Ana içeriğin başı

İşe Alım Süreci

HSBC üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve deneyimli çalışanlara birçok iş fırsatı sunmaktadır.

Üniversite Öğrencileri

HSBC, tasarladığı staj programıyla başarılı ve potansiyeli yüksek üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamak ve kariyer yollarında fark yaratabilmeyi hedeflemektedir.

Genel Müdürlük birimlerimizde ve Şubelerimizde öğrencilerin potansiyellerini keşfetmelerine ve geleceğini şekillendirmelerine yardımcı olacak staj programları, yaz dönemi ve uzun dönem seçenekleriyle ikiye ayrılmaktadır. HSBC’de yaz stajı yapmak isteyen öğrenciler için başvuru tarihleri yılın değişen zamanlarında açıldığı için Haziran – Eylül aralığında gerçekleşen yaz stajı, üniversite öğrencilerinin bankacılık sektörüne dair bildiklerinin artmasına ve bankacılığı farklı yönlerden ele alabilmesine olanak sağlamaktadır.

Genel Müdürlük birimlerimizde ve Şubelerimizde uzun dönem staj yaparak deneyim kazanmak ve gelişim alanlarını saptamak isteyen öğrenciler Eylül – Mayıs aralığında HSBC bünyesinde geleceklerini şekillendirme imkânına sahip olurlar.

Adaylar 3 aylık yaz dönemi boyunca haftada 5 gün ve / veya kış döneminde haftada en az 3 gün çalışabilmek ön koşuluyla programımıza dahil edilmektedir.

Başvurularını tamamlayan stajyer adayları, online olarak uygulanan Genel Yetenek Testi, İngilizce Testi ve Durumsal Yargı Test uygulamalarına katılım sağlayarak HSBC değerleri ve yetkinliklerinin ölçümlenebileceği şekilde tasarlanmış olan grup mülakatları ve bire bir mülakatlara dahil olurlar.

Stajyer Pozisyonu için Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat veya Mühendislik Fakülteleri 3. ya da 4. Sınıf öğrencisi veya Yüksek Lisans, Doktora programı öğrencisi olmak
 • İletişimi güçlü, ve ekip çalışmasına yatkın
 • İleri derecede İngilizce bilgisine sahip
 • Projelerde yer almak konusunda istekli
 • Analitik yönü kuvvetli, stratejik düşünebilen
 • Pratik çözümler üretebilmek için, yenilikçi ve kavramsal düşünme yeteneğine sahip
 • İyi derecede MS Office uygulamalarını kullanabilen adaylar

Başvurmak için Stajyer Pozisyonuna başvurmak içintıklayın.

Yeni Mezunlar

Yeni Mezun İşe Alım Programı’mızın temel amacı adaylarımızın kariyer planlarını destekleyici, ilgi ve yetkinliklerine uygun iş fırsatları yaratarak yeni mezunlarımızın gerçek potansiyellerini fark etmelerini sağlamak ve HSBC Küresel organizasyonuna katılabilecek geleceğin liderlerini yetiştirebilmektir.

Yönetici Adayı (MT)

Yeni mezunların profesyonel yaşama ideal bir başlangıç yapmalarını sağlayacak şekilde farklı iş kollarındaki projelerde HSBC uzmanlarıyla birlikte etkin rol almalarına olanak veren MT Programımız geleceğin bankacılık liderlerini yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda lisans veya yüksek lisansını tamamlayan, HSBC olarak değerlerimize uygun yetenekli gençleri aramıza katmayı amaçlıyoruz. MT programımıza katılmak isteyen adaylar kendi web sitemiz üzerinden ilanlarımıza ulaşarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yarının stratejilerini oluşturan liderler olmak ve uluslararası bir çalışma ortamında potansiyelinizi keşfetmek ister misiniz? Yönetici Adayı (MT) programımız Genel Müdürlük Birimleri’nde değerlendirilmek üzere HSBC Türkiye içerisinde geleceğin kararlarını etkileyebilecek yöneticiler yetiştirmek için sizleri çağırıyor...

Yönetici Adayı Pozisyonu için Aranan Nitelikler

 • Üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimleri, Fen Edebiyat veya Mühendislik Fakültelerinden mezun ya da tercihen İdari Bilimler alanında Yüksek Lisans yapan
 • Sözlü ve yazılı iletişimi sağlayabilecek ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip
 • Öğrenime ve gelişime açık
 • Yenilikçi, esnek ve bütünün dışına çıkarak düşünebilen
 • İletişimi güçlü ve sunum becerileri yüksek
 • Ekip çalışmasına yatkın
 • Analitik yönü kuvvetli, stratejik düşünebilen
 • Pratik çözümler üretebilmek için, yenilikçi ve kavramsal düşünme yeteneğine sahip
 • Potansiyel bir lider olarak iç motivasyonu ve disiplini yüksek

Seçme ve Yerleştirme Süreci

Sınav Uygulaması

Başlangıç seviyesindeki rollerimiz için Genel Yetenek Testi, İngilizce Testi ve tüm pozisyonlar için Durumsal Yargı Testi uygulamaları olacaktır.

Değerlendirme Merkezi

Test uygulamalarında başarılı olan adaylar Grup Mülakatları uygulamamıza davet edilecektir. Bu süreçte İnsan Kaynakları Temsilcileri yer alacaklardır.

Bire Bir Mülakatlar

Grup Mülakatı uygulamamızda başarılı olan adaylarımız Bire Bir Mülakat uygulamalarımıza davet edilecektir. Görev almak istediğiniz birim tercihleri dikkate alınarak ilgili yöneticiler ve İnsan Kaynakları Temsilcileri de bire bir görüşme süreçlerine katılacaklardır.

Başvurmak için Yeni Mezun olarak işe başvurmak içintıklayın.

Deneyimli İşe Alım

Bankamız Şube ve Genel Müdürlük ekiplerinde, çeşitli pozisyonlarda değerlendirilmek üzere, "göreve ilişkin tecrübesi olan" ve "konusunda uzman" adaylar işe alınmaktadır. İşe alım sürecinde görüşmeler, İnsan Kaynakları İşe Alım Sorumlusu ve ilgili şube / birim yöneticilerinin katıldığı mülakatlar ile yürütülmektedir. Role göre farklı yetkinlik testleri uygulanabilmektedir. Başvurular, web sitemiz üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Başvurmak için Deneyimli İşe Alım pozisyonuna başvurmak içintıklayın.