Ana içeriğin başı

ATM'lerden Neler Yapabilirsiniz?

 • HSBC Bank ATM'lerinden 7 gün / 24 saat para çekebilir, fatura ödemesi yapabilir, kredi kartı borcu ödeyebilir, havale, fon ve döviz işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • TL / $ / € / £ işareti gördüğünüz HSBC Bank ATM'lerinden TL'nin yanı sıra, günlük TL limitiniz dahilinde USD, Euro veya Pound çekebilirsiniz.*
 • HSBC Bank ATM'lerinden yurtiçi diğer tüm banka kredi kartları ile nakit avans çekebilir, kredi kartı borcu ödeyebilir, kredi kartı borç ve limit sorgulaması yapabilirsiniz. Ayrıca, kredi kartınız ile Hesap İşlemleri menüsünden ana hesabınızdan para çekme, para yatırma, bakiye görüntüleme işlemlerini de yapabilirsiniz.
 • HSBC Bank ATM'lerinden yurtiçi diğer tüm bankaların, banka kartları ile ana hesabınızdan para çekme yapabilir, para yatırabilir ve bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Ayrıca, banka kartınız ile Kredi Kartı İşlemleri menüsünden Kredi Kartı borcunuzu ödeyebilir, kredi kartı borcunuzu ve Kredi Kartı limitinizi sorgulayabilirsiniz.
 • HSBC Bank ATM’lerinde diğer yurt içi ve yurt dışı Visa Electron, Vpay ya da Maestro / Cirrus ve TROY amblemi taşıyan banka kartınızı kullanabilirsiniz.
 • Açık ve geçerli bir hesabınız varsa kredi kartınızdan, HSBC Banka Kartı ile yapılabilen tüm işlemleri HSBC Bank ATM'lerinden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tüm bankacılık işlemlerinizi “İngilizce” dil seçimi ile İngilizce menüler üzerinden de sağlayabilirsiniz.

Nakit Yatırmadaki Özellik ve Kolaylıklar

 • Sadece 5,10,20,50,100 ve 200 TL'lik banknotları yatırabilirsiniz.
 • Bir defada en fazla 40 banknot yatırabilirsiniz.
 • Banknotları aynı hizada katlamadan, dik olarak "PARA GİRİŞİ" bölümüne yatırmalısınız.
 • ATM'lerden yatırılan ıslak, yırtık, katlı banknotlar ve madeni paralar kesinlikle kabul edilmeyecektir.
 • ATM'lerden hesaba para yatırma ve kredi kartı borcu ödeme işlemleri için 19.990 TL'ye kadar günlük üst limit belirlenmiştir.
 • Açık ve geçerli USD veya EUR hesabınız var ise ; günlük para yatırma limiti dahilinde USD ve EUR online para yatırma işlemi yapabilirsiniz.
 • Kredi kartınıza ait USD ekstrenizi online nakit olarak ödeyebilirsiniz.

HSBC ATM’sindeki günlük işlem limitleri nedir?

HSBC Bank ATM Bankacılığı işlem limitlerini görüntülemek için tıklayınız.

HSBC bank kartımı (debit) teslim aldım, ilk olarak ne yapmalıyım?

Size enyakın şubemizi ziyaret edebilir veya 0850 211 0 111 numaralı Telefon Bankacılığı vasıtası ile yeni şifrenizi yaratıp kullanıma başlayabilirsiniz.

HSBC müşterisiyim kartım/param ATM’de işlem sırasında kaldı, Ne yapmalıyım?

ATMlerimizde, banka veya kredi kartınız kaldı ise 0850 211 0 111 Telefon Bankacılığı numarasını arayarak müşteri temsilcisine durumu bildiriniz. Ayrıca; kartınızı İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık uygulamasından kayıp/çalıntı veya isteğe bağlı iptal kapatıp, ardından 0850 211 0 111 Telefon Bankacılığı numarasını arayarak kartınızın yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

ATMlerimizde veya yurtiçi diğer banka ATMlerinde işlem esnasında paranız sıkıştı ve atm tarafından paraya el konuldu ise 0850 211 0 111 Telefon Bankacılığı numarasını arayarak müşteri temsilcisine durumu bildiriniz.

HSBC kartım başka banka ATM’sinde kaldı, Ne yapmalıyım?

0850 211 0 111 Telefon Bankacılığı numarası ile müşteri temsilcisinden durumunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer banka ATMlerinden hangi işlemleri yapabilirim?

