Ana içeriğin başı

HSBC Advantage Platinum Kart

HSBC Advantage Platinum Kredi Kartı ile, HSBC Advantage Classic / Standard ve Gold Kredi Kartının sahip olduğu tüm özelliklerle birlikte, başka avantajlardan da faydalanabilirsiniz.

HSBC Platinum Kredi Kartı ile Seyahat ve Alışveriş ayrıcalıklarının tadını çıkarın.

HSBC Advantage Platinum Kredi Kartı Özellikleri ve Kolaylıkları

  • Ferdi Kaza Sigortası*: HSBC Advantage Platinum Kredi Kartı hamilleri, beraber seyahat ettikleri eşleri ve 18 yaşından küçük (öğrenci ise 23 yaşın altındaki) çocukları; HSBC Advantage Platinum Kredi Kartları ile alınan biletleri ile çıktıkları yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde, seyahatin ilk 90 gününde oluşabilecek kaza sonucu ölüm veya kalıcı sakatlanma durumlarına karşı USD 50.000'lik Ferdi Kaza Sigortası ile güvence altındadır. Ayrıca herhangi bir kaza sonucunda sigortalının yaralanması nedeniyle bir sağlık kuruluşunda yatarak tedavi görmesi halinde USD 10.000 tutarına kadar yapılan harcamalar da tedavi masrafları teminatı kapsamı altındadır.
  • HSBC Advantage Platinum Kredi Kartı müşterileri, yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinde beraberlerinde götürdükleri, önceden gönderilen veya seyahat esnasında satın aldıkları bagajlarının kaybolması veya hasara uğraması, gecikme ya da yanlış teslimat nedeniyle hasara uğraması nedeniyle doğabilecek bagaj zararları ile asgari 12 saat bagajdan mahrum kalındığı hallerde zorunlu giyim ve temizlik malzemesinin acilen satın alınması gibi hallerde bagaj kaybı için 500 USD, bagaj gecikmesi için 100 USD tutarında teminat kapsamındadırlar. Bu tür bir durumla karşılaşıldığı taktirde, ilgili belgelerin 30 gün içerisinde HSBC Bank'a iletilmesi gerekmektedir. *
  • Sigorta teminatlarından yararlanabilmek için, seyahat biletleri ödemesinin en az yarısının HSBC Advantage Platinum Kredi Kartı ile yapılmış olması gerekmektedir. 

* Ferdi Kaza Sigortası ve Bagaj Kaybı/Gecikmesi Sigortası Gulf Sigorta A.Ş tarafından sağlanmaktadır.

  • Platinum MasterCard® Collection: Platinum Kredi Kartı hamillerine sunulan en önemli ayrıcalıklardan biri Platinum MasterCard Collection'dır. Bu program, Platinum Kart hamillerine yurt içi ve yurt dışındaki seçkin otellerde, mağazalarda, restoranlarda, otomobil kiralama firmalarında, sağlık ve fitness merkezlerinde özel indirimler, ayrıcalıklar ve gezi programları gibi birçok avantaj sunar.
  • AVIS'ten araç kiralamalarda %25 indirimden faydalanabilirsiniz.1
  • PROGO ile transfer hizmetlerinde %25'e varan indirimden yararlanabilirsiniz.1
  • İstanbul Modern'de %10 indirimden yararlanabilirsiniz.1
  • Priority Pass Kartı ile Priority Pass Programı dahilinde 120'yi aşkın ülkedeki, 1000’den fazla havalimanındaki özel bekleme salonunda, beraberinizdeki yakınlarınızla birlikte, ekstrenize yansıtılacak kişi başı 35 USD giriş ücreti karşılığında vakit geçirme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Priority Pass Kartınız yoksa 0850 211 0 111 aracılığıyla başvuruda bulunabilir, program kapsamındaki havalimanları ve detaylı bilgilere www.prioritypass.com adresinden ulaşabilirsiniz.
  • HSBC Advantage Platinum Kredi Kartının temassız ödeme özelliği sayesinde 1.500 TL’ye kadar hızlı alışveriş imkanı

* Teminat kapsamları ve hizmetler hakkında detaylı bilgi için: 0850 211 0 111

HSBC Premier Kredi Kartını incelemek için tıklayın.

1HSBC Kredi Kartınız ile PROGO web sitesi üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda %20, PROGO aplikasyonu aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda ise %25 indirimden faydalanabilirsiniz. İndirimden faydalanmak için üye kayıt aşamasında davet kodu alanına "HSBC001" kodu ile giriş yapılması gerekmektedir. Eğer rezervasyonunuz sırasında bir sorun yaşarsanız, destek için 444 7 329 no'lu PROGO çağrı merkezini arayabilirsiniz. HSBC Advantage Platinum Kredi Kartı ile AVIS ofislerinden yapılacak yurt içi araç kiralamalarda, kiralanacak araç ve modele göre %25 indirim geçerlidir. HSBC Advantage Kredi Kartı ile yapılacak rezervasyonlarda indirimlerden yararlanmak için “H017100” indirim kodunun iletilmesi gereklidir.HSBC Advantage Platinum Kredi Kartı ile İstanbul Modern Keşif Alanı hafta sonu atölyelerinde, Atölye Modern seminerlerinde ve İstanbul Modern bireysel üyeliklerinde %10 indirim geçerlidir. İndirimler ödeme anında İstanbul Modern tarafından sunulmakta olup, İstanbul Modern tarafından sunulan diğer kampanya ve indirimlerle birleştirilemez.