Ana içeriğin başı

Kendi Konutu İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

HSBC Bireysel Finansman Kredisi sayesinde, sahip olduğunuz ve ikamet ettiğiniz konutu teminat olarak gösterin, her türlü ihtiyacınızı karşılayın, hayallerinizi gerçekleştirin.

Özellikleri ve Kolaylıkları

 • Sahip olduğunuz ve ikametgah olarak kullandığınız konutun teminatı karşılığında, 36 aya kadar olan vadelerde kredi kullanabilirsiniz.
 • Talebiniz olması durumunda, Kredili Hayat Sigortası ile ecelen/kaza sonucu yaşam kaybı, tam ve daimi maluliyet risklerine karşı güvence sağlanmakta ve riskin gerçekleştiği andaki kredi borcunuz teminat altına alınmaktadır.
 • Tüm kredi vadesi boyunca geçerli olacak şekilde, tek seferde ve düşük tutarda sigorta prim ödemesi avantajından yararlanırsınız.

Kredi Hesaplama

Kullanmak istediğiniz kredi miktarını hesaplamak için Kullanmak istediğiniz kredi miktarını hesaplamak içintıklayın.

Faiz / Ücret / Limit ve Teminatlar

Bireysel Finansman Kredisi ile ilgili Bireysel Finansman Kredisifaiz oranları ve Bireysel Finansman KredisiücretlereBireysel Finansman Kredisilimit ve teminat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Hesap Makinesi ile kredi taksit tutarlarını hesaplayabilirsiniz.

50.000 TL lik Örnek Kredi Tutarı İçin Toplam Maliyet Oranı Tablosu

Kredi
Tutarı
Kredi
Vadesi
Aylık
Toplam
Faiz
Oranı
Aylık
Taksit
Tutarı
Toplam
Masraf*
Aylık
Toplam
Maliyet
Oranı**
Yıllık
Toplam
Maliyet
Oranı**
50.000 TL 36 ay %1,90 2.020,40 TL 2.539,29 TL %2,55 %30,63
 

* Toplam masraf tutarına Kredi Tahsis Ücreti (250 TL) , Ekspertiz Ücreti (1.200 TL), İpotek Tesis Ücreti (318,60 TL) , Dask (166 TL), Konut Sigortası (157 TL), Kredili Hayat Sigorta Primi (697,90 TL) dahil edilmiştir.Konut ve Kredili Hayat Sigortası yaptırmak ihtiyari olup (zorunlu olmayan), kredili hayat sigortası prim tutarı hesaplanırken, sigortalının ortalama yaşı 45 olarak alınmıştır. DASK ve konut sigortası primleri ortalama olarak alınmıştır. Konutun metrekaresi ve bulunduğu lokasyona bağlı olarak prim tutarları değişkenlik gösterebilir.
** Tabloda yer alan toplam maliyet oranlarına faiz , sigorta primleri, dosya masrafı, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti dahildir. 

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Başvuruda Neler Gerekiyor?

Başvuru sırasında ihtiyaç duyacağınız belgeler için lütfen Bireysel Finansman Kredisi Başvuru sırasında ihtiyaç duyacağınız belgeler için lütfentıklayın.

Başvuru Sırasında Gerekli Belgeler

 • Başvuru formu (Şubeden yapılacak başvurular için)
 • Kimlik belgesi (Türk uyruklu gerçek kişiler için, T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Sürücü Belgesi veya Pasaport, yabancı uyruklu gerçek kişiler için Pasaport ve Oturma İzni Belgesi)
 • Gelir belgesi (Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, maaş bordrosu firma antetli kağıdına düzenlenmiş ise firmanın imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası)
 • Serbest meslek/işletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi
 • Sahip olduğunuz ve ikamet ettiğiniz konutun tapu fotokopisi
 • Son aya ait SGK bildirgesi
 • Başvuru formunda belirtilen ev adresine ait, son dönem elektrik, su, doğalgaz veya telefon/cep telefon faturasının aslı (Faturalar, kişinin kendi adına düzenlenmiş olmalıdır.)
 • Talep edilen kredi koşullarına göre ek belgeler ve teminatlar istenebilir.
pdf
PDF formatındaki dosyaları görüntüleyebilmek için Adobe Acrobat® Reader programı gerekmektedir. Eğer bu program sisteminizde kurulu değilse aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.
Ücretsiz Adobe Acrobat® Reader için tıklayın.

Daha Fazlası

Ayrıntılı bilgi için, HSBC Bank Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i arayabilirsiniz.