Yurtiçi Diğer Banka ATMlerinden; Debit kartınız ile para çekme, para yatırma, bakiye görüntüleme, debit kart şifre değiştirme ve Kredi Kartı menüsünden borç ödeme, borç sorgulama, limit sorgulama işlemlerini de yapabilirsiniz.

Yurtiçi Diğer Banka ATMlerinden; Kredi Kartınız ile nakit avans çekme, borç ödeme, borç sorgulama, limit sorgulama, şifre değiştirme, şifre yükleme ve Hesap İşlemleri menüsünden ana hesabınızdan para çekme, para yatırma ve bakiye sorgulama işlemlerini de yapabilirsiniz.

Yurtdışındaki ATMlerde; Debit kartınız ile para çekme, Kredi kartınız ile nakit avans işlemini gerçekleştirebilirisiniz.

Yurtiçi veya yurtdışındaki ATMlerden işlem yapmak ücretli mi?

Ücretlendirme bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

ATM’den yapmak istediğim nakit çekimi esnasında para ödenmedi ancak hesabımdan / kartımdan düştü. Ne yapmalıyım?

Size enyakın şubemizi ziyaret edebilir, sorunu yazılı olarak iletebilir veya 0850 211 0 111 numaralı Telefon Bankacılığı vasıtası ile problemi müşteri temsilcisine aktarabilirisiniz.

Kartıma bağlı tüm hesapları yurtiçi veya yurtdışındaki ATM’lerde kullanabilir miyim?

HSBC ATM’si dışındaki diğer banka ATM’lerinde yalnızca hesabınıza bağlı ana hesabınızı(TL) kullanabilirsiniz.

Başka banka müşterisiyim kartım/param HSBC ATM’sinde işlem sırasında kaldı, Ne yapmalıyım?

Kartınızın ait olduğu bankanın, telefon bankacılığı numarasını arayarak durumu bildiriniz.

QNB Finansbank ATM Kullanımı Hakkında Sıkça Sorular Sorular

Hangi işlemlerimi QNB Finansbank ATM’lerinden gerçekleştirebilirim?

Kartsız İşlem Menüsünden

 • HSBC Vadesiz Hesaba Para Yatırma (TL)
 • HSBC Kredi Kart Borç Ödeme (TL)

Banka Kartı (Debit Kart) ile

 • Vadesiz Hesaptan Para Çekme (TL)*
 • Vadesiz Hesaba Para Yatırma (TL)*
 • Vadesiz Hesap Bakiyesi Görüntüleme (TL)*
 • Şifre Değiştirme
 • Kredi Kartı Borç Ödeme (TL)
 • Kredi Kartı Borç Sorgulama (TL)
 • Kredi Kartı Limit Sorgulama (TL)

Kredi Kartı ile

 • Nakit Avans (TL)
 • Borç Ödeme (TL)
 • Borç Sorgulama (TL)
 • Limit Sorgulama (TL)
 • Şifre Değiştirme
 • Şifre Yükleme
 • Vadesiz Hesaptan Para Çekme (TL)*
 • Vadesiz Hesaba Para Yatırma (TL)*
 • Vadesiz Hesap Bakiyesi Görüntüleme (TL)*

* Ana hesaptan işlem yapılır.

İşlemler ücretsiz mi?

QNB Finansbank ATM’lerinden Nakit avans dışında tüm işlemler ücretsizdir. Nakit avans işlem ücreti için tıklayınız.

QNB Finansbank ATM’lerinden döviz işlemlerimi de yapabilecek miyim?

Hayır, döviz yatırma/çekme işlemlerinizi sadece belirli HSBC ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi hesabıma para yatırabilir / hangi hesabımdan para çekebilirim?

Öncelikle yalnızca TL Hesaplarınıza para yatırıp çekebilirsiniz.

Kartsız İşlem Para Yatırma; Para yatırmak istediğiniz hesabın IBAN numarası girerek dilediğiniz hesabınıza para yatırabilirsiniz. Banka Kartı numarası girerek para yatırmak istemeniz durumunda ise kartınıza tanımlı olan ana hesabınıza para yatırabilirsiniz. Ek bilgi olarak TC kimlik numaranız istenmekte ve cep telefonunuz yanınızda olmalıdır (Sms şifre gönderimi yapılmaktadır).

Kartlı Para Yatırma İşlemi; HSBC banka veya kredi kartınız ile ana hesabınıza TL para yatırma ve çekme yapabilirsiniz.

