Ana içeriğin başı

HSBC Banka Kartı sahibi olmak için ücret ödüyor muyum?

Hayır. HSBC Banka Kartı, müşterilerimizin günün 24 saati, yılın 365 günü yurtiçindeki tüm ATM'lerden, yurtdışında ise yüzbinlerce Visa Electron ya da Maestro® / Cirrus amblemli ATM'den işlem yapmalarını sağlayan, Visa Electron ya da Maestro® amblemi bulunan işyerlerinden POS makineleriyle vadesiz hesaptaki kullanılabilir bakiyelerine ulaşım sağlayarak alışveriş yapabilmelerine olanak veren ÜCRETSİZ banka kartıdır.

HSBC Banka Kartı nerelerde geçer? Yurtiçinde ve yurtdışında hangi ATM'leri kullanabilirim?

HSBC Banka Kartı'nızla yurtiçindeki tüm ATM'lerden hesap bakiyenizi görüntüleyebilir veya hesabınızdan nakit çekebilir, yurtdışında ise yüzbinlerce Visa Electron ya da Maestro® / Cirrus amblemli ATM'den nakit çekebilirsiniz.Yurtiçinde ve yurtdışında toplam 14 milyon alışveriş merkezinde Electron/Maestro® POS'lardan ana hesabınıza erişim sağlayarak yanınızda nakit olmasa da alışveriş yapmanıza olanak verir.

Yurtdışındaki ATM'lerden o ülkenin para birimiyle nakit çekersem, hesabımdaki TL para nasıl işlem görür?

Provizyon sırasında hesaba işlem tutarı kadar bloke konulur. Yurtdışından 3-4 gün içinde finansal işlem geldikten sonra bloke kaldırılır. O günkü kurdan çevrilerek TL hesaptan düşülür.

HSBC Banka Kartı ile ATM'lerden günlük en fazla kaç TL çekebilirim?

Şu anda günlük para çekme limiti 1.500,00 TL'dir. Bu tutar günün koşullarına göre artırılmaktadır.

HSBC Banka Kartı'ma hesap bağlamak için ne yapmam gerekli?

HSBC Banka Kartı’nıza hesap bağlamak için HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i aramanız ya da HSBC Şubelerine uğramanız yeterli. HSBC ATM'lerinden HSBC Banka Kartı’nıza bağlı 20 adet hesabınızı görüntüleyebilirsiniz. Yurtiçinde diğer banka ATM’leri ve yurtdışında Visa Electron ya da Maestro® / Cirrus amblemi taşıyan ATM‘lerde ise sadece ana vadesiz TL hesabınızla işlem yapmanız mümkün olmaktadır.

HSBC Banka Kartı'nın geçerlilik süresi nedir? Süresi dolan kartım için tekrar mı başvuruda bulunacağım?

HSBC Banka Kartı'nın geçerlilik süresi 2 yıldır. Geçerlilik süresi dolmadan 1 ay önce kartlar otomatik olarak basılmakta ve müşteri adresine gönderilmektedir. Müşterilerimiz yenilenen kartları için mevcut şifrelerini kullanmaya devam edeceklerdir.

HSBC Banka Kartı'm ve şifresi bana nasıl ulaşacak?

HSBC Banka Kartı'nız başvuru formunda belirttiğiniz adrese (iş ya da ev) kurye şirketi ile, kurye şirketinin ulaşmadığı yerlerde ise APS ile gönderilir.

HSBC Banka Kartı şifrenizi ise HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111'i aradıktan sonra 4'ü tuşlayarak Müşteri Yetkilimizin yardımı ile anında oluşturabilirsiniz.