Ana içeriğin başı

Modern Hesap nedir?

Modern Hesap, hesabınızdaki bakiyeye gün boyunca vadesiz hesap gibi davranır ve gün sonu işlemleri sırasında faize tabi limitler dahilindeki bakiyeye günlük* faiz işletir. Gün sonu işlemi tamamlandığında faiz kazanan tutar, faizi ile birlikte tekrar kullanımınıza açılır. Modern Hesapta faiz kazanmayacak olan kısım (belirlenen alt limite kadar olan tutar) vadesiz olarak tutulur ve bu tutara gün sonu işlemleri sırasında da ulaşabiliyor olursunuz.

* Gün sonu işlemleri saat 23.00 - 03.00 arasında gerçekleşecek olup, gün sonu işlemi sırasında bakiye vadeli olarak bağlanacağı için gün sonu süreci devam ederken bu paraya ulaşılamayacaktır.

Modern Hesap ile dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hesabınızdan otomatik fatura ve düzenli ödeme talimatlarınızı verebilir, Internet veya Mobil Bankacılıktan EFT / havale işlemlerinizi yapabilirsiniz. Üstelik hesapta kalan bakiyeniz özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.

 

Modern Hesabı nasıl açtırabilirim?

Bankamızda daha önce açılmış bir vadesiz TL, USD, EUR ve/veya GBP mevduat hesabınız varsa, şubelerimiz, HSBC İnternet ve Telefon Bankacılığı ve HSBC Mobil Bankacılık uygulaması aracılığıyla TL, USD, EUR ve/veya GBP cinsinden Modern Hesap açabilirsiniz.

Modern Hesapta faiz işleyişi nasıldır?

Modern Hesap ile TL hesaplarda bakiyenizin 20.000 ile 5.000.000 arasında kalan; USD/EUR/GBP hesaplarda ise 2.000 ile 150.000 arasında kalan tutarı için günlük faiz kazanırsınız. 20.000 TL, 2.000 USD/EUR/GBP'ye kadar olan kısmı vadesiz hesabınızda kalır. Belirtilen limitler haricinde hesapta kalan bakiyeye faiz uygulanmaz. 

Faiz oranı, standart alt limit tutarı 20.000 TL ve 2.000 USD/EUR/GBP üzerinde ve maksimum 5.000.000 TL veya 150.000 USD/EUR/GBP'ye kadar olan bakiyeler için geçerlidir. Dilerseniz, belirtilen alt limitleri artırabilirsiniz.

Ayrıca, Modern Hesaba saat 17:00’den sonra gelen tutarlar, faize tabi tutar aralığında kalması durumunda ertesi gün valörlü olarak günlük faiz kazanmaya başlayacaktır.

Banka tarafından belirlenen ve yalnızca Premier müşteriler için geçerli olan Hoş geldin faiz oranı, ilk Modern Hesap açılışının yapıldığı günden itibaren 45 gün boyunca sabit kalacak şekilde geçerlidir; yapılan değişikliklerden etkilenmez. Bu süre sonunda, Modern Hesap standart faiz oranından nemalanmaya başlar.

Her müşteri, her bir döviz cinsi için hoş geldin faiz oranından sadece bir kez yararlanabilir.

Modern Hesap üzerine herhangi bir şekilde bloke konulmuş ise, blokede olan tutar üzerinden faiz işletilmez.

Modern Hesaba istediğim her an ulaşabilir miyim?

HSBC Bank A.Ş. şubelerimizden, Internet ve Telefon Bankacılığı, Mobil Bankacılık uygulaması ve HSBC ATM'lerinden istediğiniz her an ulaşabilirsiniz.

Modern Hesap’tan bütün ödemelerimi gerçekleştirebilir miyim?

Modern Hesap ile bütün günlük nakit yönetimi işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Modern Hesaptan gün içerisinde ihtiyacınıza göre para yatırma/çekme, havale/EFT işlemleri, otomatik fatura ve düzenli ödemelerinizi yapabilirsiniz. Hesabınızda yeterli bakiye bulunmama ihtimaline karşılık ödemelerinizin aksamaması için Kredili Mevduat Hesabı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Modern Hesap’ta ücret tarifesi nasıldır?

Modern Hesap ücretsiz bir hesaptır. Hesap açtırmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Piyasada günlük oranlar değiştikçe bu değişiklik paralelinde faiz oranım değişkenlik gösterebilecek mi?

İlk Modern Hesap açılışında geçerli olan hoş geldin faiz oranı, 45 gün boyunca sabit kalır ve o süre zarfında yapılan değişikliklerden etkilenmez. Hoş geldin faizi süresi sonrasında geçerli olan standart faiz oranı piyasa oranları gidişatı paralelinde esneklik gösterebilecektir.