Ana içeriğin başı
Mutluluk Anlayışımız

Biz HSBC’de hayatımızın genelinde iyi hissetmemiz, iyi olmamız ve keyifle yaşamamız için birçok alanda destekleniriz.

HSBC’deki mutluluk anlayışımız sosyal, manevi, fiziksel, entelektüel ve finansal olmak üzere 5 ana başlıkta toplanır. Çalışma arkadaşlarımıza sadece bir işveren olarak değil, onların içinde kendilerini güvende ve esen hissettikleri, 360 derece tasarlanmış çağdaş bir çalışma ortamı sağlarız. Sadece kendimizi değil, ailelerimiz ve sevdiklerimizi de bu programlarla destekler, bize özel tasarlanan etkinliklerden yararlanırız. Ayrıca, çocuklarımız da kendi yaş gruplarına özel hazırlanan çocuk ve genç iletişimi etkinlilerine katılarak kendilerini geliştirir.  

HSBC'de çalışma arkadaşlarımızla birlikte iş dışında da vakit geçirmemizi ve sosyalleşmemizi artıran etkinlerden faydalanırız. Yemek yapma atölyesinden origami seminerine, doğaçlamadan Instagram fotoğrafçılığına kadar birçok farklı alanda bize özel tasarlanan etkinliklere keyifle katılırız.

 

Karşımıza çıkan değişikliklere uyum sağlamak, zihinsel ve duygusal olarak kendimizi geliştirmek ve yenilemek için HSBC'de her zaman destekleniriz. Mindfulness'dan stres yönetimine, ebeveynlikten kişisel gelişim konularına kadar birçok alanda düzenlenen atölye ve seminerlere katılarak kendimizi manevi alanda zinde hissederiz.

 

Fiziksel mutluluğun gelişmesinde, beden ve zihin bütünlüğünü önemser; dans atölyeleri, beslenme danışmanlığı ve nefes terapisi etkinlikleriyle sürdürülebilir esenliği destekleriz.

 

Kültür, sanat alanında birçok online etkinlikle hem kendimizi geliştirir hem de keyifli vakit geçiririz. Yaratıcı yazarlık, sanatla terapi, film okuma atölyeleri ile entelektüel gelişimimizi artırırız.

 

Dünya kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak finansal mutluluğu yakalamak için minimalizm, sıfır atık ve sadeleşme gibi konulardaki seminer ve atölyelerden faydalanırız.

 
 
Çalışma Ortamımız

İnsan kaynakları uygulamalarımız sayesinde çalışma ortamımıza dinamizm katarken aynı zamanda verimliliğimizi artırırız.

Genel merkezimizde açık ofis uygulamamız ile alışılmışın dışına çıkarak her gu¨n aynı masaya bağlı kalmadan, özgürce ve keyifle çalışırız. Ortak kullanım alanlarından da faydalanarak dinamik, özgür ve yaratıcı çalışma ortamına sahip oluruz. Hiyerarşiden uzak bu uygulama ile yöneticilerimiz de bizimle aynı ortamda çalışırlar.

 

Bankada üstlenmiş olduğumuz rollere özel belirlenmiş çalışma modeline göre uzaktan çalışabilir, önceliklerimize göre ofislerde geçirdiğimiz süreyi kendimiz belirleyebiliriz. Pandemi sebebiyle evden çalışma sürecine hali hazırda var olan uzaktan çalışma uygulamamız sayesinde hızlıca adapte olduk. Müşterilerimize hizmet veren şubelerimizdeki çalışma arkadaşlarımız da tüm tedbirleri alarak dönüşümlü çalışma modelini uyguluyor.

 

Serbest kıyafet uygulaması sayesinde rahat ve konforlu hissederek daha verimli bir şekilde çalışıyoruz. Serbest kıyafet uygulamasına jean pantolon ve spor ayakkabıyı da dahil ederek rahatlığı ve konforu tüm haftaya yaydık. Yalnızca müşteri ile iletişimi olan birimler resmi iş kıyafeti tercih eder.

 

Biz HSBC Türkiye'de çalışma saatlerimizi iş, eğitim, aile ve özel hayatlarımızdaki önceliklerimize ve ihtiyaçlarımıza göre kendimiz belirleriz. Genel merkezimizde esnek çalışma saatlerine göre 08.30-10.00 arasında dilediğimiz zaman işe başlar, buna paralel olarak 17.30-19.00 arasında çalışmamızı bitirebiliriz.

 
 
İletişim Kültürümüz

HSBC'de önerilerimiz, geri bildirimlerimiz düzenli olarak dinlenir. Çalışma ortamımızı daha iyi hale getirmek için hep birlikte çalışırız. Görüş ve önerilerimizi aşağıdaki platformlarda özgürce paylaşırız.

Snapshot Surveys Programı ile stratejimiz, birlikte nasıl çalıştığımız ve müşterilerimizle olan ilişkilerimizle ilgili düşüncelerimizi değerlendirme fırsatı buluruz.

Exchange Toplantıları'nda, EXCO üyeleriyle belirli periyodlarla bir araya geliriz.

Open Dialogue toplantılarında, tüm yöneticilerimiz ile bir araya gelerek gündemimizdeki konuları, çalışma ortamımızı ve gelişim alanlarımızı konuşma fırsatı yakalarız.

Çalışan İletişim Komitesi ile mutlu, verimli çalışmalarımızın devamlılığını sağlamayı amaçlarız. Farklı birimlerden çalışanlarımızın gönüllülük esasına göre iletişim elçisi olduğu bu platformda tüm sorularımızı, komite gündemine getirilmesi gereken konularımızı mail olarak göndererek, düşüncelerimizi paylaşırız.

Kahve Bahane toplantılarında, insan kaynakları ekibimiz yeni projelerimiz hakkında bilgi verirken, eğlenceli sorular yönelterek görüşlerimizi dinler.

HSBC Confidential İhbar Hattı ile çalışırken karşılaştığımız endişelerimizi paylaşırız.

On Air Dijital İletişim Platformu'nda, görüş ve önerilerimizi paylaşırız.

Yeni çalışma modelimizde tüm iletişim etkinliklerimize, online platformlarda devam ediyoruz.