Ana içeriğin başı

Mobil Güvenli Anahtar

İnternet ve Mobil Bankacılık girişlerinizde kullanabileceğiniz tek kullanımlık şifre üretme uygulamasıdır.

HSBC Mobil Bankacılık uygulamasının bir fonksiyonu olan Mobil Güvenli Anahtar, iOS ve Android uyumlu mobil cihazlarınızda kullanabileceğiniz, tek kullanımlık şifre üretme uygulamasıdır. Mobil Güvenli Anahtar’ı aktive etmenizle birlikte, HSBC Mobil Bankacılık uygulamasına sadece tek bir şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Mobil Güvenli Anahtar'dan Nasıl Faydalanabilirsiniz?

  • Mobil Güvenli Anahtar’ı kullanmak için App Store ya da Google Play ‘den HSBC Mobil Bankacılık uygulamasını indirin.
  • Güvenli Anahtar cihazı kullanmıyorsanız; HSBC Mobil Bankacılık uygulamasını indirip İnternet Bankacılığı Kullanıcı Kodu ve Parolanızı girdikten sonra, Mobil Güvenli Anahtar’ınızı aktive etmeniz için size görüntülenecek adımları takip edin. Aktivasyon işleminizin tamamlanmasıyla birlikte, HSBC Mobil Bankacılık uygulamasına sadece Mobil Güvenli Anahtar şifrenizi tuşlayarak giriş yapabileceksiniz.
  • Güvenli Anahtar cihazı kullanıyorsanız; İnternet Bankacılığı / Ayarlar / Giriş Tercihleri / Mobil Güvenli Anahtar menüsüne girerek başvurunuzu başlatabilirsiniz. HSBC Mobil Bankacılık’a Güvenli Anahtarınız ile giriş yaptıktan sonra, Mobil Güvenli Anahtar aktivasyonu ile ilgili yönlendirmeleri takip ederek aktive edebilirsiniz.

Mobil Güvenli Anahtar’ınızı 3 Adımda Aktive Edin:

1 Uygulamayı İndirin

HSBC Mobil Bankacılık uygulamasını iOS ya da Android uyumlu mobil cihazınıza, ilgili mobil marketten indirin. Mobil uygulamada, İnternet Bankacılığı Kullanıcı Kodunuzu ve Parolanızı girerek aktivasyon işlemini başlatın. Mobil Güvenli Anahtarınızı aktive etmek için iki aktivasyon kodu gerekmektedir.

2 Aktivasyon Kodu 1

Aktivasyon Kodu 1’i, e-posta adresinize isteyebilir ya da İnternet Bankacılığı / Ayarlar / Giriş Tercihleri / Mobil Güvenli Anahtar menüsünden görüntüleyebilirsiniz. Aktivasyon Kodu 1’i girip devam edin.

3 Aktivasyon Kodu 2

Aktivasyon Kodu 2, bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilecektir. Aktivasyon Kodu 2’yi girdikten sonra Mobil Güvenli Anahtar şifrenizi belirleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

İlgili Başlıklar

İnternet Bankacılığı

İnternet Bankacılığı ile işlemlerinizi 7 gün 24 saat
hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Bankacılık

Mobil Bankacılık uygulamamız ile mobil cihazlarınızdan bankacılık hizmetlerimize ihtiyacınız olan her an, her yerde ulaşabilirsiniz.

İşlem İmzalama

İşlem İmzalama ile finansal ve bilgi güncelleme işlemleriniz daha da güvenli!

İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık uygulamarındaki geçerliİşlem Limitleri

İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık uygulamarındaki geçerli işlem limitlerini inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Mobil Güvenli Anahtar’ı nasıl edinebilirim?

Mobil Güvenli Anahtar, HSBC Mobil Bankacılık uygulamasının bir fonksiyonudur. Mobil Bankacılık uygulamamızı, Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınız için Google Play’den, iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarınız için App Store uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Mobil Güvenli Anahtarımı nasıl aktive edebilirim?

Mobil Güvenli Anahtar aktivasyon işlemi için, Mobil Bankacılık uygulamasını indirdikten sonra “Giriş” butonuna basmanız, internet bankacılığı kullanıcı kodu ve parolanız ile giriş yaptıktan sonra yönlendirmeleri takip etmeniz gerekmektedir. Güvenli Anahtar cihazı kullanmıyorsanız, Mobil Güvenli Anahtar aktivasyonu için size 2 adet aktivasyon kodu gönderilecektir. Bu kodları mobil uygulamada girip Mobil Güvenli Anahtar şifresi belirlemenizle birlikte aktivasyon işleminiz tamamlanacaktır.

Mobil Güvenli Anahtar’ı hangi cihazlarda kullanabilirim?

Mobil Güvenli Anahtar, Android 4.2 ve üstü, iOS 9.0 ve üstü işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda çalışmaktadır.

Güvenli Anahtar kullanıcısıyım, Mobil Güvenli Anahtar’ı kullanmak için ne yapmalıyım?

Güvenli Anahtar cihazınız ile Mobil Güvenli Anahtar’ı aynı anda kullanamazsınız. Öncelikle İnternet Bankacılığı > Ayarlar > Giriş Tercihleri menüsünde bulunan Mobil Güvenli Anahtar sayfasına girip, “Uygulamayı İndirdim, Devam Etmek İstiyorum” butonuna tıklamanız ve ardından Mobil Bankacılık uygulamamız üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Uygulama sizi aktivasyon için yönlendirecektir.

Mobil Güvenli Anahtar sahibi olmak için HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı kullanıcısı olmak zorunlu mudur?

Evet, Mobil Güvenli Anahtar aktivasyonu yapmak ve kullanmak için HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı kullanıcısı olmanız gerekmektedir.

Daha Fazlası