Ana içeriğin başı

Kredi Bağlantılı Sigortalar

HSBC Kredili Hayat Sigortası, kredi vadesi ve kredi tutarı ile uyumlu, azalan bakiyeli bir hayat sigortasıdır.

Kredi Bağlantılı Sigortalar

Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. işbirliği ile Bankamız aracılığıyla kredi kullanan müşterilerimize sunduğumuz HSBC Kredili Hayat Sigortası* ile yaşam kaybı, tam ve daimi maluliyet risklerine karşı güvence sağlayarak riskin gerçekleştiği andaki kredi borcunuzu teminat altına alıyoruz.

HSBC Kredili Hayat Sigortası, kredi vadesi ve kredi tutarı ile uyumlu, azalan bakiyeli bir hayat sigortasıdır.

HSBC Kredili Hayat Sigortası yaptırarak, yaşam kaybınızın olması veya tam ve daimi maluliyetten dolayı kazancınızın kesilmesi durumunda, riskin gerçekleştiği andaki kredi borcunuzu güvence altına almış olursunuz. Ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan düşerek vergi avantajı elde edebilirsiniz.

Dilerseniz İşsizlik Teminatı Dahil Kredili Hayat Sigortası seçeneğinden faydalanarak yaşam kaybı, tam ve daimi maluliyet teminatlarına ek olarak işsizlik teminatı ile işsiz kalma durumunda kredi taksitlerinizin ödenmesi için de kredi borcunuzu güvence altına alabilirsiniz.

Özellikler

  • HSBC Kredili Hayat sigortası için 18-70 yaş arasındaki (70 yaş dahil) müşterilerimiz başvurabilir. Sigortalı yaşı ve poliçe süresi toplamı 70’i geçemez.
  • Sigortalı Kredi Kullanan kişidir.
  • Lehtar HSBC Bank A.Ş.’dir.
  • 500.000 TL üzerindeki teminatlar için “Gelir Belgesi” talep edilir. Finansal inceleme sonucunda poliçe kararı verilir.
  • Poliçede teminat tutarının ve ödeme yönteminin para birimi Türk Lirası’dır.
  • İşsizlik Teminatı yalnızca HSBC İşsizlik Teminatı Dahil Kredili Hayat Sigortası ürününden faydalananlar için geçerlidir.
  • HSBC İşsizlik Teminatı Dahil Kredili Hayat Sigortası kullanmak isteyen müşterilerimizin, kredi vadelerinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

*HSBC Kredili Hayat Sigortası, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmaktadır. HSBC Bank A.Ş., Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. acentesidir.