Ana içeriğin başı

Taşıt Kredisi

Son sürat Taşıt Kredisi!

Taşıt Kredisi

HSBC Taşıt Kredisi ile hayalinizdeki otomobilin keyfini çıkarın! İster 0 km ister 2. el… Kefilsiz Taşıt Kredisi HSBC'de.

Özellikler

 • Maksimum 48 ay vade ile taşıt kredisi*
 • 0 km. taşıt alımlarında araç değeri, 2. el araçlarda** kasko değeri 400.000 TL'ye eşit ve altında olan araçlarda %70, 400.001 TL ve 800.000 TL arasında olan araçlarda %50, 800.001 TL - 1.200.000 TL arasında olan araçlarda %30, 1.200.001 - 2.000.000 TL arasında olan araçlarda %20 oranında kredi kullanabilirsiniz.
 • Taşıt Kredisi talepleriniz, kefilsiz, sadece taşıt rehni teminatıyla değerlendirilir.
 • Talebiniz olması durumunda, Kredili Hayat Sigortası*** ile ecelen/kaza sonucu yaşam kaybı, tam ve daimi maluliyet risklerine karşı güvence sağlanmakta ve riskin gerçekleştiği andaki kredi borcunuz teminat altına alınmaktadır.
 • Tüm kredi vadesi boyunca geçerli olacak şekilde, tek seferde ve düşük tutarda sigorta prim ödemesi avantajından yararlanırsınız.

* Kasko ihtiyari bir sigorta olup bankamızdan veya herhangi bir sigorta şirketinden /acentesinden temin edilerek bankamıza sunulabilmektedir. Kasko sigortasının tarafınızca tercih edilip edilmemesine göre kredi faiz oranı değişmektedir. Maksimum taşıt kredisi vadesi, aracın fatura veya kasko değerine göre değişmektedir. Bu değer, dört yüz bin Türk Lirası ve altında ise maksimum vade kırk sekiz ay, araç değeri dört yüz bin Türk Lirası üzerinde olup sekiz yüz bin Türk Lirası üzerinde olmayan taşıt kredilerinde maksimum vade otuz altı ay, araç değeri sekiz yüz bin Türk Lirası üzerinde olup bir milyon iki yüz bin Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıt kredilerinde maksimum vade yirmi dört ay, araç değeri bir milyon iki yüz bin Türk Lirasının üzerinde olup iki milyon Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıt kredilerinde maksimum vade on iki ay ile sınırlıdır. Araç değeri iki milyon Türk Lirasının üzerinde taşıt kredisi kullandırımı yapılmamaktadır. 

** 2. el taşıt alımlarında kullanılacak taşıt kredilerinde, taşıtın yaşı en fazla 7 yıl olmalıdır. Taşıtın yaşı ve kredi vade yıl sayısının toplamı, bankamızın uyguladığı maksimum vade seçenekleri geçerli olmak kaydıyla, 9 yılı aşamaz.

*** Yasal düzenlemeler kapsamında Zorunlu Trafik Sigortası'nın varlığı kontrol edilmektedir. Kredili Hayat ve Kasko ihtiyari sigortalardır. HSBC Bank A.Ş.; Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş., Allianz Sigorta A.Ş. ve Gulf Sigorta A.Ş.’nin acentesidir

Faiz / Ücret / Limit ve Teminatlar

Standart Taşıt Kredisi’ne ait faiz oranlarına, ücretlere, limit ve teminat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tam Hibrit Araçlar için Taşıt Kredisi kampanyası kapsamında avantajlı faiz oranlarına, ücretlere, limit ve teminat bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Hesap Makinesiile kredi taksit tutarlarını hesaplayabilirsiniz. ile kredi taksit tutarlarını hesaplayabilirsiniz.

Örnek kredi tutarına göre yıllık toplam maliyet oranını öğrenmek için Örnek kredi tutarına göre yıllık toplam maliyet oranını öğrenmek içintıklayın.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Başvuruda Neler Gerekiyor?

Başvuru sırasında ihtiyaç duyacağınız belgeler için lütfen Başvuru sırasında ihtiyaç duyacağınız belgeler için lütfentıklayın.

Başvuru Sırasında Gerekli Belgeler

 • Taşıt KredisiBaşvuru formu
 • Kimlik belgesi (Türk uyruklu gerçek kişiler için, T.C. Nüfus Cüzdanı veya Pasaport, yabancı uyruklu gerçek kişiler için Pasaport ve Oturma İzni Belgesi)
 • Gelir belgesi (Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, maaş bordrosu firma antetli kağıdına düzenlenmiş ise firmanın imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası)
 • Serbest meslek/işletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi
 • Satın alınacak aracın proforma faturası/ruhsat fotokopisi
 • Başvuru formunda belirtilen ev adresine ait, son dönem elektrik, su, doğalgaz veya telefon/cep telefon faturasının aslı (Faturalar, kişinin kendi adına düzenlenmiş olmalıdır.)
 • Son aya ait SGK bildirgesi
 • Talep edilen kredi koşullarına göre ek belgeler ve teminatlar istenebilir. Kefil istenmesi durumunda aynı belgeler kefiliniz için de geçerlidir.
pdf
PDF formatındaki dosyaları görüntüleyebilmek için Adobe Acrobat® Reader programı gerekmektedir. Eğer bu program sisteminizde kurulu değilse aşağıdaki linki tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.
Ücretsiz Adobe Acrobat® Reader için tıklayın.

Daha Fazlası

Ayrıntılı bilgi için, HSBC Bank A.Ş Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i arayabilirsiniz.