilip edilmemesine göre kredi faiz oranı değişmektedir. HSBC Bank A.Ş kredi değerlendirme, kampanya koşullarında değişiklik yapma ve/veya kampanyayı durdurma hakkını saklı tutar. Kampanya bağlı kredi kapsamında değildir. Kampanya kapsamında kredi talep edilecek olan; 0km araçların satışının ilgili markanın Türkiye’de bulunan yetkili distribütörlerden/bayilerinden yapılmış ve faturalanmış olması gerekmektedir. 2.El araçlarda ise aracın ilk tescili sırasındaki faturasının ilgili markanın Türkiye’de bulunan yetkili distribütörler/bayiler tarafından düzenlenmiş olması gerekmektedir. Başvuruların Bankamız tarafından değerlendirmeye alınması için ilgili faturaların başvuru aşamasında belge olarak sunulması gerekmektedir.

** Maksimum taşıt kredisi vadesi, aracın fatura veya kasko değerine göre değişmektedir. Bu değer, yüz yirmi bin Türk Lirası ve altında ise maksimum vade kırk sekiz ay, araç değeri yüz yirmi bin Türk Lirası üzerinde olup üç yüz bin Türk Lirası üzerinde olmayan taşıt kredilerinde maksimum vade otuz altı ay, araç değeri üç yüz bin Türk Lirası üzerinde olup yedi yüz elli bin Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıt kredilerinde maksimum vade yirmi dört ay, araç değeri yedi yüz elli bin Türk Lirasının üzerinde olup bir milyon beş yüz bin Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıt kredilerinde maksimum vade on iki ay ile sınırlıdır. Araç değeri bir milyon beş yüz bin Türk Lirasının üzerinde taşıt kredisi kullandırımı yapılmamaktadır. 

*** Yarı hibrit araçlar Doğa Dostu Taşıt Kredisi kampanyası kapsamında değildir. Yarı hibrit araçlar ile ilgili kampanya detayları için şubelerimiz ile iletişime geçebilirsiniz

**** 2. el taşıt alımlarında kullanılacak taşıt kredilerinde, taşıtın yaşı ve kredi vade yıl sayısının toplamı, bankamızın uyguladığı maksimum vade seçenekleri geçerli olmak kaydıyla, 9 yılı aşamaz.

***** Yasal düzenlemeler kapsamında Zorunlu Trafik Sigortası'nın varlığı kontrol edilmektedir. Kredili Hayat ve Kasko ihtiyari sigortalardır. HSBC Bank A.Ş.; Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş., Allianz Sigorta A.Ş. ve Gulf Sigorta A.Ş.’nin acentesidir

Faiz / Ücret / Limit ve Teminatlar

Doğa Dostu Taşıt Kredisi ile ilgili faiz oranlarına ve ücretlere, limit ve teminat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Hesap Makinesiile kredi taksit tutarlarını hesaplayabilirsiniz. ile kredi taksit tutarlarını hesaplayabilirsiniz.

Örnek kredi tutarına göre yıllık toplam maliyet oranını öğrenmek için Örnek kredi tutarına göre yıllık toplam maliyet oranını öğrenmek içintıklayın.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Başvuruda Neler Gerekiyor?

Başvuru sırasında ihtiyaç duyacağınız belgeler için lütfen .

Daha Fazlası

Ayrıntılı bilgi için, HSBC Bank A.Ş Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i arayabilirsiniz.