Ana içeriğin başı

Kaç tane Kredili Mevduat Hesabı tanımlanabilir?

Sadece bir tane vadesiz TL mevduat hesabınız Kredili Mevduat Hesabı olarak tanımlanabilir.

Kredili Mevduat Hesabı limiti neye göre belirlenir?

Gelir belgeniz doğrultusunda limit tanımlanır. Limit belirlemede, mevcut müşterilerimizin bankamızla olan ilişkileri de göz önünde bulundurulur.

Kredili Mevduat Hesabı faizi hesabıma ne zaman tahakkuk eder?

Her ay, bir önceki ay içinde KMH’ınızdan kullandığınız anaparaya işlemiş olan vergi, fon dahil toplam faiz tutarı ve posta ile gönderilen ekstreler için ekstre ücreti “minimum ödeme tutarı” olarak hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir.

Kredili Mevduat Hesabı faizi nasıl hesaplanıyor?

Kredili Mevduat Hesabı kullanıldığında sadece kullanım süresi için faiz hesaplanır. Örneğin ayın 10'unda kredi kullandınız. Ayın 15'inde hesabınıza para yatırarak bakiyenizi artıya çevirdiniz. Sadece aradaki süre için faiz ödersiniz (Ayın 10'u dahil olmak üzere 6 gün için). Kredili Mevduat Hesabı faiz tutarı sistem tarafından günlük olarak Anapara x Gün x Faiz : 30*100 formülü ile hesaplanır.

Kredili Mevduat Hesabı borcumu en son hangi güne kadar kapatabilirim?

Her ay sonuna kadar, bir önceki ay içinde KMH'ınızdan kullandığınız anaparaya vergi, fon dahil işlemiş toplam faiz tutarının ve posta ile gönderilen ekstreler için ekstre ücretini toplamının "minimum ödeme tutarı" olarak ödenmesi gerekmektedir. Limit aşımı olması durumunda, aşan kısmın da en kısa sürede ödenmesi gereklidir.

Kredili Mevduat Hesabı’na nasıl başvurabilirim?

HSBC Bank'ta hesabınız yoksa, ilk önce adınıza şubemizde bir vadesiz mevduat hesabı açılır. Kredili Mevduat Hesabı’na başvurmak için şubelerimizde bulunan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Türk uyruklu gerçek kişiler için, T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Sürücü Belgesi veya Pasaport fotokopisi, yabancı uyruklu gerçek kişiler için Pasaport ve Oturma İzni Belgesi fotokopisi ve bunlara ek olarak gelir belgenisinin şubeye teslim edilmesi gerekir.

Kefile gerek var mı?

Kefile gerek yoktur.

Kredili Mevduat Hesabı limitim yaklaşık kaç günde kullanıma açılır?

Değerlendirme sürecinden geçen Kredili Mevduat Hesabı başvuruları bir haftada sonuçlanır.

Kredili Mevduat Hesabım’ı nerelerde kullanabilirim?

Kredili Mevduat Hesabı sizin için tanımlanan limit dahilinde HSBC Bank şubelerinden, HSBC Bank ATM'lerinden kullanabilirsiniz. HSBC Bank Kart'ın POS'larda kullanımı ile alışverişlerde de Kredili Mevduat Hesabınız’a erişim sağlayarak hazır kredi imkanı elde edebilirsiniz. Ayrıca, otomatik fatura ödemeleriniz, otomatik kredi kartı ödemeleriniz ya da düzenli ödeme talimatlarınız hesabınızda paranız olmasa da, tam vaktinde Kredili Mevduat Hesabı limitinizden ödenir.

Kredili Mevduat Hesabım’ı kullanarak yaptığım işlemleri nasıl takip edeceğim?

Her ay hesap hareketlerinizi, kullanılabilir bakiyenizi ve birikmiş Kredili Mevduat Hesabı borç faizinizi gösteren hesap bildirim cetveli adresinize gönderilecektir.

Kredili Mevduat Hesabım’ı kapatmak İstiyorum. Ne yapmalıyım?

Şubenize başvurarak varsa borcunuz ve işleyen faizinizi ödeyerek Kredili Mevduat Hesabınız’ı kapatabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı’nın kredi kartıyla nakit avans çekmekten ne farkı var?

Kredi kartı ile nakit avans çektiğinizde nakit avansın faizine ek olarak, bir de nakit avans çekme komisyonu %3,5 (min. 2,5 TL) ödersiniz. Kredili Mevduat Hesabı’nda nakit avans çekme komisyonu yoktur.