Ana içeriğin başı

Modern Hesap nedir?

Modern Hesap ile, dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hesabınızdan otomatik fatura talimatlarınızı verebilir, Internet Bankacılığı’ndan EFT / havale işlemlerinizi de ücret ödemeden yapabilirsiniz. Üstelik, hesapta kalan bakiyeniz özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.

Modern Hesabı nasıl açtırabilirim?

Bankamızda daha önce açılmış bir vadesiz TL mevduat hesabınız varsa, şubelerimizden, HSBC Bireysel Internet Bankacılığı’ndan ve HSBC Telefon Bankacılığı’ndan Modern Hesap açabilirsiniz.

Modern Hesapta faiz işleyişi nasıldır?

Modern Hesapta faiz günlük olarak işler. Faiz oranı, standart alt limit tutarı 2.000 TL üzerinde maksimum 100.000 TL’ye kadar olan bakiyeler için geçerlidir. 2.000 TL altı ve faize tabi 100.000 TL üzeri tutarlara faiz oranı uygulanmaz. Dilerseniz, 2.000 TL olan alt limiti artırabilirsiniz. Ayrıca, Modern Hesaba saat 17:00’den sonra gelen tutarlar, faize tabi tutar aralığında kalması durumunda ertesi gün valörlü olarak günlük faiz kazanmaya başlayacaktır.

Hoş geldin faizi; Modern Hesabın açıldığı günden itibaren olmak üzere, 30 gün boyunca geçerlidir. 30 gün sonunda, Modern Hesap standart faiz oranından nemalanmaya başlar.

Modern Hesaba istediğim her an ulaşabilir miyim?

Modern Hesabınıza istediğiniz her an şubelerimizden, Telefon Bankacılığından, Internet Bankacılığından ve ATMlerden ulaşabilirsiniz. Modern Hesapta Banka sistemi; hesaptaki bütün bakiyeye gün boyunca vadesiz hesap gibi davranır, gün sonu işlemleri sırasında faize tabi limitler dahilindeki bakiyeye O/N faiz işletir*. Gün sonu işlemi tamamlandığında, faiz kazanan tutar faizi ile birlikte tekrar kullanımınıza açılır. Modern Hesapta faiz kazanmayacak olan kısım, vadesiz olarak tutulur ve bu tutara gün sonu işlemleri sırasında da ulaşabiliyor olursunuz.

*Gün sonu işlemleri saat 22.00-02.00 arasında gerçekleşecek olup, gün sonu işlemi sırasında bakiye vadeli olarak bağlanacağı için gün sonu süreci devam ederken bu paraya ulaşılamayacaktır.

Modern Hesap’tan bütün ödemelerimi gerçekleştirebilir miyim?

Modern Hesap ile bütün günlük nakit yönetimi işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Modern Hesaptan gün içerisinde ihtiyacınıza göre para yatırma/çekme, havale/EFT işlemleri, otomatik fatura ve düzenli ödemelerinizi yapabilirsiniz. Hesabınızda yeterli bakiye bulunmama ihtimaline karşılık ödemelerinizin aksamaması için Kredili Mevduat Hesabı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Modern Hesap’ta ücret tarifesi nasıldır?

Modern Hesap ücretsiz bir hesaptır. Hesap açtırmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Üstelik Modern Hesabınızdan, HSBC Bireysel Internet Bankacılığı üzerinden yapacağınız EFT / havale işlemleri ücretsizdir.

Piyasada günlük oranlar değiştikçe bu değişiklik paralelinde faiz oranım değişkenlik gösterebilecek mi?

Sadece Hoş Geldin Faizi, 30 gün boyunca sabit olacaktır. Hoş Geldin Faizi süresi sonrasında Modern Hesaba uygulanacak faiz oranı piyasa oranları gidişatı paralelinde esneklik gösterebilecektir.