Ana içeriğin başı

Güvenli Sanal Alışveriş

Güvenli Sanal Alış-Veriş nedir?

Güvenli Sanal Alış-Veriş uygulaması; HSBC Advantage Kredi Kartınızla internet üzerinden yaptığınız, bu uygulamaya üye sanal mağazalardaki alışverişlerinizde ek güvenlik sağlayan bir uygulamadır.

Güvenli Sanal Alış-Veriş uygulaması nasıl çalışıyor?

HSBC Advantage Kredi Kartınızla veya HSBC Advantage Sanal Kartı’nızla internet üzerinde, bu uygulamaya üye sanal mağazalardan yaptığınız alışverişlerde size, sisteme kayıtlı cep telefonunuza gönderilen tek kullanımlık Sanal Alış-Veriş şifreniz sorulacaktır. Bu işlem, kredi kartınızın izinsiz kullanımlarını önlediği gibi, güvenliğinizi de sağlamaktadır.

Güvenli Alış-Veriş hizmetlerinden yararlanmak için bir ücret ödeyecek miyim?

Güvenli Sanal Alış-Veriş Hizmetleri HSBC Advantage Kredi Kartı sahiplerine ücretsiz olarak sunulmaktadır.

HSBC Advantage Kredi Kartımı Güvenli Sanal Alış-Veriş uygulaması kapsamında nerelerde kullanabilirim?

HSBC Advantage Kredi Kartınızı, Güvenli Sanal Alış-Veriş uygulamasına üye sanal mağazalarda kullanabilirsiniz. Güvenli Alışveriş uygulamasına üye sanal mağazalardan kredi kartınız ile gerçekleştirdiğiniz işlemlerde sistemde kayıtlı cep telefonunuza gönderilen Sanal Alış-Veriş Şifrenizi tuşlamanız talep edilecektir. Güvenli Sanal Alış-Veriş Hizmetleri’ne üye sanal mağazalar ‘’Verified by Visa’’ ya da ‘’MasterCard® SecureCode’’ logosu taşımaktadır. Güvenli Sanal Alış-Veriş Hizmetleri’ne üye kuruluş listesine Verified by Visa ya da MasterCard® SecureCode internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Güvenli Sanal Alış-Veriş hizmetlerinden yararlanmak için bilgisayarımda olması gereken özellikler nelerdir?

Güvenli Sanal Alış-Veriş hizmetlerinden yararlanmak için bilgisayarınızda Internet Explorer 5+ ve / veya Netscape 4+ sürümlerinin bulunması gerekmektedir.

Güvenli Sanal Alış-Veriş hizmetleri, internette yapılan alışverişlere nasıl bir güvenlik sağlamaktadır?

"Verified by Visa ya da "MasterCard® SecureCode" logolu sanal mağazalarda yapacağınız alışverişlerde, sistemde kayıtlı cep telefonunuza, her seferinde farklı bir değer olarak gelecek olan şifreniz ile kartınızın 3. şahıslar tarafından kullanımı mümkün olmayacaktır.

HSBC Advantage Kredi Kartım yok, Güvenli Sanal Alış-Veriş hizmetlerinden yararlanabilir miyim?

Güvenli Sanal Alış-Veriş hizmetlerinden yararlanabilmek için HSBC Advantage Kredi Kartı sahibi olmanız gerekmektedir; 0850 211 0 111 HSBC Bank Telefon Bankacılığı’nı aramanız ya da başvuru formunu doldurup, size en yakın HSBC Bank şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Genel Sorular

Güvenliğim için dikkat etmem gereken noktalar nelerdir?

Sanal Alış-Veriş Şifrenizi ve Kişisel Güvenlik Mesajınızı kimseye söylememenizi ve hiçbir yere yazmamanızı güvenliğiniz için tavsiye ederiz.

E-ticaret alışverişlerim kredi kartı hesabımdan ne zaman tahsil edilir?

Alışverişler diğer alışverişleriniz gibi bankamıza ulaştıktan sonra kredi kartı dönem için hareketlerinize yansıtılmakta ve ekstreniz ile iletilen son ödeme tarihinde tahsil edilmektedir.