Ana içeriğin başı

HSBC’de motivasyonumuzu artırmak ve potansiyelimizi ortaya çıkarmak için adil, dengeli, rekabetçi ve teşvik edici bir ücret anlayışı benimsenir, bunlar ödüllendirme ve yan haklar politikası ile desteklenir.

  • Rol ve sorumluluklara göre belirlenen baz ücret,
  • Performansa, katma değere ve sergilenen davranışa göre farklılaşan çeyreklik prim veya yıllık bonus uygulamaları,
  • İş ve yaşam dengesi, sigorta, tasarruf, sağlık ve kişisel gelişim gibi alanlarda farklılaşan ve izin, yemek, ulaşım, giyim, iletişim, taşınma desteklerini içeren çeşitli yan haklar.

HSBC Türkiye Ücretlendirme Politikası için tıklayınız.

 

HSBC’de kendimizi ve ailemizi güvende hissetmemizi sağlayan yan haklara sahibiz. Göreve ilişkin veya ihtiyaca yönelik iş ve yaşam dengesi, sigorta, tasarruf, sağlık, kişisel gelişim gibi konuları kapsayan yemek, ulaşım, giyim, iletişim alanlarında çeşitlenen piyasada rekabetçi ve yenilikçi yan haklardan yararlanırız.

Yan haklar yönetimi kapsamında; kurum katkılı bireysel emeklilik planı ile geleceğimiz için, özel sağlık sigortası ile kendimizin ve ailemizin sağlığı için, hayat sigortası poliçesi ile sevdiklerimiz için rekabetçi ve yenilikçi uygulamalarla HSBC her zaman yanımızda.

 

Biz HSBC’de iş ve özel yaşam dengesini sağlayan, mutlu ve keyifli çalışmayı teşvik eden izin politikalarından faydalanırız. Sahip olduğumuz kıdem ve kariyer bandı seviyelerine göre ilave idari izin haklarımızı kullanırız.

 

At Our Best Recognition (AOB), global takdir ve ödül platformu ile doğru davranışı teşvik eder ve ödüllendiririz. HSBC değerleri ve küresel standartlara uyumlu örnek davranışlar sergileyen HSBC’liler, bu platform üzerinden takdir edilerek aldıkları ödül puanlarla geniş ürün kataloğundan dilediği ödülü seçebilir. Bu sayede doğru, açıklayıcı ve zamanında takdir ile iş süreçlerimizde olumlu ve sürdürülebilir bir etki oluştururuz.

At Our Best Service Recognition ile belirli hizmet yılına ulaşan HSBC’lilerin, uzun hizmet yıl dönümlerini ortak bir şekilde kutlayarak takdir ve çeşitlilik kültürünü birlikte yaşatırız.

 

Psikolojik, finansal, hukuki ve günlük yaşama dair tüm konularda 7/24 destek hizmetleri sunan Kişisel İhtiyaç Merkezimiz (KİM), çalışanlarımızın ve ailelerinin iş-yaşam dengesini destekleyen temel araçlar arasında yerini almaya devam ediyor.