Kredi ödemelerimi QNB Finansbank Bankasından yapabilir miyim?

Hayır, doğrudan QNB Finansbank ATM’lerinden kredi borcu ödemesi yapılamamaktadır. Bununla birlikte QNB Finansbank ATM’lerinden hesabınıza para yatırma işleminiz sonrasında HSBC Bireysel İnternet Bankacılığı veya Çağrı Merkezimizi arayarak kredi ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredinizin tahsil edileceği hesapta paranın hesaba yansımasına mutakip son ödeme tarihinde yeterli bakiye var ise kredi ödemeniz otomatik olarak gerçekleşir, bunun için bir talimata ihtiyaç yoktur.

KMH Ödemelerimi QNB Finansbank’tan yapabilir miyim?

KMH’ın bağlı olduğu hesaba para yatırmanız durumunda KMH borcunuz otomatik olarak tahsil edilecektir. KMH faizleri ise ay sonlarında tahsil edilir. Para yatırdığınız hesap, KMH hesabı değil ise; HSBC İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılığı veya Telefon Bankacılığı vasıtası ile paranızı KMH hesabınıza aktarabilirsiniz.

QNB Finansbank’tan hesabıma veya kredi kartıma yatırdığım para ne zaman hesabıma veya kredi kartıma geçer?

HSBC Kredi Kartınız veya Banka Kartınız ile yapacağınız para yatırma, borç ödeme işlemleri anında hesabınıza veya kartınıza geçmektedir.

Kartsız Para yatırma işlemlerinizi Türkiye saatiyle 06.00 – 21:00 arası yapmanız durumunda meblağ maksimum 2 saat içerisinde hesabınıza yansıyacaktır. Akşam 21:00 sonrası yapılan yatırmalar ertesi gün 06.00 itibariyle hesabınızda görünecektir. Varsa düzenli ödeme talimatlarınızın gerçekleşmesi için hesabınıza para yatırırken bu bilgiyi dikkate alarak işleminizi gerçekleştirmenizi rica ederiz. Örneğin; saat 21:00’e kadara yatırılan bireysel kredi ödemelerinde kredi ödemesi aynı gün; 21:00 den sonraki ödemelerde ise bir sonraki iş günü tahsil edilir.

Kartsız Kredi kartı borç ödeme işlemlerinizde ise; Türkiye saatiyle 06.00 – 23:00 arası yapmanız durumunda ödemeniz maksimum 2 saat içerisinde ve aynı gün olarak kartınıza yansıyacaktır. Akşam 23:00 ve sonrası yapılan ödemeler ertesi gün 06.00 itibariyle kartınıza geçecektir.

İşlemin üzerinden belirtilenden uzun bir süre geçtiyse 0850 211 0 111 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak durumu ve işlem sonrası ATM’den aldığınız dekonttaki bilgileri belirtmeniz gerekmektedir.

QNB Finansbank ATM’sine param sıkışırsa, yanlışlık yaparsam veya işlem sırasında herhangi bir aksaklık yaşarsam hangi bankayı/hangi numarayı arayacağım?

QNB Finansbank ATM'lerinden yaptığınız işlemlerinize ait tüm sorularınız için 0850 211 0 111 numaralı Çağrı Merkezimizi aramanız gerekmektedir.

QNB Finansbank ATM’sinden yapacağım EFT ve havale işlemleri için ücret alınacak mı?

QNB Finansbank ATM’lerinden HSBC’deki hesabınız üzerinden bu işlemleri gerçekleştiremezsiniz.

QNB Finansbank ATM’lerinde HSBC Kartsız işlem menüsünü seçtiğimde ya da HSBC Banka Kartımı yerleştirdiğimde HSBC’ye ait menülerle mi işlem yapacağım? QNB Finansbank ATM’sinden para yatırma, çekme işlemimi nasıl gerçekleştirebilirim? Hesabıma yada kredi kartıma ne şekilde para yatırabilirim?

QNB Finansbank ATM’sinden HSBC banka veya kredi kartı ile işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kartsız İşlemler için; HSBC Vadesiz Hesaba Para Yatırma (TL) işlemlerini Debit Kartı numarası veya hesabınızın IBAN numarası ile, HSBC Kredi Kart Borç Ödeme (TL) işleminizi ise ise Kredi Kartı Numarası ile gerçekleştirebilirsiniz. Menü akışlar QNB Finansbank’a özel olup ekteki gibi gerçekleşecektir.

İşlem adımlarını görmek için tıklayın.